Vrásky? To neznáme aneb Antivráskové desatero

Děsíš se každé ráno pohledu do zrcadla? Utrácíš tisíce za anti-age kosmetiku a bedlivě sleduješ každou novou vrásku, která se ti náhodou objeví? Ještě zadrž! Zjistili jsme, jak si poradit se stárnutím a hlavně jak ho oddálit a rozhodně to není jen o kosmetice nebo plastické chirurgii. Krásný a mladistvý vzhled můžeš mít i mnohem levněji a dostupněji.

antivraskove-desatero-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Dostihl tě boj s vráskami a ty se teď hrozíš pohledu do zrcadla? Nemusíš, máme pro tebe antivráskové desatero:

1. Cvičení pro tělo i obličej

Pokud patříš mezi věčné dietářky a bojuješ s jojo efektem, pak věz, že se to na tvé tváři velmi výrazně podepíše. Jojo efekt vráskám prostě nahrává. Takže se pusť do hubnutí, které nebude rychlé ale trvalé. Ideálně bys měla shodit 0,5 kg týdně a do hubnutí zařadit nejen zdravý jídelníček, ale především pohyb. A pohyb platí i na vrásky. Zkus obličejovou gymnastiku, návod najdeš ve videu:

2. Jóga je kamarádka

Nechceš-li vsadit na aerobní cvičení, zkus alespoň jógu. Ta totiž pomáhá proti projevům stárnutí na všech frontách, udržuje pružné klouby, svaly a šlachy a podporuje i žlázy s vnitřní sekrecí. Opravdu osvědčeným hitem poslední doby je hormonální jóga, která pomůže nejen s pletí. Většině lidí ovládajících alespoň základní ásany nebo pravidelně cvičících 5 Tibeťanů bys hádala o několik let méně nejen díky mladistvým pohybům a dobré kondici. Takže pokud nechceš mít vrásky, hurá na do tělocvičny.

3. Zhluboka dýchat

Říkáš si, co je to za pitomost? Jak ovlivní vrásky dýchání? Budeš se divit, ale hodně. Okysličený organismus se lépe popere nejen se stresem, ale také se známkami stárnutí (oba jevy spolu úzce souvisejí). Většinu dne dýcháme povrchově, ale zaměříš-li se na prohloubení dechu, případně ovládneš jógová dechová cvičení, proměníš se nejen navenek.

4. Vezmi si na pomoc anti-age produkty

„Rychlost, s jakou pleť stárne, je dána geneticky, významnou měrou se však na ní podílejí i vlivy okolního prostředí, a také to, do jaké míry se sami o sebe staráme. Mnohým nežádoucím projevům spojeným s přibývajícím věkem se dá předejít používáním vhodných přípravků. Opravdu účinné anti-age produkty jsou vyvinuty tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě klíčových látek – kolagenu a elastinu,“ vysvětluje odbornice na vrásky Denisa Jasinská.

5. Tak trošku tabu

Málokdy se hovoří o významné souvislosti mezi stavem pokožky a tlustým střevem. Nemusíš hned absolvovat colonhydroterapii (mechanický výplach tlustého střeva), což je alternativní metoda, která dle svých příznivců přináší v důsledku zdravější střevní flóru i zářivější pleť. Úplně stačí, když budeš dbát na pravidelné vyměšování, přiměřený pitný režim a vhodný jídelníček s dostatkem vlákniny.

6. Kyselý životabudič

Ranní šálek teplé vody se šťávou z půlky citronu nalačno nastartuje tvůj metabolismus a dodá tělu potřebný vitamin C, což je jeden z nejstatečnějších vráskobijců. Řada lidí nedá dopustit na vlažnou vodu se lžičkou kvalitního jablečného octa a pro velký úspěch ji pijí i před spaním. Ostatně octový roztok používaly už naše babičky jako osvědčený přírodní elixír nejen na oplachování vlasů pro jejich větší lesk, ale i k detoxikaci a omlazení pleti. Zkus ho taky, určitě budeš nadšená.

7. Za co může smích, brčko a cigareta

Pití brčkem nebo ze sklenic s úzkým hrdlem, pískání na psa, špulení rtů a samozřejmě kouření stojí za vznikem vrásek kolem úst zejména u žen s tenčími rty a suchou jemnou pletí. Jasně, že ti nebudeme bránit, aby ses smála, ale kouřit bys přestat mohla, co říkáš? Cigarety jsou totiž původcem vrásek nejen kolem úst, ale napomáhají k rychlejšímu stárnutí pleti, ta má také u kuřaček našedlou a nezdravou barvu. Pořád jsme tě nepřesvědčili, abys típla poslední cigaretu?

Čtěte také:

Pět domácích tělových zábalů, po kterých rozkveteš

Akné v dospělosti: Jak se ho jednou provždy zbavit?

Celebrity s vadami na kráse. Kdo se za své nedostatky pěkně stydí?

8. Hlavu vzhůru!

Vrásky mají spadeno na jemnou kůži na krku a jejich vznik podporuje především četba v posteli s vysoko nastlanými polštáři, permanentně sklopená hlava k tabletu či telefonu, ale také ruční práce. Nenutíme tě, aby ses vzdala oblíbeného koníčku nebo práce, jen se nauč tyto činnosti střídat s protažením a cvičením hlavy – skvělé jsou třeba úklony hlavy do strany nebo předklánění a zaklánění.

9. Oči chtějí jemnou péči

Neměla jsi čas ještě zaběhnout k očnímu, ale každý kolem tebe vidí, jak mhouříš při čtení oči, protože bys potřebovala brýle jako sůl? Děláš velkou chybu, určitě se vyprav k očnímu co nejdřív, protože kromě toho, že zbytečně namáháš oči, napomáháš tvorbě vrásek kolem nich. Totéž platí o slunečních brýlích.

10. Pečuj o sebe

Návštěva kosmetičky, alespoň jednou za měsíc, by neměla být luxusem, ale projevem úcty k sobě samé i ke své pleti. Dopřej své pleti luxusní péči z rukou odborníků, kteří ti udělají nejen příjemnou masáž, ale také tě naučí, jak si masírovat pleť sama a navíc ti doporučí vhodnou péči v podobě krému přesně podle tvého typu pleti.

Text: Redakce ve spolupráci s kosmetičkou Denisou Jasinskou, Foto: Shutterstock.com

19.7.2022 12:00| autor: essente.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist