Trápí tě rozšířené póry, akné nebo špatná kvalita vlasů? Řešení představuje černé uhlí

Máš doma (pro krizové případy) živočišné uhlí? Pak bys měla vědět, že se nehodí jenom při poruchách zažívání. Stejně spolehlivě totiž zabojuje i proti pupínkům, vráskám, pigmentovým skvrnám a otravným lupům!

pece-o-plet-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

V souvislosti s živočišným neboli aktivním černým uhlím si drtivá většina lidí vybaví nepříjemné břišní obtíže. Tak jistě, je známo, že toto dostupné léčivo pohlcuje bakterie, odpadní produkty, toxiny, střevní plyny, chemické sloučeniny a další nežádoucí látky, jež bývají příčinou průjmů, zánětů zažívacího traktu, nadýmání, pálení žáhy nebo bolestí žaludku. Ovšem pozor, mluví se i o tom, že „černý medikament“ bývá spásou také v případě kocoviny či vysokého cholesterolu, zatímco poskytuje hojivý dotek po bodnutí hmyzem. Jeho pole působení je ale mnohem širší! Už jsi slyšela o jeho kosmetických přednostech? I s těmito nelehkými úkoly si hravě poradí…

Stopka akné. Rychlá a rázná

Akné už zdaleka nepostihuje jen mladší ročníky. Pravdou je, že s tímto chronickým onemocněním kůže mají bohaté zkušenosti také dospělí, což potvrzují dermatologové i statistiky. Co za tvorbou nenáviděných pupínků stojí? Zatímco za obvyklé spouštěče se považují genetické dispozice, hormonální nerovnováha, nadměrné užívání některých léků nebo stres, jako báječná první pomoc se vřele doporučuje uvedený „prášek“, který dle jistých pramenů léčil pacienty už za druhé světové války.

„Temné uhlí“ totiž platí za silný antioxidant, jenž čistí pleť i ucpané póry, které tím navíc i zmenšuje. Zároveň redukuje tvorbu mazu a vykazuje protizánětlivé a antibakteriální účinky. Pokud se ptáš, jak s tímto spolehlivým pomocníkem zacházet, stačí jeho optimální množství rozdrtit a přidat trochu vody a gelu z květiny aloe very. Získaná pasta se aplikuje na obličej, přičemž ideální doba působení je zhruba půl hodiny.

Pomalejší tvorba vrásek? Žádný problém

Při pohledu do zrcadla se nemůžeš zbavit pocitu, že tvá vizáž je všechno, jen ne odpočatá, zářící a vyhlazená? I tady se vyplatí povolat „uhelného zachránce“. Ten je díky svým lehce abrazivním vlastnostem úžasným exfoliačním parťákem. To znamená, že efektivně odstraňuje odumřelé a poškozené kožní buňky, ze kterých už nic dobrého nekouká.

Nutno zmínit, že tento druh peelingu předchází i pigmentovým skvrnám, zpomaluje tvorbu vrásek a zlepšuje elasticitu epidermu. Postupuj tak, jak je popsáno výše, jen s tím rozdílem, že protentokrát můžeš vynechat přídavek v podobě aloe very. Vytvořeným zlepšovákem si masíruj tvář (krouživými pohyby) několik minut, poté smyj všechny pozůstatky.

Čtěte také:

Hříva jako z reklamy. Pořiď si ji na počkání

Nešetrné barvení, nevhodný jídelníček, psychické vypjetí, nošení těsných účesů nebo opakovaná úprava horkými stylingovými přístroji. To jsou jen některé „hříchy,“ které kondici i vzhled vlasů neblaze ovlivňují. Co s tím? Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď.

Při běžném mytí přidávej do šamponu rozdrcenou tabletu uvedeného léčiva! Tato pro mnohé neobvyklá přísada obnoví pH na pokožce hlavy, dodá kštici objem, zbaví ji nečistot i chemických látek a celkově zlepší její kvalitu. Tak na co ještě čekáš?

Už jsi někdy využila černé uhlí ke kosmetickým účelům? Napiš nám o tom v diskuzi pod článkem, těšíme se na příspěvky!

text: autorský článek Lucie Feiková, foto-zdroj: shutterstock.com

5.9.2022 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist