Největší hříchy při používání řasenky: Špatná technika i prošlá spotřební lhůta

Nejdřív řasy obarvit a až potom je důkladně natočit kleštičkami? Nebrat v potaz, že i řasenka má jistou spotřební lhůtu, přes kterou vlak prostě nejezdí? Tohle se může otočit proti tobě, ani nemrkneš…

liceni-ras-chyby-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Řasenka patří k základní výbavě kosmetické taštičky a jen stěží si život bez ní umíme představit. Vždyť prodlužuje, odděluje a zviditelňuje řasy, přidává jim na objemu a celkově podtrhuje líčení.

Jeden by řekl, že tuhle zkrášlující vychytávku vymyslela nějaká moudrá žena, ale opak je pravdou. Řasenku totiž vynalezl v 19. století jistý Eugen Rimmel, a slovem „rimmel“ se v některých jazycích označuje dodnes. To jen pro případ, že bys ji sháněla v portugalské nebo turecké drogerii! Když už jsme u toho, umíš ji používat správně? Těchto chyb se její uživatelky dopouštějí nejčastěji!

1. Špatná manipulace při vytahování kartáčku

Máš pocit, že pumpováním hůlky se štětečkem nahoru a dolů docílíš rychlejšího líčení, protože získáš větší množství barvy? Tenhle zlozvyk nepřináší nic dobrého! Na kartáčku je sice barviva habaděj, ale na druhou stranu ti to podstatně ztíží aplikaci. Také si silnou vrstvou nepřičaruješ magický pohled, ale spíš efekt „pavoučích nohou“. O tom, že se do lahvičky zbytečně dostává vzduch, což nahrává vysychání, ani nemluvě! Mnohem lepší je hůlkou opatrně otáčet a pak ji pomalu vytáhnout.

2. Nehledíš na spotřební lhůtu

Tak jasně, vypotřebovat kosmetický produkt do poslední kapky se sice jeví jako dobrá ekonomická praxe, ale ve finále to nadělá víc škody než užitku. Maximálně do šesti měsíců by ses s řasenkou měla rozloučit, bez ohledu na množství, které v ní zůstalo. V lahvičce se totiž množí bakterie a hrozí ti riziko oční infekce. Chceš to vážně riskovat?

3. Začínáš s horními řasami

Ten pocit, když se ti povede dokonalá úprava horních řas a pak si své mistrovské dílo rozmažeš při práci s těmi spodními! Stává se ti to často? Jdi na to od lesa a hlavně opačně. Nejprve si vezmi do parády dolní řasy, tím zabráníš obávaným černým skvrnám. Poté namaluj ty horní – neobtisknou se ti na víčko, čímž ušetříš nervy i čas s odstraňováním nežádoucích fleků.

Přečti si také:

4. Chybné používání kleštiček

Kleštičky jsou vítaným řešením zejména pro ty, kterým příroda nenadělila vzhled mrkací panenky. Taky by ses už bez nich neobešla? Pak bys měla vědět, jak s nimi správně zacházet, aby to nemělo neblahé následky. Vždy natáčej řasy kleštičkami ještě před jejich nalíčením řasenkou. V opačném pořadí sice dosáhneš lepšího efektu, ale draze za něj zaplatíš – řasy se ti budou lámat, ničit, vypadávat, až postupem času nebude co krášlit…

5. Volíš špatnou techniku

Manipulace s řasenkou není žádná věda, přesto bys měla brát v potaz množství a kvalitu svých řas. Pokud jsou krátké, zaměř se na dlouhé tahy, v případě řídkých prováděj krátké pohyby. Máš-li oči blízko u sebe, vynech řasy nacházející se ve vnitřním oku. Dobrá rada nad zlato? Jestli ti úpravu vizáže komplikuje časté mrkání, pootevři ústa. Vážně to zabírá!

Co ty na to, dopouštíš se těchto chyb? Teď je můžeš napravit… A buď v klidu, i mistr tesař se někdy utne. A pro celebrity to platí taky! Mrkni na video, kde jsou největší omyly v líčení slavných.

8.5.2023 12:00| autor: Lucie Fieková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist