Co bys po čtyřicítce fakt dělat neměla?

V dnešní době nejsou čtyřicátnice to, co bývaly, a leckteré svou elegancí a krásou strčí i dvacítku do kapsy. Jsou ale věci, které už bychom si měly po úderu čtyřicátin odpustit. Které?

zena-40-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Co bys po čtyřicítce fakt neměla dělat?

Sexy čtyřicítka klidně být můžeš, ale čas už nevrátíš, takže se oblíkej přiměřeně svému věku a starej se o své tělo. Prohřešky, které jsi vůči němu páchala ještě jako studentka, by ti už nemuselo odpustit. A co dál bys po čtyřicítce už neměla dělat?

Nosit vyzývavé oblečení

Ani osmnáctka by se nemusela oblékat jako žena z Perlovky, ale pravda je, že na ní to nebude působit tak vulgárně jako na čtyřicítce. Zkrátka už musíš jednou provždy vyhodit lechtivé oblečení, minisukně do půli zadku a síťované triko patří opravdu těm mladším. To ale neznamená, že nemůžeš být sexy, jen už prostě na to musíš rafinovaněji a zkus působit žensky a tajemně. Nenutíme tě rovnou do kostýmku, klidně si ponechej top a sukni, jen zapřemýšlej nad její délkou, co třeba delší sukně s rozparkem? Nebude to působit svůdněji než mini?

Kašlat na odličování

Tvoje pleť stárne, o tom žádná, ale můžeš ty vrásky alespoň trochu zastavit. Jestli jsi dříve sem tam po návratu z mejdanu lehla do postele tak, jak jsi přišla, tak teď na to zapomeň. Každý večer se odlič. Opravdu každý, i když jsi ten den vůbec nepoužila žádný make-up. Přece nechceš jít spát s ucpanými póry a nánosy nepatrné špíny. To by ti pleť zrovna dvakrát nepoděkovala a v tomhle věku se už prohřešky neodpouští.

Čtěte také:

Být za pařmenku

Tančení na stole, pití panáka jednoho za druhým a návraty k ránu? Tohle mohou být hezké vzpomínky, ale nesnaž se prodloužit mládí tím, že vymeteš každou diskotéku a na firemních večírcích všem ukážeš, jak umíš pořádně řádit. Ve tvém věku už není úplně důstojné křepčit u tyče a strhávat ze sebe propocené triko. A co se týče alkoholu, tak ten bys měla už jen s mírou. Napomáhá stárnutí a ty kocoviny už také nejsou jako dříve, co myslíš?

Dívat se do rána na filmy

A když jsme u toho popíjení, tak jeden z důvodu, proč bys to neměla přehánět, je ten, že tvé tělo potřebuje pravidelnost a vysedávání do tří v hospodě jej pořádně rozhodí. Ponocovat bys neměla ani bez alkoholu. Sledování tvého oblíbeného seriálu dlouho do noci už by mělo být pasé. Bude trvat dlouho, než ztracené hodiny zase naspíš a abys byla čerstvá a fit, měla bys do postele chodit ve stejný čas.

Naříkat na svůj věk

Čtyřicet je sice více než dvacet, ale zase míň než šedesát. Takže se podle toho chovej. Jsi ještě pořád mladá a krásná, tak se zbytečně nepohřbívej. Chápeme, že tě už může ledacos bolet, máš své ustálené zvyky a jsi dáma, kterou by nikdo neměl urážet, ale všeho s mírou. Na důchodcovské chování máš ještě fůry času, takže nechceme slyšet nic o tom, jak jsi už stará, a že ven vlastně chodíš, jen když jedeš do práce nebo musíš do obchodu pro rohlíky a mléko.

 

3.8.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist