Jaké nejčastější chyby děláš v líčení rtů? Špatná rtěnka ti může přidat i deset let

Jak vypadat co nejlépe na party? Jak zazářit na schůzce? Bez rtěnky to prostě nejde! Ale pozor, chce to vybrat tu správnou, jedině tak totiž budeš vypadat dokonale. V opačném případě by sis mohla ublížit a přidat si i pěkných pár let navíc.

rtenka-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Vizážistka Diane Kendalová, která líčí slavné osobnosti, prozradila, jakých chyb se ženy nejčastěji dopouštějí při volbě rtěnky. Neděláš některou z nich také?

1. Špatná tužka na rty

Podle Diane napáchá nemalou škodu na tvém vzhledu příliš tmavá tužka na rty aplikovaná v příliš silné vrstvě. Tím totiž přitáhneš pozornost ne k celým rtům, ale k jejich zvýrazněným obrysům.  Navíc máš-li větší rty, špatně zvolenou konturkou je ještě více zesílíš a můžeš vypadat jako po hodně nepovedeném botoxu, tak na to dej pozor. Pokud používáš tužku na rty, lepší je sáhnout po nějaké v neutrálnější barvě, která souzní s odstínem tvé pleti. Zkusit můžeš také bílou, která právě teď frčí a hodí se ke všem odstínům rtěnek.

2. Suché rty

Obzvláště v zimě se rty velmi rychle vysoušejí a rtěnka ti nejenže nepomůže, ale ještě může tento problém zhoršit. Diane radí nepoužívat tekuté rtěnky, které rtům ubližují nejvíce. Vždy je lepší sáhnout po rtěnce, která slibuje hydrataci. Nicméně balzám na rty je opravdu nutností. Vždy by sis jím měla natřít rty ještě předtím, než použiješ rtěnku. Ale pozor! Rtěnku se nevyplácí použít bezprostředně poté, protože pak by se mohla rozmazat. Takže nejprve balzám, chvíli jej nech vstřebat a pak teprve rtěnku. Vyzkoušet můžeš i bázi pod rtěnku.

Přečti si také:

3. Moc výrazný odstín

Dovolit si jasné a výrazné odstíny mohou ženy s plnějšími rty, protože třeba temně rudá rty opticky zužuje. Nicméně i ty by se měly mít na pozoru, protože tmavší odstíny přidávají roky. Diane používá rozjasňovač, který aplikuje doprostřed rtů, které pak vypadají plnější. Rtěnku pak radí volit v jemnějších odstínech.

4. Špatný odstín

Rtěnka by měla korespondovat s odstínem tvé pleti. Takže pokud jsi bledule, určitě se vyvaruj odstínům černé, švestkové nebo barev lesního ovoce. Raději vol rtěnky barvy broskve či klasickou červenou. Před nákupem rtěnku nejprve nanes na ruku, abys měla o odstínu jasno. Nemůžeš najít ten správný? Klidně experimentuj a smíchej třeba dvě rtěnky.

5. Nesprávná aplikace

Rtěnka omylem nanesená na zubech je asi ještě větší neštěstí než rtěnka rozpitá. Proto je dobré při líčení nespěchat. Nevyplácí se taky příliš tlačit na pilu a aplikovat rtěnku ve velmi silné vrstvě. Pokud chceš, aby byla nanesena rovnoměrně, klidně si pomoz konečky prstů. Úplně nejlepší je aplikovat rtěnku pomocí štětečku a přebytečnou obtisknout do ubrousku.

 

8.1.2024 12:00| autor: Marta Dostoupilová | zdroj: Vizážistka Diane Kendalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist