Pomóc! Kamarádí s bývalkou.

Váš přítel má dlouhé telefonní hovory se svojí bývalou láskou. Probírá s ní věci, jejichž posluchačem byste podle vašeho názoru měla být především vy. „Je to už jenom kamarádka,“ ujišťuje vás. Ale vy se stejně trápíte…

„Představím ti Martinu,“ řekl Pavle Honza, když spolu chodili už dva měsíce. „Bydlí v Českých Budějovicích, co kdybychom si teď udělali o víkendu výlet?“ Bylo hezky a Pavla nic nenamítala. Honzovi občas volala nějaká žena, které do telefonu tykal a říkal Martino. „Je to kamarádka, chce si s někým popovídat,“ obhajoval delší hovory. Pavle to nevadilo, byla si jistá jejich vztahem.

Dobré rady, které nikdo nechce
„Vlastně jsem s Martinou před lety několik měsíců chodil,“ načal téma Honza, když už seděli ve vlaku směr Budějovice. Pavla zalapala po dechu. Tohle netušila… „Ale neboj se. Brzy jsme zjistili, že se k sobě nehodíme, takže jsme se v klidu rozešli. Už je to uzavřená kapitola,“ začal Honza rychle vysvětlovat, když viděl znepokojení v očích přítelkyně. Pavla ale klidná nebyla. Návštěva nakonec proběhla zdvořile, nepočítáme-li Martininy narážky typu: „Kdy se budete brát?“ a poučování, co má Honza nejraději k jídlu. Pavla se k tomu nevyjadřovala, ale vnitřně ji to docela mrzelo. Když měli s Honzovu konečně čas na samostatnou procházku po městě bez asistence Martiny, svěřila se, že jí Martininy dobře míněné rady vadí. „Nesmíš si to tak brát, nemyslí to zle,“ snažil se situaci zlehčit Honza.

[[related]]

Nevhodný rozhovor
Vrcholem byl ovšem další z telefonních hovorů Honzy a Martiny, který následoval dva dny po návštěvě. „Víš, ona je hodná. Dobře se o mně stará,“ říkal Honza Martině do aparátu. Následovala další výměna názorů. Mluvilo se pochopitelně o Pavle, která poslouchala větší část rozhovoru a zdravě se naštvala. „Nemyslíš, že je trochu hloupé, mluvit o mně se svojí bývalou v mojí přítomnosti?“ vyčetla Honzovi, sotva položil aparát. „Proč, vždyť jsem o tobě nic špatného neřekl. Nemám před tebou žádné tajnosti,“ hájil se Honza. „Ona se o tebe zajímá, protože jsi moje partnerka. Kdybys cokoli potřebovala, bude první, kdo ti nabídne svoji pomoc,“ nasadil rozhovoru korunu.

Jedna návštěva úplně stačí
„Jenže já od ní žádnou pomoc nechci. Jsem ochotná respektovat, že s ní Honza kdysi chodil, ale to je všechno. Nehodlám se s ní stýkat, nemám si s ní co říct a na zdvořilostní návštěvy mě neužije. Nemyslím si, že jsem extra žárlivá, ale tohle mi prostě není příjemné. Já mu svého bývalého taky nepředhazuji,“ svěřuje se Pavla.
„Fakt je, že Honza si od té doby dává větší pozor. Většinou s ní mluví, když nejsem doma nebo alespoň odejde do vedlejší místnosti a u mne funguje co uši neslyší, to srdce nebolí. Já a Martina se omezujeme jenom na vzájemné pozdravy. U nás doma byla jednou a myslím, že to úplně stačí. Nebráním Honzovi se s ní vídat, ale já u toho být nemusím,“ dodává vzápětí už docela vyrovnaně.

Zůstaňte nad věcí
Každá partnerka ale nedokáže být tak nad věcí jako Pavla. Od vašeho přítele je přinejmenším nevhodné, když vás nutí k podobným setkáním se svojí bývalkou nebo dokonce ke kamarádství s ní. A už vůbec by se měl vyhnout hodnocení vašeho vztahu před ní, navíc ve vaší přítomnosti. Následná žárlivá obvinění z vaší strany ale nic neřeší. A reakcí „To můj bývalý Marek, ten by mne určitě nehodnotil jako zboží na trhu,“ jenom přitopíte pod kotlem vášní. Zkuste mu v klidu vysvětlit, jak se na věc díváte vy a že mu také své bývalé lásky.nepřipomínáte. Určitě je dost chytrý, aby pochopil.

Také máte podobnou zkušenost? Jak jste bránily, když bývalá láska vašeho muže vstoupila do vašeho života?

2.8.2012 2:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist