5 oblíbených mužských slov, která naštvou každou ženu

V čem muži vynikají? Když se chtějí vyjádřit, použijí krátké a věcné výrazy mířené přímo k věci. Na nějaké dlouhé hovory je vážně neužije! Jaká jsou jejich nejoblíbenější a nejpoužívanější slova, která ženy vytáčí do vrtule?

muzi-a-slova-2-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Jestli chceš vydržet s tím tvým dlouhé roky a ve zdraví (zejména v tom psychickém), je třeba pochopit způsob jeho komunikace. Bez toho se nehneš! Slovník silnějšího pohlaví nebývá moc pestrý, za to velmi výživný. Každopádně se v něm najde vždycky těchto pět frází, co nás zvedají ze židle!

1. Všechny tvary slova prakticky

Většina chlapů nesnáší dekorace, obrazy a všechny předměty, které mají doma navodit útulnou atmosféru. K jejich smůle, my se v tom přímo vyžíváme. A jelikož nemůžeme počítat s jejich pomocí, občas výzdoba nedrží úplně „na beton“, protože zacházet s vrtačkou a kladívkem holt není náš obor. Reakce na naši snahu? „Buď už konečně praktická,“ nebo „Nekupuj už ty nepraktické krámy!“ Taky bys ho vždycky tak ráda prakticky kopla?

2. Skloňování slova logicky

No, tady chce někdo vypadat jako „Děda Vševěda“. Hlavně v případě, že potřebujeme s něčím poradit, nebo si nejsme úplně jisté. Místo vysvětlení nás však čeká studená sprcha. Samozvaná hlava rodiny zvedne oči v sloup a pronese: „Vždyť to zní logicky, proč to nechápeš?“ Nutno dodat, že nezřídka se používá také: „Začni už konečně uvažovat logičtěji!“ Není tohle na ránu?

3. Multifunkční slovo rozumný

Ať už jde o navigování při cestování, nakupování čehokoliv, nebo opravy v domácnosti. Zkrátka a dobře, všechno, co vyleze z mužské hlavy, je naprosto rozumné. Na rozdíl od té ženské, samozřejmě. V praxi to vypadá jako: „Tomu ty nemůžeš rozumět.“ Na střídačku s: „Teď se vůbec nechováš rozumně.“ Uááá.

4. Vážně. Slovo v kurzu

Když dojde k výměně názorů nebo k nějakému problému, žádný samec se bez něj neobejde. Vyhodila jsi mu jeho milované tričko, co má nevypratelné fleky a obří díru na rukávu? Pochopení se nedočkáš. Tvůj protějšek na tebe v návalu vzteku bude křičet: „To snad nemyslíš vážně!“ Jako by se s tím snad dalo ještě něco dělat, vždyť popelnice odvezli v pondělí… A jako jo, myslíme to vážně!

Přečti si také:

5. Nepostradatelné slovo užitečný

Už dávno jsme si zvykly, že když si koupíme další černé lodičky, doma se to jaksi nesetká s úspěchem. O potřebnosti nových bot se s chlapem prostě nedá diskutovat! Všechny argumenty totiž smete ze stolu s tím, že je to „neužitečná“ hloupost a zbytečné vyhazování peněz. Ovšem o užitečnosti jeho permanentky do fitka, na kterou se jen vesele práší, nechce mluvit vůbec – sobec!

Ano, bez mučení přiznáváme, že jsme občas nepraktické, kupujeme si neužitečné věci jen tak pro radost, logika nám nic neříká a rozumné být prostě nechceme, ale to je na ženách právě to krásné. A když už jsme u toho, mrkni na všechny ty naše logiky, rozumbrady a praktiky v akci. Pobavíš se:

A jak to máš ty? Taky tě tahle slova dokáží rozčílit, nebo tě nechávají úplně chladnou? Napiš nám do diskuze pod článkem, co vytáčí tebe, budeme se těšit na příspěvky! 

text: autorský článek Lucie Feiková, foto: shutterstock

7.11.2022 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist