Nebuďte šedá myš. Zvyšte si sebevědomí

Každý má sebevědomí, někdo malé někdo naopak vysoké. Se sebevědomím se nerodíme, ale postupně ho získáváme a upevňujeme si ho. Někdy ho ovšem máme tak malé, že nám dělá problémy, jak v osobním životě, tak v práci nebo mezi přáteli. Pokud sama cítíte, že nejste spokojená a každý si s vámi dělá, co chce, je nejvyšší čas to změnit.

Začněte u své image

Ženy, které mají nízké sebevědomí si připadají ošklivé a právě proto i méněcenné. Tloušťka, nepravidelný tvar obličeje, špatné vlasy…. Nedokáží se se svým vzhledem smířit. Všechny ženy jsou krásné, ale musí se naučit, jak svoji krásu ukázat. Není nic jednoduššího, než se obrátit na zkušeného stylistu, který vám poradí, jaký styl oblečení nosit a v čem se budete cítit příjemně. Navštívit byste měli i kadeřnici. Zkuste si nechat udělat účes úplně jiný,než na jaký je vaše okolí zvyklé. Zkuste trošku zaexperimentovat, ale pamatujte, že se v  novém oblečení i účesu musíte cítit dobře.

článek

Naučte se říkat NE

Vyslovením slovíčka NE ve správný čas, dokážete udělat zázraky. Jestliže si všichni kolem vás zvykli na to, že vy NE nikdy neříkáte, naučte je opaku. Nebojte se říct svůj názor, nejste jiní než ostatní. I vy máte své sny, potřeby a tužby, a proto musíte dát najevo, co chcete. Tím, že začnete říkat Ne, ukážete svou pravou tvář. Někoho tím sice můžete podráždit, ale někoho i mile překvapit a konečně ukázat, kdo ve skutečnosti jste. Uvidíte, že vaše sebevědomí poletí vzhůru raketovou rychlostí.

Stanovte si cíle a odměňujte se

Pokud si stanovíte nějaký cíl například zhubnout, udělat si kurz angličtiny nebo překovat strach z výšek, věřte si, že to zvládnete. Začněte u malých snů, a pokud je dokážete zrealizovat, můžete se postupně vrhnout i na ty velké. Pamatovat byste si ale měly, že ne všechno se musí podařit hned a nemělo by vás to odrazovat od dalších pokusů. Jestliže se vám něco podaří, je dobré se za splněné úkoly dobře odměnit a to třeba jen pochválením a pěkně nahlas. Pochválit se za něco, je pro mnoho žen problém, ale věta: „Jsem dobrá, jsem báječná, úžasná„, umí udělat s naším sebevědomím ohromné věci.

A jak si dokážete sebevědomí zvýšit vy? Máte nějaké zaručené tipy? Svěřte se nám v diskuzi.

Foto: profimedia.cz

2.1.2014 8:00| autor: Marie Vendelbergerová
Více o tématu: sebevědomíúčes

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist