5 nejčastějších snů. Co znamenají?

Zdálo se vám někdy, že jste zbohatla, létala nebo se procházela nahá? Kde se berou podobné sny? A jaký je vlastně jejich význam? Zjistili jsme pro vás!

Bože, ještě že už jsem vzhůru!“ anebo „Škoda, že to byl jen sen!“ napadne občas téměř každého.

Sníme všichni bez ohledu na to, zda si sny pamatujeme, či nikoliv. Když někoho vzbudíte z fáze spánku, během níž se zdají sny, můžete mu způsobit depresi, bude se cítit dezorientován. Sny se tvoří v limbickém systému mozku tvořeného z několika navzájem spojených částí.

Během snění vyplouvají na povrch pocity, staré vzpomínky, nedávné události a někdy bohužel také věci, na které bychom nejraději zapomněli. Jazykem snu promlouvají ty nejhlubší pocity hluboko zasuté v podvědomí. To možná částečně vysvětluje, proč se vám zdálo o sexu s šéfem, ačkoliv toho člověka nemůžete vystát.

Jaké jsou nejčastější sny a jak je lze vykládat?

1. Nepravděpodobný sex s šéfem, celebritou, kamarádem

Skrytý význam: Podobné sny odhalují skryté touhy, které jste úplně nezapudila, obzvláště jde-li o sex s celebritou, ve snu tak živý. Vaše mysl si hraje, fantazíruje.

Co dělat: Užijte si sen. Nic si nevyčítejte. Nemusíte se cítit vinna.

[[related]]

2. Náhle jste zbohatla

Skrytý význam: Takový sen má hluboký symbolický význam. Užíváte si něco dobrého, co vás potkalo, s penězi to nemusí mít vůbec nic společného. Možná jste v nové životní fázi a peníze symblozují spíše duševní bohatství.

Co dělat: Dobrá příležitost popřemýšlet, co vás činí opravdu šťastnou.

3. Našla jste si výbornou práci

Skrytý význam: Pokud se vám zdá, že jste se stala ředitelkou, prezidentkou nebo celebritou, znamená to, že toužíte po větším uznání. Máte pocit, že vás ostatní přehlížejí, že si zasloužíte více pozornosti.

Co dělat: Pokud máte pocit, že jste zapomenuté světlo, zkuste nějaký psychologický kurz, nebo si dejte nějaký cíl, který bude pro vás výzvou. Nezapomeňte se pochválit za dobře odvedenou práci.

4. Létání

Skrytý význam: Tenhle nádherný sen vyjadřuje, že vám roste sebevědomí, obvykle v souvislosti s nějakou novou výzvou, novým úkolem. Někdy také může znamenat první stadium lásky, čerstvou zamilovanost.

Co dělat: Využijte období, kdy máte větší sebedůvěru k vyřešení problémů, které vás ve vašem životě trápí. Je čas postavit se jim čelem.

5. Vypadáte úžasně

Skrytý význam: Chcete se cítit přitažlivější. Může to ale znamenat také to, že přehlížíte nějakou svou dobrou stránku.

Co dělat: Zapřemýšlejte, co ještě můžete ostatním nabídnout. Oceňte své silné stránky. A s nějakým špekem navíc nebo nedokonalostí se netrapte – tu máme každý.

Nejčastější noční můry

Nahá na veřejnosti: Cítíte se zranitelně. Máte strach z nového vztahu nebo z toho, jak jiní hovoří o vaší práci. Může to být strach z něčeho, co vás čeká, třeba projevu před lidmi.

Smrt: Příliš se vám nevede řešit životní problémy, váš svět se hroutí. Může to zároveň znamenat konec vztahu a vznik něčeho jiného.

Někdo vás pronásleduje: Jste přepracovaná. Je na vás vyvíjen příliš velký tlak, máte příliš velkou zodpovědnost.

Rozpadlý či vypadlý zub: Zub symbolizuje slovo a celý sen komunikační problémy s partnerem, rodiči či s kolegy v práci.

 
Foto: Profimedia.cz
19.3.2013 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist