Mají sex častěji blondýnky, brunetky nebo zrzky?

Oddávat se milování desetkrát do měsíce? Takové vášnivé privilegium prý mají plavovlásky, kterým ovšem šlapou na paty majitelky temných odstínů koruny krásy. A proč jsou na tom zrzky úplně nejhůř ze všech?

sex-a-barva-vlasu-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Existuje mnoho studií s průkaznými daty, jejichž poznatky se shodují v tom, že barva vlasů úzce souvisí s určitými charakteristickými znaky člověka. „Ženy, které se odbarví na blond, si rychle zvykají na privilegia s tím spojená, zejména tedy na vyšší pozornost mužů. Jsou také odvážnější a více sebejisté ohledně svých schopností. Brunetky mají oproti nim tendence pracovat tvrději, protože bývají cílevědomé. Neočekávají ani žádné zvláštní zacházení,” domnívá se americká psycholožka Catherine Salmon působící na kalifornské Soukromé vysoké škole v Redlands (University of Redlands). Jenže pozor, nedávno se ukázalo, že odstín hřívy odhaluje mnohem víc. Třeba to, jak si jeho „majitelka“ vede v milostné sféře! A tady jsou podrobnosti.

Od tabletu ke kadeřníkovi

Světoznámá společnost Skyn zabývající se výrobou kondomů a lubrikačních gelů provedla rozsáhlý výzkum s cílem zjistit, jak moderní technologie zasahují do seznamování, flirtování a vlastně i mezilidských vztahů. „Převážná část dnešní populace prakticky vyrůstá s mobilními telefony a tablety, takže je pochopitelné, že tato zařízení patří do života, randění i komunikace s partnery. Chtěli jsme ale zjistit, jak silná je jejich moc,“ odkrývá pozadí průzkumu americká vztahová poradkyně a sexuoložka Emily Morse, jež se na něm podílela.

Odbornice zároveň dodává, že díky oslovení více jak 3 000 náhodně vybraných dobrovolníků, sestavení dotazníku se zaměřením na jejich intimní soukromí a analýze získaných dat vypluly na povrch i informace, které s původním záměrem vůbec nesouvisely. Prakticky náhodou tak vyšlo najevo, že co odstín vlasů, to jiné erotické preference.

Zrzky? Tady je velký prostor pro zlepšení

Ano, čísla prý nelžou. V tomto případě ukázaly, že nejhůře ze všech jsou na tom rusovlásky, které se fyzickým projevům lásky v průměru oddávají dvakrát do měsíce. Tedy alespoň k tomu se přiznalo téměř 68 % zúčastněných s uvedenou barvou kštice. O poznání lépe si údajně vedou brunetky, jež si na vášnivé povyražení s protějškem udělají čas každý týden – bez výmluv a vytáček. Kdo má ještě uspokojivější milostný život?

Černá přeje orgasmu? Zřejmě

Druhá příčka v erotické hitparádě právem patří příslušnicím něžného pohlaví s temnou hřívou. Ty v ložnici rozhodně nezahálí, neboť si bouřlivé vyvrcholení dopřejí i dvakrát v týdnu. Ačkoli tohle vypadá jako žádoucí, ba přímo ideální stav, vždycky může být lépe. A blondýnky o tom vědí svoje…

Plavovlásky jako nejčilejší milenky

Výsledky jednoznačně ukázaly, že v sexuální oblasti jsou nejaktivnější plavovlásky, které se z intimní blízkosti partnera těší přibližně dvanáctkrát do měsíce. S trochou nadsázky by se dalo říct, že v tomhle směru blondýnky nemají konkurenci a jdou příkladem. Tedy alespoň podle expertů.

Ostatně, není žádným tajemstvím, že sex má spoustu zdravotních výhod, přičemž posiluje citové vazby i harmonii v soužití, proto na jeho pravidelnost a četnější frekvenci specialisté kladou velký důraz.

A co ty, věříš, že barva vlasů může mít něco společného s milováním? Poděl se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem, budeme se těšit na příspěvky.

foto-zdroj: shutterstock.com

9.10.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist