Brunetka nebo blondýnka? Jaká barva vlasů je pro muže nejvíc sexy?

Že muži dají vždy přednost plavovlásce před kočkou s hnědými vlasy? To je pravda. Ovšem pouze v případě, že si chtějí „zašpásovat“. Pokud jde o manželství, vedou brunetky na celé čáře, tvrdí odborníci!

muzi-a-vlasy-zen-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Taky tě vždycky zajímalo, jakou barvu ženských vlasů muži považují za nejvíce sexy? No jasně, asi jako nás všechny. Jenže bacha, odpověď na tuto obligátní otázku není zdaleka tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát. Ukázalo se totiž, že v otázce preferencí hraje významnou roli to, zda mají pánové chuť si jen trochu zaflirtovat v baru, nebo hledají adeptku na vážný vztah. Jak přesně takový střet zájmů vypadá v praxi?

Lákadlo ve stylu Marilyn Monroe

Závěry studie publikované v uznávaném odborném časopise Journal of Social Psychology sdělují, že zastánci silnějšího pohlaví více tíhnou k blondýnkám – navzdory tomu, že jsou (pochopitelně zcela mylně) všeobecně považovány za poněkud hloupější stvoření, kterým sudičky nadělily do vínku pořádnou dávku naivity. Důvod je podle expertů, kteří mají tento „objev“ na svědomí, jasný.

V podstatě jde o to, že světlá barva hřívy prý působí ve světě testosteronu promiskuitním dojmem. Jako vážně?! Každopádně tento výzkum není jediný, který něco takového naznačuje…

Kdekdo to rád blond? Zřejmě

Profesor psychologie Nicolas Guéguen, jež působí na francouzské Univerzitě Jižní Bretaň, zrovna nedávno zveřejnil svůj unikátní průzkum týkající se koruny krásy a přitažlivosti. Zajímavé na tom všem je, že netradiční studie zahrnovala pouze tři ženy. Nicméně, i s tak malým obsazením se dosáhlo fascinujících výsledků.

Během měsíčního experimentu respondentky navštěvovaly noční bar v různých hodinách. Místo činu tedy bylo vždy stejné, ovšem to samé se nedalo říct o vlasech účastnic. Adeptky totiž střídaly v průběhu každého večera paruky, takže se vydávaly za blondýnky, brunetky, černovlásky i rusovlásky. Po třiceti dnech došlo k součtu nápadníků, kteří se za celou dobu trvání pokusu snažili nastrčenou dámskou návnadu „sbalit“. O jakých číslech se tu bavíme? Fakt nebudeš chápat…

Rozdíl, co nelze jen tak přehlédnout

Finální analýza prokázala, že k blondýnce se přiblížilo celkem 127 ctitelů. Podstatně hůře si vedla brunetka, kterou na drink a kus řeči pozvalo 87 mužů. Na třetím místě se umístila černovláska, u níž bylo zaregistrováno 82 obdivovatelů. Největším překvapením však byla dáma s rudými vlasy, neboť tu oslovilo jen 29 gentlemanů. Z toho výše zmíněný psycholog a jeho odborný tým logicky usoudili, že „bloncky“ vedou. Vždycky? To právě vůbec ne, což dokazuje zase další vědecké bádání. No, pěkně se nám to zamotává…

Jsi bruneta? Tak to se pojď vzít

Trochu jsi teď posmutněla, že jako majitelka tmavších vlasů nejsi podle všeho tak žádaná? Holka, neházej flintu do žita, protože ty jsi to asi naopak vyhrála na celé čáře. Britský deník Daily Mail otisknul závěry studie, v nichž se uvádí, že z pohledu mužů jsou brunetky vnímány jako nejvhodnější manželky, protože vykazují silný rodičovský potenciál. Kdo by si tedy měl pískat – blondýnka se zástupem nápadníků, nebo brunetka, která je žhavým zbožím do chomoutu? Každopádně jedno je naprosto jisté – když spolu obě tyto ženy vyrazí na benzinovou stanici tankovat, neobejde se to bez komplikací. Pobav se ve videu!

Jaký máš na celou věc názor právě ty? Sděl nám ho v diskuzi pod článkem, těšíme se na tvůj příspěvek. A abychom nekřivdili blondýnkám, mrkni do galerie, parkování nám nejde bez ohledu na barvu vlasů.

Foto: Shutterstock.com, facebook.com

21.2.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist