Nová barva vlasů. Jak změní vaši osobnost?

Všichni známe vtípky o blondýnkách a žena, která změní barvu na blond, musí počítat, že bude jejich terčem. Kdybychom se ale na barvu vlasů měli dívat jen čistě vědecky, museli bychom přiznat, že vliv na inteligenci má pramalý či spíše žádný. Pravda ale není tak jednoznačná…

Nikdo asi tyhle vtípky vážně nebere, nicméně pokud změníte barvu, okolí na vás pravděpodobně změní názor.

S vaší osobností, natož inteligencí nemá přebarvení nic společného. Zakopaný pes je v tom, jak se na vás budou dívat lidé ve vašem okolí. A posléze možná i vy nevědomky přijmete za své určité uměle vytvářené stereotypy. Třeba ten, který říká, že blondýny mají dlouhé vedení, že blodýny se nikdy nenaučí řídit, že blondýny jsou prostě chytré jako žížaly atp.

Změnou barvy vlasů vlastně možná chceme být vnímány trochu jinak, než jak doopravdy jsme. A ruku na srdce, kdo by nechtěl být někdy někým jiným, zajímavějším, atraktivnějším. To ostatně dokládá fakt, že jen stěží najdeme ženu starší osmnácti, která by si vůbec nikdy nezaexperimentovala s barvou.

Tak třeba ty blond kadeře. Vtípků a jedovatých poznámek na adresy jejich nositelek je tolik, že by snad jen blázen sáhl po lahvičce s kysličníkem. I přesto se na blond barví miliony žen. Proč? Blond barva září, pokud chcete vykročit ze šedi, pokud chcete, aby si vás lidé lépe pamatovali, pořiďte si blond vlasy! Sice nebudete považována za příliš chytrou (i to má své výhody, nakonec svými znalostmi můžete příjemně překvapit) ani za příliš kamarádskou, nicméně za to zase získáte sex-appeal anebo alespoň záruku, že si vás konečně všimnou. Pokud jste plachá a chybí vám sebedůvěra, obarvěte se na blond. Jak prosté! Možná se nadějete určitého šoku, když vás rázem všichni budou považovat za zajímavou holku s dobrodružnou povahou (ale také zlatokopku a blbku, no jo…)

článek

Měděná barva zase evokuje jistou vášeň a nespoutanost. Ta s sebou ale přináší i obviňování z emoční lability, vyjádřené jednoduchou rovnicí: zrzka = určitě hysterka. Nechcete-li ovšem působit jako uspávač hadů, chcete-li naopak dodat svému životu trochu jiskry, možná to spraví nová barva, barva ohně.

A naopak. Žena, která chce na své okolí působit serióznějším dojmem, by si barvu vlasů měla nechat ztmavit. Jako brunetka oblečená do elegantního kostýmku totiž bude budit dojem ženy sečtělé, která má v hlavě všechno srovnané. Ženy vyrovnané, na kterou se dá za všech okolností spolehnout.

Skutečně dovede taková maličkost, jakou je barva na vlasy, obrátit život vzhůru nohama? Ano! Všem vědeckým důkazům navzdory. Chcete, aby se váš kamarád stal vaším milencem? Nebo vám stačí, když si vás znuděný manžel konečně všimne? Možná stačí jen málo – zajít do nejbližšího kadeřnictví.

Foto zdroj: profimedia.cz

10.6.2014 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist