Jsem sama a chybí mi sex. Co s tím?

Žijete delší dobu bez muže? Možná jste se před nějakou dobou rozvedly nebo se rozešly s partnerem. Potkalo vás zklamání, na které chcete zapomenout. Říkala jste si, že pěkně dlouho nechcete žádného chlapa ani vidět. Jenže uplynul nějaký čas a vám se najednou začíná stýskat. Po muži a jeho vůni. Dlouhodobý celibát zkrátka není nic příjemného.

Rady kamarádek nepomohou

Krátce po rozvodu nebo rozchodu s partnerem většinou nemáte na sex ani pomyšlení. Nepříjemné zážitky převažují a nechce se vám začínat nic nového. Spíš se stáhnete do sebe a lížete si rány. Přesně jak vypráví Jitka: „Když jsem se rozvedla, měla jsem malého pětiletého syna. Běhala jsem z práce domů, obstarala domácnost, věnovala se synovi. Na nic dalšího jsem neměla náladu, byla jsem ráda, že si můžu lehnout do postele a mít klid.“ Jenže uplynul nějaký čas a jí začala mužská náruč najednou chybět. V jejím životě bylo prázdno, nebylo s kým sdílet lože. Jak z toho ven? Jitka není typ, který by se byl schopen hned seznámit, je spíše uzavřenější, potřebuje se s partnerem nějakou dobu vzájemně oťukávat. „Na nějaké náhodné známosti na jednu noc nejsem stavěná, chci něco víc. Ráda bych trvalejší vztah, nemyslím tím pochopitelně, že bychom se museli hned brát. Jde mi o pravidelný sex a trochu pohody ve dvou. Jít na kávu, na večeři, do kina. Sice se nějak uspokojím sama, ale cítím, že mi to dlouhodobě docela leze na mozek,“ říká Jitka. Rady kamarádek, že si má buď koupit vibrátor, nebo si najít chlapa na jedno vyspání prostě nebere vážně. Ví, že by jí stejně nepomohly.

článek

Potlačená sexuální energie nezmizí

Ženě bez partnera mnohem spíše než orgasmus chybí něžné pohlazení, fyzický dotyk, blízká přítomnost někoho, milé slovo, pocit, že někdo usíná vedle vás na polštáři, že vám ráno nabídne kávu. Nejde o nedostatek sexu, ale o osamění, chybějící sdílenou intimitu. To nevyřeší vibrátor, ale lidská přítomnost. Potlačená energie se navíc bude někde projevovat, nezmizí sama od sebe. Chvíli ji můžete vybít tím, že se budete třeba věnovat sama sobě, v něčem se zdokonalovat, rozvíjet nějakého svého koníčka, ale to je jen krátkodobá náhražka, která odvede vaši pozornost jenom na chvíli. Navíc čím víc budete na tuto otázku myslet, tím více to pro vás bude stresující a tím víc budete strádat.  Univerzální rada, jak svůj nedobrovolný celibát vyřešit a pomoci si, bohužel neexistuje.

Profesionál na krátkodobou pomoc

Čtyřicetiletá Jana, která je už čtyři roky rozvedená, se před časem rozhodla využít služeb gigola. „Byla jsem z toho hodně nervózní, udělala jsem něco takového poprvé,“ vypráví. „Přišel, byl to milý pětadvacetiletý kluk, studuje posledním rokem vysokou. Začali jsme si povídat, vlastně mi tak trochu dělal psychologa. Povídala jsem mu o sobě, o své práci. Pak jsme pozvolna přešli na věc. Byl něžný šikovný, bylo to příjemné,“ líčí svoje zážitky. „Když mám chuť, zavolám ho, má víc žen, kterým se takhle věnuje, přivydělává si tím. Beru to jako profesionální spolupráci, on odvede práci, já mu zaplatím. Pravda je, že umí uspokojit, je diskrétní, spolehlivý, dá se s ním bavit a já ze sebe dostanu ten přetlak,“ svěřuje se Jana. Uznává ale, že tohle není řešení pro každou ženu. „Kvalitní vztah se všemi jeho důvěrnostmi a blízkostí to pochopitelně nenahradí, ale krátkodobě to může pomoci,“ vysvětluje svoje jednání.

Takže rada na závěr? Nechat všemu volný průchod. Nestresovat se a zároveň ničemu nebránit. Ten pravý včas přijde, možná ve chvíli, kdy už to nebudete čekat…

A co vy? Trápila jste se někdy nedobrovolným celibátem? Co vám pomohlo?

Foto zdroj: profimedia.cz

10.2.2014 10:00| autor: Helena Stejskalová
Více o tématu: sexspolečníkvibrátor

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist