Jak to vidí chlap: Chci ho zpátky, máme šanci?

Láska, hádky, nevěra, odpuštění, rozchod, bolest a touha mít ho zpátky. Tak přesně tím vším si prošla čtenářka Eliška a ptá se našeho chlapa na názor. Co jí odpověděl?

jak-to-vidi-chlap-1-1100x618.png Zdroj: profimedia

Jak to vidí chlap: Chci ho zpátky. Mám šanci?

Dotaz čtenářky Elišky:

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda je šance, že se ke mně vrátí bývalý přítel a jak na to? Měli jsme velkou krizi. Podvedl mě a já mu to dlouho nedokázala odpustit. A taky jsem si nebyla jistá, jestli ho ještě miluju. Pořád jsme se hádali. O všem. Nakonec řekl, že chce pauzu. Já jsem si to srovnala, uvědomila jsem si, že ho miluju a že náš vztah mi stojí za to. Dokonce jsem byla u psychologa, abych si byla jistá, že náš vztah se nevrátí do starých kolejí a pracovala na odpuštění a své hádavosti. Bohužel přítel mi po měsíční pauze řekl, ze už mě nemiluje a chce se rozejít. Poté jsme spolu ještě mluvili při jedné příležitosti. Byl rád, že mě vidí a bylo na něm vidět, že ho rozchod také bolí. Omluvila jsme se za své chování a mluvila s ním o své změně. Nic mi na to v podstatě neřekl, jen brečel a řekl, že nedoufal, že mu něco takového někdy řeknu, ale o potencionálním návratu, nebo že si to aspoň ještě rozmyslí, nepadlo ani slovo. Pak jsem mu ještě napsala zprávu, že bych byla ráda, kdyby o tom ještě aspoň přemýšlel, ale neodepsal. Mluvila jsem s ním od té doby jednou ohledně společné hypotéky. Byl velmi milý a sám se nabídl, že pokud budu potřebovat, přijede a s čímkoliv pomůže v našem společném domě, ve kterém teď bydlím já. Už ho nechci přemlouvat a prosit o šanci. Ale ráda bych něco udělala, aby si to ještě rozmyslel.

Eliška

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Eliško,

zkusím svou odpověď zaměřit dvěma směry a ty si vyber, co pro tebe bude to pravé ořechové. Nespěchej.

Spousta z nás si myslí, že vztah je něco, co se odehrává samo a nevyžaduje žádnou duchaplnou péči. Je úžasné, že ty ses rozhodla vzít otěže do svých rukou a zabojovat o něco, co je ti tak vzácné. Nenechat to odplynout, sáhnout po změně, vytrvat. Přijde mi, že sis vybrala dobrou cestu. Odpouštět je přeci božské. Rozumná shovívavost je do vztahu báječná vlastnost, a když se ji naučíš, věřím, že ti pomůže i ve vztahu sama k sobě. Jde o práci s egem, to jistě může rovnou ulevit i tvé hádavosti. Uvědomění si vlastních rezerv a práce na nich vůbec nemusí znamenat přetvářku. Zůstat ryzí a svá, a přitom se někam posunout, to je um.

Přečti si také:

No, a pokud to má být opravdové, nejen na oko, zabere to nějaký čas. Ten svému partnerovi dopřej, prosím. My chlapi skutečně nestojíme o ženy, které by nás uháněly nebo dokonce přemlouvaly. Naopak spokojená, veselá, různě nedostupná dívka, to je to, co nás přivádí k šílenství.

Máte spolu spoustu společného. Co si sama myslíš, že na tobě má hodně rád? Po čem se mu stýská? Jak to umocnit, jak mu nedat spát z toho, že tě nemá po svém boku? Dokážeš využít vašeho setkání k tomu, abys přilila olej do ohně vašemu znovuzrození? Na čem byl váš vztah založený? Napadá tě, co v něm rozdmýchá vášeň? Je to erotika, tvůj kuchařský um, je to spontánní Eliška?

Teď nabídnu tu druhou perspektivu. Zvaž ji taky, protože z dlouhodobějšího hlediska na tvůj život může mít velký vliv. Vztah je většinou o dvou lidech. Tvá touha věci změnit, tvůj přínos, svědčí o tom, jak moc toužíš ty. Třeba v sobě tvůj partner řeší něco podobného, jen po svém chlapském způsobu, možná se zamýšlí nad tím, jak vás k sobě přivést zpět, neuspěchat to, abyste se nevrátili do starých kolejí. Pokud ano, pak tomu prostě jen dejte prostor. Pokud ale ne, a z toho, co o jeho reakcích píšeš, je to také možná varianta, pak si dej pozor, abys ten vztah nechtěla urvat za každou cenu. Mohlo by se totiž stát, že se ujmeš role, která ti nebude vlastní, obětuješ něco ze sebe jen proto, abyste mohli být spolu.

To může fungovat týden, měsíc, ale časem začnete oba narážet. Nejen ty, ale i on. Pozor, ať se nezpitvoříš do obrazu, který by nebyl pohledný. Nezapomeň, že i on tě podvedl. On byl tím, kdo se s tebou hádal nazpátek. Chodí on k nějakému expertovi, aby mu pomohl napravit se a vyjít Elišce vstříc? Nejde jen o to, jestli se bude chtít vrátit, ale o jeho projevy lásky, co budou jeho vstřícná gesta? Vím, že rozchod bolí, ale někdy je tím správným krokem, aby sis našla někoho, kdo ti třeba za tvou hašteřivost dá na holou, aby tě pak mohl obejmout. Nebo ti prostě hádavost neumožní, protože jednoduše nebudeš mít tu potřebu.

Obě ty verze si klidně nakombinuj, jen měj obě na zřeteli. Bude fajn, když zůstaneš, Eli, sama sebou a v tom budeš šťastná.

 

28.6.2023 2:00| autor: Tomáš Erben vztahový kouč

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist