Iva Pazderková: Postupně zvolňuji tempo…

Tato dáma se doopravdy nenudí! Hraje v Divadle Na Fidlovačce, moderuje společenské akce a také pořad Pekelná výzva, přispívá svými články „Týden bez…“ do módního magazínu, vystupuje se svou „Blbou Blondýnou“, kterou se proslavila v pořadu Na Stojáka a v neposlední řadě dokončuje práci na své první desce! Ano, čtete dobře. Energií sršící Iva Pazderková exkluzivně pro Feminu.cz!

Jste velmi zaneprázdněná žena. Na rozhovoru jsme se domlouvaly více jak tři čtvrtě roku! Popište, jak probíhá takový váš běžný den..
Většinou brzy ráno vstanu, jdu si zasportovat, dopoledne zkouším v Divadle Na Fidlovačce, odpoledne většinou natáčení ve studiu, nebo mám pracovní schůzky a navečer už musím být zase v divadle. Některé večery mi ještě přibude moderace nějaké společenské akce nebo nevystupuji s Blbou Blondýnou, to se potom vracím domů téměř v ranních hodinách.

Nejen že aktivně zkoušíte a hrajete v divadle, píšete do módních časopisů, ale ještě moderujete, natáčíte pořad Pekelná výzva, a dokonce v těchto dnech připravujete svou první sólovou desku. Máte čas vůbec sama na sebe?
Ale ano, času je méně než bych potřebovala k úplné harmonii svého těla a ducha, ale už jsem se nad tím vážně zamyslela a postupně zvolňuji tempo.

Vnuknul vám někdo nápad nahrát desku, nebo to je další způsob vaší realizace?
Můj přítel je kytarista a má i ukulele. Začala jsem na něj v zimě drnkat, on viděl, že to myslím vážně a na Vánoce mi dal nádherné tenorové koa ukulele. A v srpnu už jsem točila své první autorské album Ukulala (smích)!

Věnovala jste se zpěvu odjakživa?
Jsem z Moravy. Zpívali jsme všichni na každé rodinné sešlosti, při každé cestě autem. Zpěv je nedílnou a přirozenou součástí mého života odmalička.

O čem nejraději zpíváte?
Texty píšu logicky o tématech, která se mě dotýkají. Většinou jsou velmi osobní

Iva Pazderková – koncert skupiny Pražský výběr

Skládala jste si texty a hudbu sama? S kým jste na desce spolupracovala?
Texty (vyjma jednoho, co napsal Robin Král) i hudbu jsem psala a skládala sama. Skvělé aranže písní jsou dílem mého přítele Pepy Štěpánka. On na albu hraje na kytary, na kontrabas hraje Jaromír Honzák, na akordeon Michal Šťulík a na bicí a perkuse David Landštof. Mám neskutečné štěstí – je to kapela snů! Ještě jsem zapoměla dodat, že já hraji samozřejmě na ukulele (smích). Křest i s koncertem proběhne 31.10 v 17:00 v pražském klubu Jazz Dock, jste všechny zvány!

Kromě svých zájmů se také aktivně věnujete charitě. Mimo jiné spolupracujete s nadací T. Maxové, Avonem – kampani proti rakovině prsu, ČSAP – nadaci, která pomáhá lidem s AIDS, ale také s nadací pro seniory. Myslíte si, že spolupráce s nadacemi a „známými tvářemi“ přináší své plody?
Ano. I kdyby jen jeden člověk díky účasti svého oblíbence v kampani začal o daném tématu hlouběji přemýšlet, má to smysl.

Jak vy se aktivně zapojujete do spolupráce?
Mluvím veřejně o daném tématu, účastním se souvisejících akcí, diskusí, focení, finančně přispívám, zkrátka jak je v mých silách…

Vraťme se k vaší profesi – tedy herectví. Vy jste se do povědomí diváků zapsala v pořadu NA STOJÁKA Blbou blondýnou. Nemají tendenci vás režiséři s touto postavou spojovat?
Průměrně inteligentní režisér ví, že je to role, kterou hraji stejně poctivě jako všechny ostatní.

Co vás v této sezóně čeká?
Na Fidlovačce mám koncem října premiéru výborné anglické inteligentní konverzační komedie “Až naprší a uschne” v hlavní roli s Eliškou Balzerovou. Hraju tam postavu Myry, která dle textu “používá své pohlaví jako síť na krevety…”. Další hru už letos v divadle zkoušet nebudu, hraju průměrně kolem 20ti představení měsíčně, k tomu moderace a stand-upy, tak si myslím, že už není potřeba letos závazky navyšovat.

Iva Pazderková – Český lev

Které představení byste našim čtenářkám doporučila navštívit a proč?
Určitě “Tři Holky Jako Květ“. Toto představení je o třech ženách z Irského předměstí – Eliška Balzerová hraje mámu mně a já hraju mámu Marušce Doležalové. Je třeba si s sebou vzít kapesníčky jak na slzy smíchu, tak dojetí. Velmi krásné představení! A dále bych doporučila “Hotel Mezi Dvěma Světy”. To je komedie s hlubokou myšlenkou a hraji tam jednu ze svých nejoblíbenějších rolí – Doktora S. Také doporučuji Babičku. Budete nesmírně překvapeni!

Média vás nazývají módní ikonou, co na to říkáte?
Móda je hra, je to komunikační prostředek. Baví mě moc, ale beru ji s nadhledem. Co jeden považuje za módní, druhý může vidět jako krok vedle a tahle přízviska často přidělují lidé, kteří jdou na ples v džínách a myslí si, že je to v pořádku jen proto, že byly drahé.

Každá herečka občas jde na společenskou akci. Jak se připravujete vy?
Oblečení i líčení vybírám tématicky, s ohledem na počasí a dress code. Je to prostě hra.

Radí vám se stylingem někdo, nebo si modely vybíráte zásadně sama?
Jsem nejraději sama svého vzezření strůjcem.

Nastává období dlouhé zimy. Jak nejraději tyto měsíce trávíte vy?
Při sportu, u čaje v teplých ponožkách, v objetí, s rodinou, s kočičkami, po kolena ve sněhu , u uku, na světě, vždy s láskou

Foto zdroj: profimedia.cz

23.10.2013 12:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist