Od Borata k Diktátorovi: Nejvíc nehorázné komedie dneška!

Jeho komedie překračují hranice slušného chování, vždycky někoho naštvou, ale taky vždycky někoho rozesmějou na celé kolo. Sacha Baron Cohen se sice rád schovává za své převleky, ale právě za nimi je nepřehlédnutelný. Ať se nám to líbí, nebo ne.

Ali G in da House

Křiklavá kariéra absolventa prestižní univerzity v Cambridge a studovaného komika začala v britské televizi. Tam se zrodila řada jeho charakterů, jako velkohubý nevzdělaný neomalený pozér, co si hraje na rappera a ganstera Ali G. Nejdřív se objevoval v The 11 O’Clock Show na Channel 4, v roce 2000 dostal vlastní pořad, v němž zpovídal dost neobvyklým způsobem celebrity, kteří netušili, že Ali je jen Cohenův převlek. O další dva roky celý film, v němž ho zvolili do britského parlamentu. Reakce byly ještě rozpačité.

Borat

Všechno ale změnil zaostalý Kazach Borat Sagdijev, vedlejší postava z Ali G Show, když se v roce 2006 vydal do USA natočit dokument o této nejskvělejší zemi, poté, co nám převedl, jak vesele  se bydlí u něj doma. V Americe se reportér kazašské televize začne honit za Pamelou Anderson, kterou si chce vzít za ženu (tu starou tlustou mu totiž znásilnil a roztrhal medvěd). Cohen stihl ve filmu po svém zesměšnit americkou popkulturu, sexismus, rasismus, homofobii, antisemitismu i Pobřežní hlídku a představit nový typ plavek. Vydělal za to přes 250 milionů dolarů a získal Zlatý globus. I ti, kterým jeho styl humoru připadal moc krutý, moc chtěný, moc vulgární, museli uznat, že Cohen posunul komedii do nové sféry.

Brüno

I vystajlovaný, velmi nápadně homosexuální módní reportér, !největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera“ a samozvaný holub míru, pochází z televizních let, inspiroval se i Coenovými vlastními zážitky modela! O práva na film se už přetahovala slavná hollywoodská studia, když pak v roce 2009 vznikl, na frak dostala kromě homofobie hlavně kultura celebrit a její módní vlny, touha po slávě a rakouská nacistická minulost a pedofilní skandály. Úspěch byl oproti Boratovi poloviční, přece jenom všichni už byli víc připravení a měli očekávání.

Diktátor

A teď už několik měsíců Cohen na veřejnosti chodí v obřím plnovousu a v doprovodu mužů se samopaly a různými inscenovanými scénkami propaguje svou novinku o tyranovi Aladínovi, který útočí mj. na politickou korektnost. Jako diktátor už posypal „popelem severokorejského diktátora Kim Čong Ila“ sako známého amerického reportéra na oscarovém červeném koberci, minulý týden na festivalu v Cannes zase předstíral, že zavraždil bývalou přítelkyni George Clooenyho Elisabettu Canalis. Cohen si své postavy užívá a to obecenstvo, které ho zrovna neobviňuje z posilování stereotypů o různých etnických skupinách, se zatím přestává tolik pohoršovat a víc chápe, že tento komik znečišťuje náš dobrý vkus, aby ukázal, že nás přiměl se na dním zamyslet.

Mimochodem v soukromí je čtyřicátník Cohen manželem herečky Isly Fisherotcem dvou malých holčiček.

24.5.2012 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist