Jakým typům chlapa se vyhnout? Těmto šesti velkým obloukem

Maminčin mazánek nebo až moc velký dobrota? Tak to pozor! Život s některými typy partnerů se může proměnit v peklo. A věř nám, že se málokdo dokáže změnit. I když jsi bezhlavě zamilovaná, zapoj mysl a zcela chladně si řekni, jaký ten tvůj chlap vlastně je. Máme pro tebe seznam partnerů, se kterými se prostě vyjít nedá.

typy-muzu-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Některým chlapům by ses měla vyhnout obloukem. Je jedno, že je to sexy krasavec a v milování je jednička, jsou prostě typy mužů, kteří dokáží pěkně zkomplikovat život. Nepoznáš je třeba hned, ale pokud ti na nich něco nesedí, buď obezřetná. A jakmile zjistíš, že s ním bys to fakt nevyhrála, uteč, dokud je čas. Kterým by ses měla vyhnout obloukem?

Despota

Ze začátku se do takového muže snadno zamiluješ, protože je rázný a zajímá se o tebe. Ale časem ti dojde, že to není zájem z čistých úmyslů, ale že tě chce prostě ovládat. A později najednou zjistíš, že ti kontroluje vše, co jen jde. Kolik jsi utratila za nákup, jestli jsi doma uklidila a v kolik jsi přišla ze schůzky s kámoškou. Když se k tomu přidají nadávky za to, že není navařeno nebo nemá vyžehlenou košili, vezmi nohy na ramena.

Jitka (43 let): „S takovým mužem já už žiji téměř dvacet let. Kamarádky mi říkají, ať se rozvedu, ale na to nejsem dost silná. A tak trpím ty jeho věčné výlevy nad tím, co jsem zase udělala špatně. Vše musí šlapat jako hodinky a i tak si najde nějakou chybičku, například že jsem zapomněla vyhodit z lednice prošlé mléko nebo náš syn neměl na vysvědčení samé jedničky,“ říká Jitka, která je ale se svým osudem smířena.

Násilník

Tak tady není co řešit. Násilnický chlap, co rozdává rány nebo nedej bože bije svou ženu, rozhodně není dobrá partie. A jestli máš podezření, že tvůj nový přítel má násilnické sklony, buď hodně obezřetná. Možná se k tobě dostalo, že bil svou bývalou nebo jsi byla dokonce přítomna rvačky, kterou on spunktoval, tak to zpozorni a v případě, že ti dá první facku, otoč se a už se k němu nevracej.

Dana (29 let): „Ono se to snadno řekne, že od násilníka máte jít pryč. Ale každá mince má dvě strany. Ti muži, co doma bijí své ženy, dokáží být neuvěřitelní romantici a druhý den se omlouvat s kyticí růží. Kromě toho jsou bravurní manipulátoři a leckdy si ta ženská myslí, že si tu facku zasloužila. Vím, o čem mluvím, s jedním takovým jsem chodila a trvalo dlouho, než jsem konečně otevřela oči a dokázala od něj odejít. Co ale teprve ty ženy, co mají děti a na účtu nulu?“ zamýšlí se Dana.

Čtěte také:

Volnomyšlenkář

Nemáme teď na mysli chlapa, co bude v pohodě a nebude vyšilovat kvůli každé blbosti. Trocha volnomyšlenkářství je žádaná. Ale mluvíme o mužích, co prostě neřeší vůbec nic. Chodí si po světě s uzlíčkem na rameni a čekají, co přijde. Nemají žádný plán, žádnou vizi, ani nic nebudují. A když vyslovíš přání, že bys jednou chtěla dům se zahradou a děti, tak jen pokrčí rameny, že se uvidí, co přinese budoucnost. Nehledě na to, že na takové chlapy není prostě spolehnutí a společná domácnost s nimi může být hotové peklo. Nezaplacené účty a mejdany až do rána? O to fakt nestojíme.

Eva (35 let): „Když jsem se rozvedla se svým mužem, který byl až moc úzkostlivý a pořádný, tak jsem uvítala Honzu, jeho pravý opak. Potkala jsem ho na jednom festivalu a líbilo se mi, jak věci moc neřeší. Začali jsme spolu okamžitě chodit a on se choval prostě báječně a to nejen ke mně, ale i k mé pětileté dceři. Říkala jsem si, že mě konečně potkalo štěstí, ale byla jsem moc slepá a hloupá. Honza bydlel u nás, a já si malovala růžovou budoucnost, ale za nedlouho přišel s tím, že chce poznat svět a na několik měsíců zmizel. Pak se vrátil s nějakým kamarádem, kterého potkal na cestách s tím, že bude u nás bydlet. Cizí chlap v mém bytě, kde mám dítě? Vyhodila jsem je oba. Byl to prostě extrém, najdu si raději obyčejného muže,“ má jasno Eva.

Mamánek

Máte spolu první rande a během těch dvou hodin mu pětkrát volala maminka a on to vždy poslušně zvedl a probíral s ní věci, které by si měl vyřešit sám? Tak od něj ruce pryč. Chlap, co se nedokáže pustit máminy sukně, potřebuje nejdříve vyzrát. Někteří muži se prostě nedokáží smířit s faktem, že jejich máma už nebude v jejich životě hrát takovou roli. A tak vyžadují po svých manželkách, aby vařily rajskou stejně, jako to dělává jejich matka, anebo dokonce si z bývalého domova vozí kastrůlky plné jídla s tím, že prostě od maminky chutná nejlépe.

Katka (32): „Tak přesně takový je můj muž. Jsme spolu už pět let a já pořád doufám, že se jednou od své matky odpoutá, ale zatím to tak nevypadá. Když jsme si zařizovali naše hnízdečko lásky, tak jezdila s námi do obchodu vybírat nábytek, dokonce nám plánuje dovolenou a nedělní obědy jedině u ní. Jsem nyní těhotná a tak doufám, že se narozením potomka leccos změní. Jestli ne, nevím, jak dlouho to vydržím,“ bojí se Katka.

Obětní beránek

Zaujal tě tvůj kolega, jak je hodný a všem pomáhá, a tak přijmeš pozvání na rande, protože ti už několikrát pomohl a víš o něm, jak se stará o nemohoucí maminku. Jezdí každý víkend ke známému pomáhat se stavbou domu, a když se za ním do práce staví jeho kamarád, že by potřeboval půjčit, bez váhání vytáhne peněženku. Samozřejmě, že je důležité, aby si lidé pomáhali, ale nic se nemá přehánět. Jde totiž o to, aby ta jeho pomoc nešla na úkor tebe. Jednou s ním přeci chceš mít děti a víkendy trávit společně, a ne aby tvůj muž pomáhal všude okolo a na vlastní rodinu mu nezbyl čas ani peníze.

Andrea (38 let): „Já jsem tedy na hodné muže štěstí rozhodně neměla, ale moje sestra si vzala chlapa, co byl hodný, až byl… no však to znáte. Neuměl zkrátka říct ne a každý ho jen zneužil a podvedl. Moji sestru to časem přestalo bavit, protože chtěla od života i něco více než jen živořit. Snila například o tom, že pojede na několik týdnů na Bali. A s ním jet na dlouhou dovolenou někam do exotických krajin nešlo. Za prvé na to neměli a za druhé si její muž nedokázal v práci dupnout a říct si o tři týdny dovolené. Zkrátka ňouma, no. Ale už jsou rozvedení a sestra si užívá života z plných plic,“ směje se Andrea. 

Fňukánek

Chlap by měl něco vydržet. Rozhodně nestojíme o muže, který se rozbrečí při každé příležitosti. Jasně, že i muži mají city a nechceme po nich, aby se vždy tvářili drsně, když je jim do pláče, ale někteří mužští fňukají téměř nad vším. A tak od rána do večera posloucháš, jak ho bolí břicho, jak ho nemá nikdo rád, jak mu ubližovali ve škole, jak se jeho současný šéf k němu chová příšerně, že mu je zima nebo moc horko a nejraději by zalezl do postele a nechal se obskakovat.

Renata (25 let): „Jednou jsem chodila s chlapem, co byl přesně takový. Vybrala jsem si ho sama, protože mě zezačátku bavilo se o něj starat. My ženy máme prostě v sobě ten pečovatelský pud. Vydrželo mi to dva roky, než jsem dostala rozum a došlo mi, že potřebuji někoho, kdo se bude starat o mě a jednou i o mé děti. Co s chlapem, který se rozbrečí místo toho, aby situaci řešil? Jednou chci mít hodně dětí a k tomu potřebuji partnera, o kterého se budu moci opřít,“ vzkazuje Renata.

Do skupiny zapovězených chlapů by měli patřit také všichni závisláci na alkoholu či drogách. Kdo by v tomhle výběru podle tebe ještě neměl chybět? Napiš nám do diskuze.

Foto: Shutterstock.com

2.5.2022 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist