Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Máte menstruaci? Nebraňte se sexuálním hrátkám!

Máte menstruaci? Nebraňte se sexuálním hrátkám!

Máte menstruaci? Nebraňte se sexuálním hrátkám!

Magazín: Sex a vztahy | autor: El | vydáno 01. 02. 2011

Mnoho lidí si myslí, že když žena menstruuje, je nutné, aby zároveň sexuálně abstinovala. To je ovšem chyba! Dostala jste chuť se pomilovat a úplně jste zapomněla na to, že máte své dny? Jaké milostné hrátky lze provozovat, aniž bychom ohrozily své zdraví a přitom potěšily sebe i svého partnera?

Může žena při menstruaci prožívat orgasmus?
Tady se dostáváme k praktické záležitosti, jak vyřešit při sexuálních hrátkách problém s menstruací. Samozřejmě se před milostnými hrátkami pečlivě umyjte (osprchujte) teplou vodou a vás přítel také. Dalším krokem bude dát si čisté kalhotky a čistou vložku anebo si zavést čistý tampón. Milostné hry během menstruace provozujte pouze se svým stálým partnerem, kterému věříte.

Jaké polohy jsou vhodné:
- Oba sedíte s roztaženýma nohama na posteli, muž opřený zády o zeď nebo o pelest postele a vy mu sedíte v klíně a opíráte se o něj zády.
- Položíte se na postel v pohodlné pozici polosedě nebo pololeže, hlavu nebo i záda podložená polštářem. Muž sedí, klečí nebo leží vám po boku a hladí vás v klíně.

Pokud máte zavedený tampón a nemáte na sobě kalhotky, je to pro muže technicky mnohem jednodušší, a pro vás mnohem příjemnější, než když máte na sobě kalhotky s vložkou.
Klitoris může hladit nebo masírovat různými způsoby (jedním prstem krouživým pohybem nebo klitoris mnout mezi dvěma prsty), vhodné je použít lubrikant. Druhou rukou vás hladí na velkých a malých stydkých pyscích nebo na ostatních citlivých místech, např. na stehnech, hrázi, konečníku, hýždích, anebo vás hladí a dráždí prsa a bradavky.

Pokud je muž velmi vzrušen, může i při této technice (s trochou vaší nebo své pomoci) dosáhnout ejakulace. Také vy můžete dosáhnout orgasmu. Ve dnech, kdy máte menstruační krvácení, je také vhodné z hygienického hlediska použít k souloži kondom. Je to praktičtější pro muže v tom smyslu, že se nezamaže od menstruační krve a bezpečnější pro vás, jelikož se nemusíte bát, že byste mohla dostat případnou infekci volnou cestu do dělohy.

Postup:
Po osprchování si oblékněte čisté kalhotky s vložkou. Poté se věnuje s partnerem předehře podle libosti, viz. techniky popsané výše. Jakmile jste dost vzrušená a připravená na soulož, sundejte si kalhotky s vložkou. Znečistění prostěradla krví zabráníte tak, že si pod sebe dáte savý ručník nebo osušku anebo přebalovací dětskou podložku. Nebojte se, že byste zákonitě musela krvácet, když do vás muž bude pronikat. Menstruační krev odchází v různě dlouhých intervalech, ne nepřetržitě. Je možné i prostřídat různé polohy a při troše šikovnosti nedojde ani k znečištění podložky a ložního prádla.

Někdo si myslí, že mít vaginální styk s tampónem není možné, že se tam pohlavní úd muže prostě nevejde. Ale to není pravda. Jste-li dostatečně uvolněná a vzrušená, penis vklouzne dovnitř a pokud muž zatlačí, může tampón zasunout hluboko do pochvy (do zadní poševní klenby), kde se otočí napříč. Pak je dost obtížné dostat tampón z pochvy ven, vyžaduje to velkou zručnost, v horším případě pomoc gynekologa. Proto se tento způsob příliš nedoporučuje!

Je možná určitá forma soulože s tampónem tzv. „na krajíček“. To znamená, že muž vám zasune do pochvy jen část penisu (do hloubky přibližně 3–5cm) a pohybuje s ním velmi opatrně. Přitom však dojde k tomu, že šňůrka od tampónu se schová dovnitř pochvy, takže se poté nesmíte bát ji prsty zase vytáhnout.

Petting
Petting je mazlení a vzájemná sexuální hra, aniž by došlo k pohlavnímu styku. Patří sem líbání a hlazení po celém těle. Můžete začít sexuální hrátky vzájemným líbáním a mazlením, anebo zvolit variantu, kdy jedna osoba bude aktivní (bude potěšení dávat) a druhá pasivní (bude potěšení přijímat v uvolněné pozici, např. vleže, vsedě opřena o polštář), případně se budou v těchto aktivitách střídat.

Orgasmus při menstruaci
Pokud jste již okusila orgasmus při masturbaci nebo při sexu, není důvod, abyste totéž nemohla prožít i ve „svých dnech“. Stačí mít chuť a uvolnit se.


Sexuální hrátky při menstruaci nejsou škodlivé, pokud jste oba zdraví a dodržíte pečlivou hygienu před stykem. Pokud trpíte na menstruační křeče, může vám někdy uvolnění při příjemných erotických prožitcích a následný případný orgasmus ulevit. Tak se dámy nebojte občas zkusit sexuální hrátky při menstruaci!

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2014 sirio Sex ppči menstruaci může být pro ženu nádherný (reakcí: 0)
02. 10. 2014 miklis + (reakcí: 0)
17. 12. 2012 Lenka sex při mences (reakcí: 0)
25. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
15. 07. 2011 helenadon hrátky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist