Femina.cz » Magazín » Krása » Letní typ. Co vám sluší?

Letní typ. Co vám sluší?

Letní typ. Co vám sluší?

Magazín: Krása | autor: Petra M. | vydáno 14. 11. 2012

Léto je definitivně za námi a hned tak se zase nevrátí, přesto všechno je všude kolem nás. Stačí se jen rozhlédnout. Blonďaté a éterické ženy, které patří k letnímu typu vám pomohou podzimní pošmourné dny proslunit. Patříte mezi ně?

Máte-li pokožku velmi jemnou, bledou či s chladivým nádechem, pak můžete odpovědět, že ano. Pleť u letního typu bývá bledá, téměř porcelánová, nebo s chladným narůžovělým nádechem, případně světlá s chladným olivovým nádechem. Nejste-li si jista, řiďte se znaménky, která jsou u letního typu našedlá nebo popelavě hnědá, nikdy ne červenohnědá.

Barva rtů je jemná, lehce narůžovělá. Vlasy mívá letní typ popelavé, světlé až středně hnědé. Pokud je chcete dobarvit svépomocí, použijte stříbřité, platinové nebo šedé prameny. Nebarvěte se příliš tmavými tóny, to letnímu typu nesluší. Oči bývají šedé, šedomodré, modrozelené, tmavomodré, tmavohnědé nebo oříškové.

Líčení
I když se to moc nezdá, letní typ se poměrně dobře opaluje, tedy až na hodně světlé výjimky. Make-up byste měla používat narůžovělý nebo neutrálně béžový, ideální je samozřejmě transparentní. Konkrétní odstíny je třeba přizpůsobit jednotlivým druhům pleti. Make-up byste ani používat nemusela, ale když už po něm sáhnete, ať je ve velmi tenké vrstvě. Pokud líčíte rty v jasných červených odstínech, oční stíny musí být naopak velmi decentní. Můžete si dovolit perleťový nádech, a to i u růžové barvy, která vám sluší. Stejně jako bleděmodrá nebo fialová. Oční linky vám příliš nesluší. Nejvhodnější řasenka pro vás je šedomodrá nebo fialovomodrá.

Barvy
Hodí se k vám červené odstíny s namodralým podtónem, tlumené tóny jak červené, tak růžové. Obléknout se můžete do barvy lilku, třešní nebo bordó. Z modré barvy vybírejte spíše kouřové odstíny a ze zelené zase s modrým podtónem. Modrozelená vám sluší výborně. Žlutá barva může být ve vašem šatníku zastoupena v tlumené formě. Má-li vás žlutá zvýraznit, musí být světlá, mléčná, skoro jako zapraná. Fialovou nosit můžete, ale opravdu s mírou a rozvahou: špatně zvolený odstín může působit hodně vyzývavě. Vyhnout byste se měla také příliš tmavým barvám – když hnědé a béžové odstíny, pak s růžovým nebo namodralým podtónem. Sluší vám stříbřité odstíny šedé.

V módě se letní typ vyjímá v jemných, decentních vzorech, jako jsou jemné kvítky nebo proužky. Důležité je zachovat letní barvy.

Určit letní typ není tak jednoduché a hlavně jednoznačné. Noste tedy především to, v čem se cítíte dobře. Ale vyzkoušet můžete i klasickou typologii, kde vám přesné barvy doporučí. A nebojte se experimentovat. Možná objevíte, že vám sluší barvy, které byste nikdy neoblékla.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
21. 11. 2012 magic11 . (reakcí: 0)
15. 11. 2012 lidka2 já (reakcí: 0)
15. 11. 2012 lucik21 ,,, (reakcí: 0)
15. 11. 2012 Bobina1 - (reakcí: 1)
14. 11. 2012 Daniela76 Letní typ (reakcí: 0)
14. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 10. 2016 Horoskop Ryby

Pokud se chystáš vyrazit ze šéfem a požádat ho o zvýšení platu, pak dnes je ten pravý den, kdy šéf nejen ocení tvé zk... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist