Femina.cz » Magazín » Krása » Letní typ. Co vám sluší?

Letní typ. Co vám sluší?

Letní typ. Co vám sluší?

Magazín: Krása | autor: Petra M. | vydáno 14. 11. 2012

Léto je definitivně za námi a hned tak se zase nevrátí, přesto všechno je všude kolem nás. Stačí se jen rozhlédnout. Blonďaté a éterické ženy, které patří k letnímu typu vám pomohou podzimní pošmourné dny proslunit. Patříte mezi ně?

Máte-li pokožku velmi jemnou, bledou či s chladivým nádechem, pak můžete odpovědět, že ano. Pleť u letního typu bývá bledá, téměř porcelánová, nebo s chladným narůžovělým nádechem, případně světlá s chladným olivovým nádechem. Nejste-li si jista, řiďte se znaménky, která jsou u letního typu našedlá nebo popelavě hnědá, nikdy ne červenohnědá.

Barva rtů je jemná, lehce narůžovělá. Vlasy mívá letní typ popelavé, světlé až středně hnědé. Pokud je chcete dobarvit svépomocí, použijte stříbřité, platinové nebo šedé prameny. Nebarvěte se příliš tmavými tóny, to letnímu typu nesluší. Oči bývají šedé, šedomodré, modrozelené, tmavomodré, tmavohnědé nebo oříškové.

Líčení
I když se to moc nezdá, letní typ se poměrně dobře opaluje, tedy až na hodně světlé výjimky. Make-up byste měla používat narůžovělý nebo neutrálně béžový, ideální je samozřejmě transparentní. Konkrétní odstíny je třeba přizpůsobit jednotlivým druhům pleti. Make-up byste ani používat nemusela, ale když už po něm sáhnete, ať je ve velmi tenké vrstvě. Pokud líčíte rty v jasných červených odstínech, oční stíny musí být naopak velmi decentní. Můžete si dovolit perleťový nádech, a to i u růžové barvy, která vám sluší. Stejně jako bleděmodrá nebo fialová. Oční linky vám příliš nesluší. Nejvhodnější řasenka pro vás je šedomodrá nebo fialovomodrá.

Barvy
Hodí se k vám červené odstíny s namodralým podtónem, tlumené tóny jak červené, tak růžové. Obléknout se můžete do barvy lilku, třešní nebo bordó. Z modré barvy vybírejte spíše kouřové odstíny a ze zelené zase s modrým podtónem. Modrozelená vám sluší výborně. Žlutá barva může být ve vašem šatníku zastoupena v tlumené formě. Má-li vás žlutá zvýraznit, musí být světlá, mléčná, skoro jako zapraná. Fialovou nosit můžete, ale opravdu s mírou a rozvahou: špatně zvolený odstín může působit hodně vyzývavě. Vyhnout byste se měla také příliš tmavým barvám – když hnědé a béžové odstíny, pak s růžovým nebo namodralým podtónem. Sluší vám stříbřité odstíny šedé.

V módě se letní typ vyjímá v jemných, decentních vzorech, jako jsou jemné kvítky nebo proužky. Důležité je zachovat letní barvy.

Určit letní typ není tak jednoduché a hlavně jednoznačné. Noste tedy především to, v čem se cítíte dobře. Ale vyzkoušet můžete i klasickou typologii, kde vám přesné barvy doporučí. A nebojte se experimentovat. Možná objevíte, že vám sluší barvy, které byste nikdy neoblékla.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
21. 11. 2012 magic11 . (reakcí: 0)
15. 11. 2012 lidka2 já (reakcí: 0)
15. 11. 2012 lucik21 ,,, (reakcí: 0)
15. 11. 2012 Bobina1 - (reakcí: 1)
14. 11. 2012 Daniela76 Letní typ (reakcí: 0)
14. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 02. 2017 Horoskop Panna

Zanedbávala jsi nejen rodinu, ale také sama sebe. Pro hromadu pracovních povinností nemáš čas na nic. Zpomal, ať nezt... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist