Femina.cz » Magazín » Problematická pleť » 5 znaků problematické pleti

5 znaků problematické pleti

5 znaků problematické pleti

Magazín: Problematická pleť | autor: Pája Brettová | vydáno 14. 04. 2011

Problematická pleť nemusí být vaším nepřítelem. Má i světlé stránky. Věděla jste, že výrazně pomaleji stárne? Díky zvýšené produkci kožního mazu není tolik vysušená a zůstává déle pružnější.

Také je velmi odolná proti vzniku pigmentových skvrn, které vás mohou začít trápit mnohem později, než vaše kolegyně mající v tuto chvíli naprosto dokonalou plet.

Co na to říci? Problematická pleť je bojovník, který vás teď trápí, ale v pozdějším věku vám prokáže skvělou službu.

A jak ji poznáte? Problematická pleť má několik specifických znaků, které vás mohou pozlobit, ale se správnou péčí a každodenní rutinou je můžete účinně eliminovat.

1. Místo pleti oraniště
Bohužel, je to tak. Problematická pleť se vyznačuje zejména nepravidelností povrchu. Důvodem je nadměrná sekrece mazových žláz a jejich následné ucpání. Mimo to se na nevzhledné pleti podílí i nečistoty, které se na obličej usazují během dne. Pokožka, která je vystavena nečistotám, hůře dýchá a funguje pomaleji. Nedokáže se bránit a udržet dostatečné množství vody, u většiny žen v už tak málo hydratované pleti, a ulehá do naprosté bezmocnosti. Výsledkem je zruinovaná pleť.

2. Červené rajčátko
Další problém, jenž sužuje problematickou pleť, je celkové zarudnutí.  „Po ránu vypadám jak puntíkaté rudé rajče. Musím si pleť ihned vyčistit, namazat, a pokrýt make-upem. Jedině tak vyjdu ze dveří,“ říká Petra (20). Zarudnutí je způsobené nesprávnou péčí a zanedbáním kožního zánětu v mazových žlázách. Petra mi prozradila své tajemství, které vám teď jako správná ženská prozradím i já. Popravdě jsem si nikdy nevšimla, že má Petra problémy s pletí. Jejím tajemstvím je Superstay make-up od Maybelline. Tak a teď už to víte.

3. Rozšířené a ucpané póry
Nejsou hezké. Ba naopak. Najdete je především na bradě, nose a čele. Jedná se o oblast takzvané T-zóny, kde se pleť nejvíce mastí. Nezapomínejte však na to, že mastná pleť nerovná se pleť hydratovaná. Je to často naopak, jelikož mastnou pleť velké množství žen čistí kosmetikou s vysokým obsahem alkoholu. Ten vaši pokožku sice perfektně vyčistí, ale zároveň ji i skvěle vysuší. V redakci jsme vyzkoušeli čistící adstringentní tonikum Normaderm od Vichy. Funguje skvěle a pokožku nechá pěkně hydratovanou.

4. Malé černé puntíky
Nejenom ve škole jste mohla získat černý puntík za nesprávné chování. I vaše pleť vás může "obdarovat" obdarovat černým puntíkem. Samozřejmě pouze v případě, že se o ni dostatečně nestaráte. Černé tečky se nacházejí nejčastěji v T-zóně, díky ucpání mazové žlázy. Pokud pleť nečistíte, maz na vzduchu oxiduje a černá. Proto doporučuji, aby se čistění pleti stalo každodenní záležitostí!

5. Lesk
S přibývající denní hodinou přibývá i lesk pokožky, a to zejména jste-li majitelkou problematické pleti. Na vzniku mazu se opět podílí nadměrná sekrece mazových žláz. Zabránit tomu můžeme užíváním krémů se zmatňujícím účinkem. Během dne můžete lesku zabránit použitím papírového kapesníčku přiloženého k pleti, který přebytečný maz vsákne.

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
15. 04. 2015 Magnetka72 Jaké jsou příčiny mastné pleti (reakcí: 0)
01. 04. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
01. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 06. 2011 brontik problematická pleť (reakcí: 1)
22. 04. 2011 staticka Kosmetika pro problematickou pleť (reakcí: 0)
17. 04. 2011 Pumicka make-up (reakcí: 0)
12. 03. 2011 chiappa plet (reakcí: 0)
10. 03. 2011 skotni černé tečky (reakcí: 4)
08. 03. 2011 barboras8 . (reakcí: 0)
06. 03. 2011 sukyna čistá plet (reakcí: 0)
06. 03. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
06. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
05. 03. 2011 Nikkinkka Čistící adstringentní tonikum Normaderm od Vichy (reakcí: 0)
02. 03. 2011 janne8 :( (reakcí: 0)
02. 03. 2011 BlankaFloderova m112 (reakcí: 0)
28. 02. 2011 betha a (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist