Femina.cz » Magazín » Celebrity » Lindsay Lohan: Dětská hvězda klesá ke dnu

Lindsay Lohan: Dětská hvězda klesá ke dnu

Lindsay Lohan: Dětská hvězda klesá ke dnu

Magazín: Celebrity | autor: Jana Hlavatá | vydáno 31. 01. 2013

Měla všechno, co si dívky jejího věku mohou přát. Přesto nedokázala odolat svodům světa showbyznysu a sešla na scestí. Jako mnoho dětských hvězd před ní. Posledních pár let plní Lindsayin život stránky bulvárních médií. Loni však natočila nový film a ohlásila návrat. Ten se však nekoná.

Když se řekne Lindsay Lohan, vybaví se spoustě z nás její alkoholové excesy, soudní tahanice a praní špinavého rodinného prádla na veřejnosti. Přitom měla tato sedmadvacetiletá herečka slibně nastartovanou kariéru a mohla to dotáhnout opravdu daleko. Rozhodně dál než do vězení či na odvykací kúru. Někde po cestě však ztratila směr a bohužel se jí ho nedaří stále najít.

Se showbyznysem začala už jako batole
Lindsay Lohanová se narodila 2. července 1986 v New Yorku a to ve znamení raka. Do světa showbyznysu vstoupila už jako malé dítě. Od tří let pracovala jako modelka a účinkovala ve více než šedesáti televizních reklamách. První větší hereckou příležitost dostala Lindsay v deseti letech v televizním dramatu. Zásadní zlom v její kariéře přišel s filmem Past na rodiče (The Parent Trap, 1998), který natočila jako svůj režijní debut v roce 1998 Nancy Meyersová pro společnost Walta Disneyho. Film byl velice úspěšný a mladé herečce vynesl hned několik hereckých ocenění. Díky tomu uzavřelo studio Walt Disney s Lohanovou kontrakt na tři další filmy.

Lindsay rozjíždí hudební kariéru a stoupá na vrchol
V roce 2001 si dala Lindsay od hraní pauzu, aby hned rok na to podepsala nahrávací smlouvu s Casablanca Records a rozjela tak slibnou hudební kariéru. Nevyhýbala se ani herectví. V roce 2003 se po boku Jamie Lee Curtisové objevila v rodinné komedii Mezi námi děvčaty (Freaky Friday, 2003), která se stala celosvětově úspěšným a pro studio velmi výdělečným filmem. Následovaly další filmy – Protivné sprosté holky (Mean Girls, 2004) a Brouk (Herbie Fully Loaded, 2005). Její hvězda stoupala vzhůru, proto si mohla dovolit za natáčení romantické komedie Just My Luck (2006) požadovat honorář 7,5 milionu dolarů.

Lásky jedné rusovlásky zatím bez happyendu
Štestí v lásce Lindsay nikdy moc nepřálo. První vážný vztah prožila s hercem Wilmerem Valderramou, krátce chodila také s popovým zpěvákem Aaronem Carterem, jehož starší bratr Nick zpíval ve skupině Backstreet Boys, hercem Jaredem Leto či restauratérem Harrym Mortonem. Poslední známý vztah měla Lindsey s o deset let starší DJ Samanthou Ronson. „Dvě toxické osoby nemůžou být spolu. Tečka! Nyní jsme už jen kamarádky, a tak to, podle mě, mělo vždycky být,“ vyjádřila se Lohanová loni na podzim k rozchodu s Ronsonovou.

Alkohol jí překazil výborně rozjetou kariéru
Hvězda Lindsay Lohan stoupala strmě vzhůru a vypadalo to, že má svou kariéru nadějně rozjetou. Zažívala úspěchy nejen před filmovou či televizní kamerou, ale i jako zpěvačka. Už v roce 2006 se začaly vynořovat informace, že byla herečka přistižena opilá. O rok později jí soud poslal do protialkoholní léčebny. Svých démonů se tu však nezbavila. Pomyslného úplného dna se Lindsay dotkla v roce 2008, opakovaně byla přistižena při řízení pod vlivem alkoholu či vyfocena opilá na některém z mnoha večírků, kterých se účastnila. Následoval opět soud. V letech 2007 až 2011 byla ve vězení celkem pětkrát.

Souvisí její problémy se smrtí Heatha Ledgera?
Americká média Lindsay Lohanovou spojovala s mnoha více či méně známými muži. Jedním z nich byl tragicky zesnulý Heath Ledger. Údajně do něj byla bláznivě zamilovaná a krátce před tím, než se mladý uznávaný herec nešťastnou náhodou předávkoval, se spolu prý tajně scházeli. Heath zemřel 22. ledna 2008 ve věku 28 let. V témže roce se život Lindsay Lohanové, už značně pošramocený, zhroutil jako domeček z karet. Pikantní informace o tajném vztahu s Heathem vypustil do světa její otec Michael. Ten se o údajném vztahu mezi oběma mladými herci dozvěděl od své exmanželky. „Než Heath zemřel, tak se spolu scházeli… Nevím, jestli to víš. Já to vím, protože jsem ji tam vezla. Byli opravdu hodně blízcí přátelé,“ svěřila mu Dina Lohanová při jednom telefonickém rozhovoru. Michael Lohan si rozhovory se svou bývalou ženou a matkou svých dětí pravidelně nahrával a neváhal se o detaily z jejich soukromí podělit s médii. Vzápětí se vyrojily spekulace, že za nebývale rychlý a hluboký pád Lindsay může právě tragická smrt Heatha. Ona se k tomu však nikdy přímo nevyjádřila. Po rozchodu se Samanthou Ronson, se kterou chodila od roku 2008 střídavě celý rok, se Lindsay svěřila médiím, že se se Samanthou dala dohromady v době, kdy prožívala nejtěžší životní odobí.

Napjatý vztah s otcem ji ničí
Po rozvodu rodičů stojí Lindsay po boku své matky. Vztah mezi ní a otcem je na bodu mrazu. V jednom z rozhovorů přiznala, že se svým otcem skončila. „On neví, co to znamená být otcem. On otcem ani být nechce!“ Ke zlepšení situace v rodině nepřispívají ani Michaelovy excesy v podobě zveřejňování soukromých rodinných informací, zejména ze života své slavné dcery. Lindsay chování svého otce veřejně odsoudila na twitteru. „To, co udělal, je odporné. Velice tím zranil mou mámu, mě i mé sourozence.“ V říjnu loňského roku na svého otce zavolala policii a požadovala, aby byl vykázán z jejího soukromého pozemku. Michael tvrdil, že se snažil dostat k dceři kvůli tomu, aby ji promluvil do duše a přiměl ji k léčbě závislosti na drogách a alkoholu. Dle jeho slov ho v tomto počínání podporuje celý realizační tým jeho dcery.

Snaží se odrazit ode dna. Zatím neúspěšně
Mohlo by se zdát, že pro samé soudy a pobyty v léčebnách nemá Lindsay čas na práci. Opak je pravdou. V roce 2009 uvedla Lohanová na trh vlastní módní kolekci s názvem 6126, jejíž alfou a omegou byly legíny. Představila také vlastní samoopalovací krém „Sevin Nyne“ a podílela se též jako návrhářka na kolekci módní značky Ungaro. Na filmové plátno se vrátila v roce 2010 v akčním filmu Mačeta (Machete, 2010) a loni natočila televizní film Liz & Dick, o životě herečky Elizabeth Tyler. V letošním roce míří do kin její nový film Scary Movie 5, ve kterém hraje Lindsay Lohan sama sebe. Při natáčení filmu se navíc spřátelila s jiným hollywoodským průšvihářem – Charlie Sheenem, který se ukázal být opravdovým přítelem. Věnoval totiž Lindsay celých sto tisíc dolarů na zaplacení části dluhů na daních, s nimiž se herečka v současné době potýká. I když se bývalá dětská hvězdička snaží vrátit mezi filmovou elitu, zatím se jí to nedaří. Její herecký výkon ve filmu Liz & Dick, který měl být jejím odrazovým můstkem zpět na herecké výsluní, kritika nemilosrdně strhala.

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
16. 07. 2013 Lafik Lin (reakcí: 0)
02. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
01. 02. 2013 manislava LL (reakcí: 0)
01. 02. 2013 bobbi lindsay (reakcí: 0)
01. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
31. 01. 2013 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
31. 01. 2013 pepina . (reakcí: 0)
31. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zbytečně se nestresuj, díky tomu ti totiž uniká příznivé řešení, které máš již na dosah. Čím víc se budeš zmítat v ne... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist