Femina.cz » Magazín » Peníze » Kariéra: Zbavte se strachu z konkurence mužů!

Kariéra: Zbavte se strachu z konkurence mužů!

Kariéra: Zbavte se strachu z konkurence mužů!

Magazín: Peníze | autor: Dorotka G. | vydáno 18. 01. 2013

Toužíte po vysněné práci, ale bojíte se poslat životopis, protože vám přijde spíše vhodná pro muže? Zapomeňte na předsudky a jděte do toho. Ženy mohou svým silnějším mužským protějškům konkurovat téměř ve všech pracovních odvětvích!

Že mohou být jen muži vědci, fyzici, inženýři, politici, ředitelé, svářeči nebo zámečníci už dávno není pravda. Přesto všechno se ženy stále těchto pracovních pozic obávají. Jedním z důvodů je i léty zažitý model, kdy muž je lovec a živitel rodiny, zatímco žena se stará o teplo domova. A přestože ženy už se dávno zapojily i do pracovního procesu, zůstala jim i nadále starost o domácnost, o děti a rodinu vůbec. Díky tomu nemohou práci a kariéře obětovat tolik času, jako mohou jejich partneři. Často musí volit mezi rodinou a kariérou.

Nebojte se konkurence
Pokud nejde zrovna o práci stěhováka, na kterou je potřeba hrubá síla, pak se nebojte vámi zvolenou práci alespoň zkusit. Výhodou takového místa je rozhodně mužský kolektiv. Co si budeme povídat, většina žen se mnohem lépe cítí mezi partou mužů, kteří si jí hýčkají, než mezi stejným počtem žen.

Žena v pozici šéfa
I to už je naštěstí pro nás velmi často k vidění. Ovšem, pokud se do takovéto pozice teprve chystáte, měly byste dodržovat pár zásad, které vám to „ředitelování“ určitě usnadní:

 • Ženy jsou oproti mužům mnohem empatičtější, což jim je ve vedoucích pozicích spíše na obtíž. Určitě mějte pro své podřízené pochopení, ale nenechte se zatáhnout do kamarádského vztahu, z něhož už se vám nepodaří vybudovat potřebnou autoritu. Oddělujte striktně práci a přátelství.
 • Muži se považují za pány tvorstva a tím pádem většina z nich velmi těžce nese jako svého nadřízeného ženu. Muže budete muset nejprve o svých kvalitách přesvědčit a to se vám nepodaří, pokud jako ředitelka nebudete také vypadat. Pamatujte, že ušmudlané a ušlápnuté ženy se ředitelkami nestávají.
 • Naučte se potlačovat své negativní vlastnosti jako je závist, žárlivost či náladovost. Buďte každým coulem profesionálka.
 • Neustupujte ze svých zásad, jinak už to budete dělat pořád.
 • Stanovte jasná pravidla a řiďte se jimi především vy sama.
 • Zapomeňte na pochyby. Pokud si sama nebudete věřit, nebudou vám věřit ani ostatní. A když na vás přeci jen padnou pochybnosti, pak nezapomeňte, že ženy přeci dokážou zvládnout několik věcí najednou, to je váš dar, který byste se měla naučit využívat.

Máte-li vysněnou práci, pak se rozhodně nebojte jí zkusit. To, že ženy dokážou v tvrdé konkurenci mužů uspět je víc než jasné. Stačí se porozhlédnout, nebo si přečíst noviny. A hlavně si stačí věřit…

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
19. 01. 2013 manislava kariéra (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

16. 01. 2017 Horoskop Rak

Celý den bude probíhat v duchu pohody a harmonie. Budeš se potkávat s lidmi, které jsi neviděla celou věčnost a tak s... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist