Femina.cz » Magazín » Celebrity » Katherine Heigl: Zajatkyně romantických komedií

Katherine Heigl: Zajatkyně romantických komedií

Katherine Heigl: Zajatkyně romantických komedií

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 12. 04. 2012

Jako začínající sexy doktorka v televizním hitu Chirurgové ukázala, že umí hrát a stala se hvězdou. Popularitu využila k přechodu do světa filmu, kde se spokojila s rolí královny průměrných romantických komedií.

Dlouho předtím, než se naučila lékařské termíny pro roli medičky v seriálu Chirurgové plném dramatických zvratů, prožila její rodina v nemocnici svou vlastní tragédii. Když bylo nejmladší dceři Paula a Nancy Heiglových sedm, její patnáctiletý bratr utrpěl při autonehodě zranění, po nichž už se neprobral z kómatu. „Taková věc patří mezi ty, které docela rodinu zdevastují na dlouhá léta,“ říká Katherine.

Ona sama se se ztrátou vyrovnala i tím, že už jako malá začala pracovat. Pro vlasové produkty své tety nafotila reklamu, kterou její matka poslala talentovým agenturám. Jedna modelingová společnost měla zájem a Katherine začala pózovat. Dlouho ji to ale nebavilo. „Trvá to dlouhé hodiny a musíte hodně postávat kolem.“ Po pár letech se tedy poohlédla po něčem akčnějším a jako řadu nespojených modelek před ní i ji napadlo zkusit herectví.

Už v patnácti se ohlásila v roli dívky, která se až příliš snaží zaujmout svůj idol, v remaku francouzské komedie Můj táta hrdina, po boku Gerarda Depardieua. Ale jiné filmy ani dírku do světa neudělaly a ona taky ne, jen sbírala zkušenosti, kde se namanulo, včetně zapomenutelných hororů a komedií. V následující desetiletce vystupuje z řady jenom role osiřelé mimozemšťanky, která se vydává za americkou středoškolačku v seriálu Roswell. Na natáčení se dala dohromady s kolegou Jasonem Behrem, vztah ale skončil o rok dřív než Roswell.

Byl to ale až její druhý seriál, který ji přinesl úspěch, na který tak dlouho čekala. Chirurgové se stali nejpopulárnějším seriálem z nemocničního prostředí od Pohotovosti a na čas se řadili k nejlepším americkým dramatickým seriálům vůbec. Heigl se mezi řadou jejich hrdinů nezatratila. „Pomohly mi, aby mě lidi viděli nejen jako tvář a tělo, což bylo velmi uspokojující,“ komentovala později herečka ceny, kterých se jí za roli Izzy Stevens dostalo.

Profesní úspěch v roce 2005 provázelo i osobní štěstí. Po natáčení videoklipu Only You, kde hrála sousedku, do níž se zakouká zpěvák Josh Kelley, pozvala muzikanta na večeři s přáteli a netrvalo dlouho, než z nich byl pár i mimo klip. O rok později, kdy Katherine slavila nominaci na Zlatý glóbus za Chirurgy, ji o dva roky mladší Josh požádal o ruku, na stejném místě, kde točili ono osudné video.  O další rok později, během nějž se radovala z výhry prestižní televizní ceny Emmy, si zpěváka vzala v Utahu.

Manželství stále drží a v roce 2009 k němu přibyla i dcerka, adoptovaná z Jižní Koreje, odkud pochází i Katherinina sestra. S prací v Chirurzích už tak spokojená herečka nebyla, připadalo jí, že ji tvůrci dostatečně nerespektují a že se její postava moc radikálně mění. Nakonec ale v seriálu vydržela až do roku 2010, kdy se podle svých slov rozhodla, že jako matka už nechce „pracovat pořád“.

Navíc v té době už Heigl najela na aspoň komerčně docela úspěšnou kariéru v romantických komediích. Ta začala hitem od Judda Apatowa Zbouchnutá, kde hrála moderátorku, co se musí smířit s tím, že otěhotněla s nedospělým chlápkem s vulgárními kamarády. Od té doby se Katherine do kin vrací pravidelně jako hrdinka kdejaké další žánrovky, poslední dobou opepřené o nějakou akci, momentálně zrovna v Slečně nebezpečné. Sice to jsou poměrně podobné a zaměnitelné filmy, ale aspoň nemá nouzi o práci.

Další zajímavosti o Katherine Heigl:

Miluje psy a zapojuje se do kampaní, které jim pomáhají.

Narodila se na konci listopadu 1978 ve Washingtonu. Žila ve Virginii, v Denveru, pak její rodina zakotvila v Connecticutu, kde se nastěhovala do velkého starého farmářského domu v bohatém městě New Cannan.

Její matka pracovala jako osobní manažerka, otec je účetní.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
01. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
26. 05. 2012 helenadon elo (reakcí: 0)
28. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 04. 2012 magic11 :-) (reakcí: 0)
17. 04. 2012 mistrix . (reakcí: 0)
16. 04. 2012 Mlny17 . (reakcí: 0)
15. 04. 2012 manislava katherine (reakcí: 0)
15. 04. 2012 bluen ... (reakcí: 0)
12. 04. 2012 pepina . (reakcí: 0)
12. 04. 2012 Daniela76 Katherine Heigl (reakcí: 1)
12. 04. 2012 lucik21 ... (reakcí: 1)
12. 04. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

25. 10. 2016 Horoskop Štír

Zcela nečekaně se ve tvém životě objeví muž, který ti zamotá dokonale hlavu. Pokud jsi nezadaná, klidně mu podlehni, ... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist