Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » V kanceláři s hromadou žen? Nikdy více! V práci chci chlapy!

V kanceláři s hromadou žen? Nikdy více! V práci chci chlapy!

V kanceláři s hromadou žen? Nikdy více! V práci chci chlapy!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 20. 11. 2012

„Už to zkrátka dál nešlo,“ zdůvodňuje pětatřicetiletá Ivana, proč dala v práci výpověď. „Bylo nás v kanceláři osm a ty pomluvy a vzájemné intriky jsem už nebyla schopná snášet.“ Celá situace mezi ženami pohybujícími se ve věku 30 – 50 let se vyhrotila, když se uvolnilo místo vedoucí oddělení. Zájem o něj měly všechny a tím začal boj.

Když zlé intriky převáží
„Dřívější kamarádství se najednou změnila v neustálé pozorování a sledování. Měla jsem v práci dvě kamarádky, se kterými jsem vycházela velice dobře a ze dne na den jsem neměla nikoho, to mi ale došlo až později,“ dodává zklamaně. Různých naschválů začalo přibývat, do té doby pohodová atmosféra se změnila v rostoucí napětí. „Ačkoli jsem žena, nikdy jsem neměla iluze o tom, že ženy jsou v tomhle směru svaté. Vždycky začne některá pomlouvat jinou, protože je tlustší nebo se třeba obléká jinak než ostatní. Pokud jsou to, ale jenom neškodné řeči typu jedna paní povídala, které nikomu neublíží, dá se to zvládnout. Horší je, když to přeroste ve zlé intriky s konkrétním cílem,“ vysvětluje.

Dvě ženské jsou dav
Aby nedocházelo k podobným situacím, je dobré vytvářet v práci věkově různorodé ženské kolektivy. Největší rivalita vzniká mezi stejně starými ženami. Ideální proto je u větších dámských kolektivů rozptyl od čerstvých absolventek škol až po zkušené před důchodem. Mladší se pak přirozeně učí od starších, každá si najde svoji spřízněnou duši, která jí vyhovuje názorově a takříkajíc si "sednou" pracovně a potom třeba i soukromě jako přítelkyně. Ve větší skupině se napětí rozptýlí a nenastává pnutí, které když se nastřádá, může vyvrcholit hysterickou scénou. Pokud jste citlivější a větší "babinec" vám vadí, pečlivě si vybírejte zaměstnání. Velká továrna, kde na jedné směně pracuje třeba dvacet žen, pro vás rozhodně nebude tím nejlepším řešením.

Mladý a dynamický kolektiv nemusí být štěstím
Pravdou je, že "mladý, dynamický kolektiv", který dnes zdůrazňuje mnoho firem jako hlavní přednost, proč byste měli nastoupit právě k nim, každému nevyhovuje. Domněnka, že budete spolu v práci samý žertík a pohoda a po zaklapnutí dveří kanceláře spolu půjdete zapít pracovní úspěchy a o víkendech si spolu v létě dáte nějaké to grilování, v zimě třeba bowling nebo se rovnou sejdete s celými rodinami, prostě až na výjimky stejně nefunguje, a to ani ve smíšených kolektivech, natož v těch, kde jsou jenom ženy.

Chlapi dělají rovnováhu
„Prošla jsem od školy už pět zaměstnání a můžu říct, že si nejlépe rozumím se staršími ženami,“ říká šestadvacetiletá účetní Petra. „Se stejně starými holkami jsem sice třeba začala rychle kamarádit, ale pak se to obvykle kvůli něčemu zvrtlo a pohodu vystřídaly pomluvy," dodává. Teď už se raději staví ke svým kolegyním rezervovaněji, doby, kdy přicházela se srdcem na dlani, už dávno minuly. „Pokud chci a je to v zájmu nás všech, ráda kterékoli kolegyni pomohu, chovám se slušně, zdvořile, ale kamarádství typu, že spolu budeme trávit i volný čas a půjdeme třeba do hospody už ze zásady nepěstuji, většinou se mi to vymstilo,“ mluví o svých zkušenostech. „A z čistě ženské skupiny bych utekla tak po třech dnech. Chlapi jsou prostě v práci potřeba, aby nastala správná rovnováha,“ směje se.

A co vy, dámy? Pracovaly jste v čistě ženském kolektivu? Byla to pohoda naopak chůze po minovém poli?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
08. 02. 2017 Eliska81 Ženy (reakcí: 0)
24. 06. 2013 martin martin (reakcí: 0)
12. 04. 2013 michelle Samí chlapi... (reakcí: 0)
25. 11. 2012 manislava kolektiv (reakcí: 0)
21. 11. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
21. 11. 2012 Lony :-( (reakcí: 0)
21. 11. 2012 Lony :-( (reakcí: 0)
20. 11. 2012 JTinacz Jde to! (reakcí: 1)
20. 11. 2012 88pacicka88 - (reakcí: 0)
20. 11. 2012 lidka2 - (reakcí: 0)
20. 11. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist