Femina.cz » Magazín » Celebrity » Jessica Chastain: Dlouho očekávaná hvězda

Jessica Chastain: Dlouho očekávaná hvězda

Jessica Chastain: Dlouho očekávaná hvězda

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 20. 07. 2011

Jeden z nejzářivějších nových talentů Hollywoodu se z ní stal ještě před tím, než publikum vůbec vidělo nějaký její film. Přečtěte si, proč zrovna tahle třicetiletá Američanka vyvolává takové vzrušení.

Studovala na prestižní newyorské umělecké škole Juilliard a na divadle si vyzkoušela nejlepší role klasického repertoáru – Julii, Desdemonu nebo Aňu z Višňového sadu. A to byl pro ambiciózní holčičku, která o sobě říká, že byla „obtížné dítě, protože jsem radši chtěla být ta máma,“ jenom začátek.

Na divadle se do jejího talentu zamiloval veterán Al Pacino, když spolu hráli Salome od Oscara Wildea. Tak moc, že se ono představení rozhodl zfilmovat a přitom Jessicu naučil, jak se pohybovat před filmovou kamerou. Tam se jí začalo hned dařit. Za pár let si zahrála vedle Helen Mirren, Ralpha Fiennese nebo Brada Pitta a všichni pro ni mají jenom slova chvály.

Dlouho ale jejich uznání bylo jediné svědectví o jejím talentu. Většina jejích filmů se totiž z různých důvodů pozdržela na cestě k premiéře. Třeba takový Strom života, díky účasti Brad Pitta a režii Terrence Malicka asi dosud největší dílo její filmografie, se natáčel už před třemi lety. Jenže dlouho nemohl najít distributora a Malick s ním ještě déle nebyl spokojený a pořád ho přestříhával.

Víc než Jessice, tato zdržení vadila její matce, která musela znovu ubezpečovat své přátele, že si opravdu nevymýšlela, když tvrdila, že její dcera si zahrála manželku Brada Pitta. Sama herečka na téhle shodě okolností vidí spíš tu pozitivní stránku. „Aspoň jsem nebyla zaškatulkovaná v jedné roli, protože nic z mé práce ještě nebylo na světě.“

Letos ale bude Jessica Chastain v tolika filmech, že už nebude možné ji přehlédnout. Na Berlinale měl premiéru Coriolanus, aktualizovaný Shakespeare, kde si režii vyzkoušel Ralph Fiennes. V Cannes se ukázal Strom života a psychologický thriller Take Shelter. A na druhou půlku roku se nakupily americké premiéry retra o černošských právech Proti proudu, krimi Texas Killing Fields i dalšího výrazně zpožděného filmu, akce o agentech Mossadu Dluh, kde Jessica hraje mladší verzi Helen Mirren.

V čekací době, než se z ní konečně stane ta hvězda, kterou v ní všichni vidí už teď, si zatím Chastain ještě užívá pozornosti bez hvězdných manýrů a bandy publicistů, paparazzi a právníků kolem sebe. „Nejde mi o slávu ani o peníze. Role si vybírám podle toho, s kým budu moct pracovat a od koho se učit. Každý film je pro mě Master class, lekce a dobrodružství,“ vyprávěla v Cannes. Ona i my doufáme, že případná budoucí sláva její práci ani nadšení do ní nezmění.

Další fakta o Jessice Chastain:

Narodila se v březnu 1981 a vyrostla v severní Kalifornii. Od devíti let tancovala, od třinácti v taneční skupině.

Jmenuje se Jessica N. Howard, Chastain je dívčí jméno její matky.

Před kamerou začala hrát v televizi. Mihla se v seriálech Pohotovost, Veronica Mars nebo v nové verzi Vraždy v Orient Expressu.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2011 Daniela76 Jessica Chastain (reakcí: 0)
30. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
29. 07. 2011 Lafik Jessica (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek zrzka (reakcí: 0)
24. 07. 2011 Lucinka93 J. C. (reakcí: 0)
24. 07. 2011 Celgil Jessica (reakcí: 0)
23. 07. 2011 11789 Jessica (reakcí: 0)
23. 07. 2011 Lydia001 Jessica (reakcí: 0)
23. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 07. 2011 ladouch - (reakcí: 2)
20. 07. 2011 helenadon Jessice (reakcí: 0)
20. 07. 2011 evik56 Jessice (reakcí: 0)
20. 07. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist