Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » 10 důvodů, proč je dobré býti ženou

10 důvodů, proč je dobré býti ženou

10 důvodů, proč je dobré býti ženou

Magazín: Sex a vztahy | autor: Libuše Burger | vydáno 27. 08. 2010

Samozřejmě nejsme žádné feministky, muži jsou naši miláčci... ale přesto je příjemné, když se v různých studiích dočteme, že silnější pohlaví v řadě oblastí snadno převálcujeme :-)

1. Lépe se evolučně vyvíjíme

Nedávná studie prokázala, že ženy v průběhu staletí krásní, zatímco vzhled mužů zůstává na stejné úrovni. Atraktivní krasavice mají o 36 procent větší šanci, že se jim jako první dítě narodí holčička – a bude krásnější než maminka. A tak to jde po celé generace.

2. Lépe ventilujeme emoce

Když přijde trápení, 53 procent žen se svěří kamarádce nebo jiným osobám z blízkého okolí. To samé učiní jen 29 procent mužů. Zdá se tedy, že ženy umějí lépe ventilovat stres než jejich silnější partneři, kteří radši všechno dusí v sobě.

3. Častěji přežijeme autonehody

Tohle je trochu krutá statistika, ale čísla z americké univerzity Carnegie Mellon hovoří jasně: při automobilových nehodách zahyne o 77 procent více mužů než žen. Naši protějškové by nás měli poslechnout, když jim klademe na srdce, aby se v autě připoutali.

4. Jsme odolnější vůči světové krizi

Průzkum přichází sice z Ameriky, ale v Evropě bude situace obdobná – 80 procent lidí, kteří od prosince 2007 přišli o práci, bylo mužského pohlaví. Nejspíš je to tím, že ekonomická krize postihla hlavně sektory, v nichž muži dominují – výrobu a finance. Možná je na čase, aby se naši drahouškové rekvalifikovali na zdravotní sestry nebo učitelky...

5. Jsme lepší studentky

Počet vysokoškolaček ve Spojených státech převyšuje mužské studenty. Kromě toho muži méně často stihnout vystudovat v řádném termínu. 

6. Jíme zdravěji

Průzkum univerzity v Minnesotě ukázal, že se ženy stravují zdravěji než muži. Zatímco naši partneři si do nákupního vozíku naloží mraženou pizzu a půlkilový steak, my sáhneme častěji po ovoci a zelenině. (A tu čokoládu schováme pod pytel pomerančů!)

7. Máme silnější imunitu

Je všeobecně známo, že se na rozdíl od našich miláčků nehroutíme z každé rýmičky, ale nyní mluvíme o něčem jiném – ženy mají skutečně silnější imunitní systém, a to díky tajné zbrani – estrogenu. Ten totiž v těle stimuluje obrannou reakci proti útokům bakterií a virů.

8. Žijeme déle

85 procent lidí, kteří už oslavili stovku, jsou ženského pohlaví. Také obecně vzato, ženy žijí v průměru o 5 – 10 let déle než muži.

9. Jsme lepší manažerky

Řada psychologů je přesvědčena o tom, že ženy dokáží lépe vést kolektiv – na rozdíl od mužských protějšků umějí lépe naslouchat, motivovat podřízené, řešit problémy a pracovat na více úkolech najednou. Pokud vám ale váš šéf dává zabrat, mrkněte na článek Jak vyzrát na šéfa

10. Jsme lepší investorky

Studie srovnávající 100 tisíc investičních portfolií prokázala, že návratnost ženských investic je o 11 až 18 procent vyšší. Ženy mají tendenci nakládat s penězi opatrněji a při investování uvažují v dlouhodobějším časovém horizontu.


Ale nebojte. Příští týden vám řekneme, v čem jsou jednoznačně lepší muži ;-)

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
31. 10. 2014 Marie hezký článek (reakcí: 0)
12. 12. 2011 AlexandraAlexis +++ (reakcí: 0)
09. 12. 2011 gambis - (reakcí: 0)
02. 12. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
09. 09. 2011 Zuzana2403 Být ženou (reakcí: 1)
21. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 1)
11. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 06. 2011 kacik pravda (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist