Zima se nekoná, kupte si kolo

Protože zima letos nikoho na tradiční radovánky spojené se sněhem zatím neláká, prodejci oprášili nabídku jízdních kol. O jejich oblibě i v této roční době svědčí počet nadšenců každodenně lemující okraje silnic.
Jenže jaké kolo koupit, neprodělat na tom a dostatečně se sportovně vybít Specializovaná prodejna, nebo výhodná koupě stroje v supermarketu, na kterém laik stejně nic závadného na první pohled nepozná

Na popojíždění levné kolo stačí

Záleží jak na vaší kapse, tak na vašem štěstí. A především na tom, k jakému účelu hodláte bicykl používat. Jestliže jej pod nátlakem rodiny vytáhnete ze sklepa čtyřikrát do roka a po ujetí pěti kilometrů se sklátíte ze sedla u nejbližší osvěžovny, čímž dáte najevo, že vyjížďka končí, nemá smysl si kupovat profesionální stroj. Tomu hrozí, že zůstane nevyužit ve sklepě. V tomto případě skutečně stačí laciné kolo, na kterém sice není pojetí nic moc a je sestaveno z komponentů nižší kvality, ale svůj účel, což znamená spíše výjimečné popojetí, celkem dobře splní. Pokud budete potřebovat servis, počítejte však s tím, že jeho pracovníci při opravě dvakrát nadšeni nebudou. Seřídit podobný stroj stoprocentně prakticky nejde, a také jen pokus o to vás může stát poměrně vysokou finanční částku. V supermarketech je ovšem možné získat na první pohled dobře vypadající bicykl bez velkých nároků na estetickou i funkční kvalitu již od dvou tisíc korun.

Bicykl od specialistů je jiná třída

Kvalitnější nové kolo lze pořídit od sedmi tisíc korun výše. Pokud tedy o prázdninách hodláte vyrážet na cyklovýlety minimálně po vlastech českých, zamiřte do specializované prodejny. Výhodou nákupu kola tam je i servis vedoucí ke zprovoznění kola a rovněž poprodejní servis zahrnující pravidelné garanční prohlídky. Samozřejmě v ceně zakoupeného vozítka.

Nechejte si poradit, pokud máte dojem, že vaše znalosti nejsou na odborné úrovni a nezapomeňte prodavači plasticky vylíčit, co všechno si představuje, že prostřednictvím nového kola zvládnete (a vydržíte). Ale především si bicykl na vlastní kůži (a pozadí) vyzkoušejte.

(foto: internet)

19.1.2007 12:00| autor: Lenka Mašová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist