Zápisky z Tinderu – dobrák z Úval

Zuzana, 38, marketing, Praha. Holka do pohody, která má ráda společnost, sport, přírodu, hory, výlety a taky dobrou kávu/prosecco. Pestrost. Jsem vysoká 176 a fotky jsou aktuální. Hledám parťáka, který se mnou bude chtít trávit čas. 😉

zapisky-z-tinderu-zuzana-stefankova-2-1100x618.jpg Zdroj: Zuzana Štefanková

Dobrák z Úval

S Petrem máme shodu záhy a píše mi první. Chlap by měl napsat první, že jo? Dobyvatel a lovec. Ale když se mi někdo echt líbí, píšu první i já s vědomím toho, že se odpovědi třeba nedočkám. Z fotek působí velmi seriózně, možná až moc seřazeně, jak ráda říkám. Není na mě moc starý? Není o moc starší, ale ten dojem to ve mně zanechává. Jsou to jen fotky a má milý úsměv a dobrácké oči. Fotky normální – z běhu, na kole, v přírodě a s rouškou ve vlaku. Covid se dostal i na fotky.

Dozvídám se, že je sporťák. V létě kolo, v zimě lyže (i můj oblíbený sport) a mezitím pravidelně běhá. Udržuje se v kondici, napadne mě hned. Má dvě děti a bydlí v baráku. Záhy doplňuje, že tam s ním bydlí i jeho exmanželka, ale nové bydlení se mu staví, takže za půl roku bude už ve svém. Řadovka, baráček. Hned si představím lehátko, gril a drink v ruce. V podstatě musím uznat, že je to férový přístup, když hned po chatu vyklopí, že bydlí ještě s ex. Je to poctivec, a to se mi na něm líbí. Sbírá u mě plusové body, i když to z fotek není úplné wow. Jak říká moje maminka – z pěkné misky se nenajíš.

Předběžně se domlouváme na neděli, ale upozorňuje mě, že má nějakou pařbu s kamarády a tím pádem neděle není tutovka. Fajn, že má kamarády a fajn, že pije. Abstinenta bych vedle sebe mít nemohla nebo spíš ten abstinent by nemohl mít vedle sebe mě. 🙂 Já mám taky svoje aktivity a rande s holkami. Neděle nakonec padá, ale navrhuje náhradní setkání v týdnu. Procházka Prahou. Co jiného v době covidové. Je konec ledna. Hajzl Covid ovlivnil všechno a bombarduje nás ve vlnách.

Navrhuji sraz v metru na Vyšehradě a procházku po hradbách. V hlavě se mi vybaví trasa, kterou jsme v době covidové absolvovaly s Marcelou nesčetněkrát, mají tam skvělý svařák a samozřejmě k tomu i ten výhled na Prahu, který neomrzí. Má to své kouzlo ve dne i večer. Nejsem úplně romantický typ, který by počítal hvězdy nebo hledal Velký vůz, ale randit na Vyšehradě jsem vždycky chtěla a romantika to je, ať chci nebo nechci.

Je to tady. První oficiální rande z Tinderu. Jedu metrem a trošku trému mám, ač nejsem trémista. U výstupu z metra mě čeká on. První dojem je pozitivní. Vypadá lépe než na fotkách a má příjemný hlas. Hned si máme o čem povídat. To je důležité, říkají kamarádky. Nesmí nastat trapné ticho… Projdeme trasu, kterou znám zpaměti, a pozve mě na svařák a na zpáteční cestě na druhý. Divím se, že ten pingl u okýnka mě už nezná a nemává na mě z dálky. Petr pije nealko, neb je autem. Procházka se protáhne až do Nuslí a Petr vzpomíná na vejšku a koleje, které tam v té době byly… Hmm, vejšku nemám, i když jsem se hlásila na tři. Ne, že bych na to neměla (teď si možná fandím), ale v osmnácti byly priority jiné – vypadnout z Orlové a dobýt Prahu. Jinak povídáme o sportech, zájmech, vztazích s jeho ex, proč se rozvedli a taky o práci. Věčné téma. Je to s ním moc fajn a vlastně to předčilo moje očekávání, i když to není wow. Ta chemická reakce úplně neproběhla.

Po dvou hodinách šlapání jdeme k autu a veze mě do Uhříněvsi. Cestou mu volá jeho mladší syn, jak sám říká nejmladší stíhačka, a ubezpečuje se, že tatínek ještě dnes dorazí za nimi. Samozřejmě, že JO, proběhne mi hlavou. Na prvním rande si nebudu někoho zvát k sobě domů. Hihi.

Loučíme se v autě s tím, že se ještě uvidíme a předávám mu svou vizitku. Doma si sednu na gauč a rekapituluji si večer. Není to wow, ale bylo ti s ním příjemně – co bys chtěla? Parťák na sport i hory – splněno. Fyzicky – realita lepší než fotky. Chemie – dostaví se později? Jednoduše, ještě jednou ho chci vidět a pak se uvidí. Volám mámě a rekapituluji to ještě jednou.

Druhý den mám pravidelný meeting se svou nejmilejší kolegyní, kupodivu je to ředitelka HR. (Myslela jsem, že to jsou nafrněné krávy, Madla do této kategorie nepatří.) Líčím jí rande a zároveň se připojuji na Tinder, abych jí ukázala foto. Mám tam zprávu od Petra, že moc děkuje za fajn procházku, ale že dál pokračovat nebude. Přeje mi, ať se mám moc hezky a hodně štěstí při hledání protějšku.

Nehrklo ve mně, ale vidět jsem ho ještě chtěla, ale ubezpečuji se, že je to férový chlap a dobrák od kosti. Tímto vyřešil můj zmatek v hlavě. Musím dodat, že je to jediný chlap z Tinderu, se kterým bych chtěla zůstat v kamarádském vztahu, ale on ten chat hned vymazal a má to jinak. Chápu to, taky pořád říkám, že kamarádů mám dost a hledám něco jiného. I tak na tento příběh vzpomínám ráda. Seriózní rande.

Zajímá tě, jak Zuzky dobrodružství na Tinderu pokračovalo? Příští týden se můžeš těšit na další kapitolu… A první část si můžeš přečíst tady.

30.8.2021 2:00| autor: Zuzana Štefankova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist