Chceš dlouhý a šťastný vztah? Zapomeň na seznamky!

Napadlo tě, že bys sis chlapa našla na netu? Tak jasně, dělá se to zcela běžně, ale radši zařaď zpátečku. Takto navázané svazky prý mají třikrát větší pravděpodobnost rozchodu. A jestli přežijí první rok, je to úspěch!

seznamka-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Kde jsou ty doby, kdy se člověk chodil seznamovat někam do baru. Odvál je čas a minulé století! Dnes si totiž hledáme nové přátele a navazujeme milostné vztahy prostřednictvím internetu, což naprosto vylučuje možnost osobního kontaktu. Je to dobře? Tak to je hodně sporné. Pokud jde o lásku, tak té virtuální svět prý vůbec nepřeje! Jsou tedy webové stránky slibující nalezení toho pravého úplně k ničemu?

Flirt na jeden klik? Předzvěst katastrofy

Statistiky hovoří jasně. Třeba ty britské uvádí, že jeden z pěti heterosexuálních párů se dá dohromady pomocí internetu. Pozadu nezůstává ani Amerika, neboť z tamních průzkumů vyplývá, že třetina uzavřených manželství začíná právě na síti. Jak je to u nás? Stále více tuzemáků chce „jít s dobou“, tudíž také vyhledává protějšek on-line cestou, a to navzdory tomu, že to všichni ještě nedávno odsuzovali. Týká se to nejen nezadaných lidí dávno po třicítce, ale i mladších ročníků mezi 20 až 30 lety. Vážně ale virtuální seznamky mohou zaručit šťastnou budoucnost ve dvou? Kdo si to myslí, ten hodně zapláče. Kupodivu je to spíše naopak!

Láska z webu, ta jepičí život má

Američtí odborníci z Michiganské státní univerzity se rozhodli tuhle oblast trochu probádat a zjistit, jak dlouho „webové svazky“ vlastně vydrží. Analyzovali tedy závěry několika předešlých studií, vyptávali se na názor předních vztahových expertů, a v neposlední řadě také přizvali pár stovek dobrovolníků. Z těch se pak vědci snažili „vytáhnout“, jak to mají s láskou i zkušenostmi ohledně internetových seznamek. Bádání bylo dlouhé a náročné, ale po čase tvrdé práce a odříkání konečně výzkumníci odhalili očekávanou pravdu. Optimismus tady ale rozhodně nečekej.

Ortel, co budí rozruch

Finální analýza dat jednoznačně prokázala, že manželské páry, které se seznámí na síti, mají třikrát větší pravděpodobnost rozvodu. Jsi v šoku? S trochou nadsázky by se dalo říct, že je klika, když na svatbu vůbec dojde. Rovněž se totiž ukázalo, že až 28 % dvojic z netu se rozpadá už po jednom roce. Proč je prognóza tak děsivá?

Lidé si moc dobře uvědomují, že vždycky vedle sebou mohou mít někoho lepšího, s kým se seznámí za pár minut. Je snadné nechat se unést momentální nespokojeností s partnerem, když víte, že na internetu může čekat dalších dvacet možností. Kdo už takhle vztah někdy navázal, ten ví, že když to zafungovalo jednou, zafunguje to i podruhé,“ vysvětluje spoluautorka výzkumu a zároveň psycholožka Aditi Paul.

Vrátíme se zpátky na stromy?

Co ty na to? Možná je načase nechat moderní technologie u ledu a začít se zase spoléhat na osobní kouzlo. Koneckonců, ani sebelepší profilová fotka muže ti neřekne tolik, co pohled do jeho očí a rozhovor tváří v tvář. No, je to na zvážení. Jak s tím naložíš, to už je na tobě!

Máš s on-line seznamováním nějaké zkušenosti? Poděl se o ně s námi, těšíme se na příspěvky.

Foto: shutterstock.com,

21.5.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist