Úrazy, o kterých se nemluví

Ve chvílích vášně člověk snadno zapomene na opatrnost. Zranit se lze ale u všeho, a sex není výjimkou. Bouřlivé milování jak vystřižené z pornofilmu může skončit velkou bolestí i návštěvou lékaře.

Určitě jste někdy slyšeli historku o tom, jak se milenka při milostném aktu něčeho lekla a ze šoku se jí stáhly poševní svaly tak, že partnerův úd z nich musel vytáhnout lékař. Tak tohle je prý holý nesmysl a podle sexuoložky MUDr. Jany Spilkové se může stát pouze u zvířat.

Na druhé straně se ale stávají věci, které by se někomu mohly zdát nemožné. Třeba termín „zlomenina penisu“ je na první pohled nelogický, mužský pohlavní úd přeci nemá kost, nicméně se jím označuje bolestivé poranění topořivých tělísek následkem prasknutí vazivového pouzdra. Stát se to může zejména při poloze na koníčka, kdy žena na mužův nástroj dosedne příliš prudce. Neléčená „zlomenina“ může mít dokonce trvalé následky…

Jemně a něžně

Jako s květinou by se mělo zacházet nejen se ženou, ale i s mužskými pohlavními orgány. Vášnivé kousání a neobvyklé sexuální praktiky mohou vést až k chirurgickému zákroku. Například nápad masturbovat se zapnutým vysavačem se už mnohému mladíkovi nevyplatil – podtlak se může dostat močovou trubicí až k prostatě a poškodit chámovody.

Při milování by se mělo dbát také na dostatečnou stabilitu (abyste se z nějaké komplikované pozice nezřítili na zem) i pevnost postele (pražský gynekolog MUDr. Pavel Müller popisuje případ, kdy pod milenci prasklo lůžko a žena si přitom vylomila zub).

Celý článek si přečtete v novém Shine zde.

 

/wp-content/uploads/files/Shine.jpg

 

Zdroj: www.shinemag.cz

3.8.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist