Single ve čtyřiceti? 7 věcí, které fakt řešit nechceš

Přehoupla se ti třicítka a blíží se čtyřicítka a ty jsi stále single? Ač ty si to užíváš a jsi v naprosté pohodě, tvé okolí má pocit, že tě musí za každou cenu s někým seznámit a vůbec je nezajímá, že ty o to nestojíš. Na co se musíš připravit? Těchto 7 věcí tě fakt bude vytáčet k nepříčetnosti.

single-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Být single ve dvaceti není problém. Člověk může říkat, že si chce užívat života plnými doušky, že se nechce vázat. Single žena kolem třicítky či čtyřicítky to má ale o poznání těžší. Zralou ženu bez partnera, tudíž většinou i bez dětí, totiž okolí nezřídka hodnotí jako životního ztroskotance. Bez ohledu na to, že se jedná třeba o úspěšnou podnikatelku s vysokým společenským postavením.

Osmatřicetiletá Markéta je jednou z těch žen, které jsou single spokojené, ale i přesto musí čelit reakcím okolí. Svůj život by ale s nikým nevyměnila. Dokázala se prosadit ve svém oboru, má respekt, peníze i nezávislost. O manželství si myslí své. Spousta jejích kamarádek je totiž už dávno rozvedených. A jaké to je být single a co ji nejvíc štve? To ti právě teď prozradí.

Musíš se podívat na každého, kdo není gay, ženatý, nebo mrtvý

„Dívej na toho chlapa!“ Zní totiž častá hláška kamarádek, které se snaží situaci řešit a pomáhat do roztrhání těla. Co na tom, že dotyčná „singlířka“ vůbec nemá zájem navazovat kontakt a už vůbec ne s chlapíkem v bermudách a růžovém tričku, z kterého mu leze panděro. I tak ho musí alespoň ohodnotit. A ještě horší je to se známými tvých známých. A že dotyčný bil svou ex-manželku? „Může se přece změnit,“ zní chabý protiargument. Děs!

Teď už je těžké uvěřit, že spadl pod vlak

Zralá žena už také celkem dobře ví, že pokud nezavolá, tak prostě nemá zájem. Proto je těžší přesvědčit sebe samu, že když neodpověděl na textovku, muselo se mu stát něco obzvlášť závažného, anebo že neodpověděl, protože samou láskou nemůže nají ta správná slova… Jsi už, bohužel, realistka.

Příležitostný sex? Nehoda s hořkým koncem

Občas k tomu může dojít. Sex přece k životu potřebuje téměř každý. A po pár sklenkách alkoholu není daleko k flirtu i sexu na jednu noc. Je to ale pokaždé chyba. A ta může zabolet. Takže to chce opatrnost.

Prý jsi statečná. Ale není to kompliment

Přátelé ti s chápavým úsměvem říkají, jak moc jsi statečná, ale spíše je jim tě upřímně líto. Nebo jsou dokonce zděšeni z toho, že tak krásná, chytrá a úspěšná osoba nikoho nemá. A to dokonce i přesto, že si žiješ bez chlapa celkem spokojeně a rozhodně netrpíš komplexy méněcennosti. Na to si budeš muset zvyknout, to nezměníš.

Vzhled je tvoje věc

Chceš se válet celou neděli doma na gauči s natáčkami na hlavě, nebo běhat ve vytahaných teplácích? Nechce se ti holit, ani dávat make-up? Nemusíš. Nemusíš totiž nikomu doma pořád dokazovat, jak jsi sexy a žádoucí. Ale přesto si od kámošky vyslechneš, jak moc o sebe nedbáš a ještě ten večer tě s další kámoškou luxusně zdrbnou, jak moc bys potřebovala chlapa. Některý věci prostě nevysvětlíš.

Seznamka je jako fastfood

Kámošky tě v dobré víře zaregistrují na nějakou tu seznamku. Budeš běsnit a rozhodovat se, jestli si jejich čísla smazat z telefonu nebo jim rovnou říct od plic, co si o tom myslíš. Seznamovat se prostřednictvím mobilních aplikací, díky nimž hned zjistíš, kdo o tebe ve tvém okolí má zájem, má určitě svá pro, ale i proti. Člověk si připadá tak trochu jako houska na krámě. Dostupná pro každého. Navíc většině chlapíků (dost často ženatým) jde jen o sex. Pokud o to nestojíš, klidně svůj profil smázni. Ať si kámošky říkají, co chtějí.

Čtěte také:

Nekonečné počty

Nedá se jim vyhnout. Ať už jdeš s kámoškou do kina nebo na kafe, vždycky začne počítat: Když teď je ti čtyřicet a za rok se seznámíš s mužem, kterému bude skoro padesát, kolik si spolu užijete sexu? Budeš na to mít energii? A co děti? To ti bude šedesát, až budou maturovat, a to přeci nechceš? Zaraz tohle hned v zárodku, nebo se z toho zblázníš. Klidně kámošce napovídej, že se něco slibného rozvíjí, budeš mít pár měsíců klid.

Braň se!

Občas se nedá vyhnout některým všetečným otázkám, které se týkají tvého milostného života. Lepší, než se začít dohadovat, nebo hádat se svou nejlepší kámoškou, je klidná a věcná odpověď, která vezme ostatním vítr z plachet. Pravda, někdy to chce trochu hereckého talentu i nadhledu, ale ten klid stojí za to. Které věty měj v zásobě?

  • „Užívám si s každým koho potkám, je to fakt zábava.“
  • Při pohledu na hodinky. „Musím letět, mám přesně pět minut na jednu rychlovku.“
  • „Je to báječné. A jaký je tvůj sex po narození miminka? Chci znát všechny detaily.“
  • „Jsem frigidní. Odnepaměti. A je mi tak dobře.“ (Varování! Spousta mužů to může vzít jako velkou výzvu.)

A jak to máš ty? Jsi ve čtyřiceti single a máš to podobně? Napiš nám svůj názor do diskuze. Budeme se těšit na příspěvky. A pobav se také ve videu, to když budeš lovit někde na síti nějakou tu lásku, abys věděla, na jaké šílené fotky můžeš také narazit.

Foto: Profimedia.cz,

23.5.2022 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist