Nechceš chlapa a jsi rozhodnuta být single? Co můžeš čekat od tvého okolí

Už máš po krk všech vztahů, které ti nakonec stejně krachnou nebo se už prostě nechceš vázat a plánuješ si alespoň nějaký čas užívat života single? Je to tvoje rozhodnutí a neměl by ti do toho nikdo mluvit, ale stejně se připrav na to, že to tvoje okolí nějak komentovat bude.

single-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Věčné otázky, kdy si už konečně někoho najdeš, nabídka výhodných partií a nenápadné seznamování s někým, kdo je taky single. To tě čeká, když se rozhodneš jít životem bez partnera.

Domlouvání

Pokud jsi sama už více než rok, tak je jasné, že tě rodina bude zásobovat otázkami, kdy si už konečně někoho najdeš. A jestli jim sdělíš, že nikoho nehledáš, přijdou na řadu domluvy. Nejdříve začnou tím, že být sama není zase tak v pohodě, jak si myslíš a pak přidají větší kalibr v podobě výhrůžek, že tě to bude jednou mrzet. I když si říkáš, že tví nejbližší by tě mohli pochopit, pochop zase ty je, obzvlášť tvou mámu a babičku, pro které je rodina prostě top. A jak jinak bys mohla založit rodinu, když nemáš chlapa, že?

Řeči o dětech

Další sorta lidí, co prostě bude kroutit hlavou nad tím, že ses rozhodla prince na bílém koni nehledat, jsou kamarádky, co se už staly matkami. Připrav se na dlouhé přednášky o pravém smyslu života a o tom, jak neztrácet čas, protože mladší už nebudeš. Tuhle radu čekej především od těch, co povily teprve nedávno a jsou prostě svou ratolestí zcela pohlceny.

Soucit

Když nemáš chlapa, můžeš sice na někoho působit jako nezávislá žena, ale v některých očích budeš ta, co ji prostě nikdo nechce. Marně budeš vysvětlovat, že ses pro samotu rozhodla dobrovolně. Zejména ty, co jsou šťastně zamilovaní, na tebe budou házet soucitné pohledy a tvářit se provinile, když je náhodou uvidíš, jak se líbají.

Otázky typu „tak už máš chlapa?“

Jednou za měsíc se setkáváš s kámoškami na víně? Připrav se na to, že než si vůbec přiťuknete, přijde obligátní otázka, zdali už máš konečně pana dokonalého. A když jim řekneš, že ne, tak bude následovat pár dotazů ohledně toho, jestli nemáš náhodou alespoň nějakého vyhlédnutého či tě někdo nepozval na rande.

Dávání tipů

A když odpovíš, že ve tvém okolí prostě není nikdo, kdo by stál za hřích, strhne se velká vlna a najednou budeš mít na stole seznam různých doktorů, kteří jsou prostě sexy, čerstvě rozvedených a sympaťáků od vedle. Připrav se na dlouhé popisy chlapíků, o které nestojíš, a které pravděpodobně nikdy neuvidíš, a které s největší pravděpodobností ani nejsou tvůj typ. Ale znáš kámošky, že? Myslí to s tebou dobře a mají pocit, že tě mají prokouknutou a že ví, kdo se k tobě hodí.

Pomoc ti najít partnera

Jedna věc je jistá. Ve tvém okolí se najdou tací, kteří prostě neuvěří, že chceš být single, a budou se snažit tvůj status svobodná změnit na šťastně zadaná. Takže začne kolečko dohazování, ti upřímnější ti řeknou narovinu, že se ten číšník po tobě dívá nebo že mají single kámoše a ti rafinovanější budou vymýšlet různé náhody, jak vás dát dohromady. Takže se ti může stát, že kino s tvými kamarádkami dopadne tak, že se tam nakonec potkáš jen s bratrem jedné z nich. No a to nejhorší, co se ti může stát je, že tě nějaká dobrá duše šoupne na seznamku.

Manžela jsi už měla, děti jsi porodila, ale stejně nemáš vyhráno

Dost možná jsi ale nějakého toho prince už našla, proběhla i svatba a porodila jsi pár pěkných dětí, ale manželství stejně krachlo a to poslední, co bys chtěla, si domů nastěhovat dalšího chlapa, co by tě omezoval. Tak si naivně myslíš, že si všem radičům vzala vítr z plachet? Omyl. Možná ti dají nějakou chvíli oddechu, ale za několik týdnů začnou s tím, že sis holt vybrala špatně, ale to neznamená, že jsou všichni chlapi takoví, a že máš nejvyšší čas najít si konečně pořádného chlapa. A to teprve začne ta pravá salva nabídek mužů, kteří už mají taky děti, jsou taky rozvedení, takže úplně nejlepší partie.

Zkušenosti čtenářek:

Renata (39 let): „Tak já jsem zrovna single, po patnácti letech manželství jsem konečně volná a užívám si to opravdu hodně. Jenže moje vrstevnice, které svého muže potkaly teprve před několika lety, to nechápou, a pořád mi někoho dohazují,“ svěřila se nám Renata.

Tereza (30 let): „Co je komu do toho, jestli někoho mám nebo ne. Když je někdo svými dotazy už opravdu hodně dotěrný, řeknu, že mám několik milenců a vztah nehledám,“ směje se Tereza.

Pavla (42 let):Když mě před rokem opustil manžel, tak si všichni mysleli, že hrozně trpím a dohazovali mi jednoho chlapa za druhým. Docela mě to uráželo. Nejsem žádná chudinka a nepotřebuji soucitné pohledy,“ vzkazuje Pavla.

Když jsi single, užíváš si to nebo už vyhlížíš dalšího prince na bílém koni? A myslíš, že ty ženy, co si svůj život bez partnera pochvalují, říkají pravdu nebo ve skrytu duše doufají, že se někdo brzo objeví?

foto: shutterstock.com

15.7.2019 4:00| autor: Alžběta Bublanová | zdroj: Shutterstock.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist