Řešíte hádky sexem?

Říká se – a možná si to myslíte i vy – že není nic špatného na tom, abyste svou hádku s partnerem vyřešili sexem. Mnoho párů hledá řešení vášnivé hádky v posteli. Podle psychologa Mayerse je však usmiřování v posteli stejné, jako kdybyste si dali kokain.

Sex jako řešení neshody
Klinický psycholog Seth Meyers si myslí, že sex jako řešení hádky, nebo jinými slovy takzvaný maskovací sex, problém ani zdaleka nevyřeší. V nedávném blogu zveřejněném na stránkách Psychology Today tento lékař z Los Angeles vysvětluje i další důvody, proč si myslí, že sex jako prostředek na usmíření není nejlepší záležitostí.

Odměna za spor
Posiluje boj a emocionální drama. Uvažujte o tom: Když máte báječný sex po velkém boji, nemá náhodou smysl bojovat znovu, když je odměna tak velká?,“ ptá se odborník. Takto může dojít k tomu, že podvědomě vyvoláváme hádku s očekáváním kvalitního sexu. Nejhorší je to v případech, kdy k takovému sexu nedochází v období smíření páru. Tato kontroverzní teorie odporuje tomu, co většina lidí považuje za zdravý způsob, jak ukončit spor s partnerem. Doktor Meyers však tvrdí, že hledání intimity je jen náplast na větší neřešený problém.

Jako kokain
Když partneři sdílejí extrémně negativní emoce, sex na usmíření poskytuje rychlé a jednoduché řešení, které by jinak neexistovalo. Jsou hladoví po tom, aby přehodili převodovku a přeskočili na opačný konec spektra – pocítili opojení … Upřímně řečeno, není to velmi odlišné od narkomana, který potřebuje svou dávku kokainu,“ vysvětluje odborník na vztahy.

Normální a zdravý?
Podle mnohých laiků je tento druh sexu normální a obecně zdravý. Navíc může být pořádně vášnivý, takový, jako v harmonii mezi dvojicí ani nebývá. Navíc údajně může v těžkých psychických chvílích podpořit naši imunitu, která je nabourána stresem. Takže sex na usmíření může v konečném důsledku pěkně okořenit náš sexuální život a po hádce nám dává velmi pozitivní pocity. Ale …

To není to pravé
Doktor Meyers má pochybnosti o tom, že tento druh intimity a vyznání lásky, které s sebou přináší, jsou skutečné a upřímné. Podle něj skutečné intimnosti přicházejí s rozvahou a jako výsledek porozumění mezi mužem a ženou. Muži a ženy by podle něj udělali lépe, kdyby se namísto strháním oblečení z partnera v polovině debaty zamysleli a svůj problém doriešili. Samozřejmě, ne vzdycháním v posteli.
[[related]]
Raději vycouvejte a dořešte problém
Mluvení o problému až do konce a nacházení řešení předchází tomu, aby se problém periodicky opakoval později. Navíc, s nevyřešeným a neustálým opakováním je stále větší a větší překážkou, kterou je stále obtížnější překonat.

„Pokud se ocitnete uprostřed sexuální srážky a najednou zjistíte, že máte zmatené pocity, jste naštvaní nebo smutní, opatrně z toho vycouvejte a vysvětlete svému partnerovi, že to teď nechcete a zkuste to později. Tyto momenty mohou být těžké a nepříjemné, ale čestná a přímá komunikace o svých pocitech je nejlepším způsobem, jak zastavit lavinu, která vznikne z neřešeného problému,“ vysvětluje dále odborník podle stránek Daily Mail.

5.6.2012 12:00| autor: Wanda

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist