Poznejte mužské EGO – a ovládněte jej!

Mužské ego je mimořádně citlivá záležitost. Chválit, pyšnit se, ukazovat oddanost a nadšení z toho, že právě vy jste jeho partnerkou – to je to, co mužům lichotí. Nemluvě o tom, jaký duševní orgasmus zažívají, pokud mu dáte pocit, že jej považujete za chytřejší a šikovnějšího než jste vy sama.

Ego a dětství
Pokud jste se zamilovali do nositele ega pošramoceného krutými zážitky z dětství, asi už o tom nejspíš víte. A moc s tím nenaděláte. Někteří odborníci tvrdí, že nejpodstatnější roli hrají první tři roky života, jiní zase, že prvních sedm. Tak či onak, nedostatek uznání v útlém dětství od nejbližších, zejména rodičů, je bohužel velmi častou a také komplikovanou příčinou „nakřápnutého“ mužského ega… Pokud víte, že váš partner úzkostlivě lpí na pochvale a uznání okolí, bingo! Alespoň znáte příčinu stavů, které občas mívá. Pokud ho přemluvíte k návštěvě psychologa, super, pokud ne, budete s tím a neméně s NÍM muset žít.

Ego v dospělosti
To už je jiný příběh. Neuspokojené ego dospělého muže je vlastně takovou „centrifugou“ hormonů, sebelítosti i sebelásky a dětské panovačnosti. Tato chaotická směska emocí, nálad, a bůh ví čeho všeho ještě, mívá sklony k občasným explozím. Horší je, že tyto výbuchy musíte většinou snášet vy. Přitom klíč k tomu, abyste svého chlapa pochopila, a udržela jej tam, kde potřebujete, je tak prostý. Stačí jen vypozorovat, kde je kámen úrazu, a jaké útočné pozice zaujímá, když mu náhodou řeknete něco, co zrovinka nechtěl slyšet (většinou bývá tím něčím pravda…). Nabízíme vám tedy několik univerzálních a obecně platných faktů, pojících se k otázkám kolem mužského ega.

Muži milují svůj penis
Myšlenka, že penis je jejich nejlepší kamarád, není vůbec nadsazená. Vymýšlejí si pro své „juniory“ dokonce i jména. Neustále se jich dotýkají a velmi často si je prohlíží v zrcadle. Snad není muž, který by si nikdy svůj penis nezměřil ve stavu erekce. Pánové celkově velmi často řeší velikost svého mužství. Dokonce i v případě, mají-li stálou partnerku, se kterou třeba fungovali bez problémů pár let, se při náznacích krize mohou zabývat pochybnostmi mířícími k funkčnosti jejich penisu.

Muži nedokážou odolat svodům
Pro valnou většinu pánů není nic víc sexy, než když je jejich partnerka překvapí svým svůdným vystoupením. Může jít o striptýz, hru, při níž se převlékne do sexy kostýmu… Sexuální napětí vytvořené v těchto momentech dokáže muže zcela paralyzovat. Mnoho žen se nikdy k takové sexuální hře neodhodlá, důvodem je nejčastěji stydlivost či nespokojenost s vlastním tělem. Uvědomte si ale jedno. Muž podléhá atmosféře mnohem více než pozorování detailů. V době, kdy se jeho partnerka svůdně svléká nebo tančí polonahá před ním v obýváku, nemyslí na to, zda má pár centimetrů v bocích navíc. Uspokojuje jej fakt, že to děláte pro něj – že se mu chcete líbit a dokazujete mu, že po něm toužíte. Nic není důležitější.

Komplex nedokonalé postavy
Stejným neduhem – stále na sobě něco kritizovat – ovšem trpí i muži. Přemýšlejí, zda nepůsobí odpudivě pro větší břicho, nebo malá ramena, a nejvíce se obávají, aby nám jejich mužská chlouba nepřipadala nedostatečná. Takže když v příhodné chvíli pochválíte partie, které se vám na něm líbí, zvednete mu patřičně jeho sebevědomí a on se pak bude zase cítit jako dominantní „Alfa samec“.

Touží být jedinečný
Nejen ženy, ale i muži se trápí tím, že je třeba v budoucnu opustíme kvůli NĚKOMU jinému. Obecně platí, že muž snáší rozchod z jakéhokoliv jiného důvodu lépe, než v případě, že jej vyměníte za jiného. Ačkoliv se muž tváří nezúčastněně a nad věcí, jeho e uvnitř tiše trpí – vždyť se nechal vyšoupnout jiným „samcem„! Dejte mu občas najevo, že je pro vás důležitý – vás to nezabije a mužská dušička bude mít pokoj. Hlavně mu nepředhazujte jako zářný příklad vaše kamarády, kolegy a manžele kamarádek. To je opravdu velká rána pod pás.

Schvalte a pochvalte
Je jedno, zda jde o sex nebo nějaké čistě mužské záležitosti, jako je například oprava kapajícího kohoutku. Potřebuje vědět, že to dělá dobře a že to dokážete ocenit. Pokud mu nikdy neprojevíte své uznání, nutně nabyde dojmu, že si ho nevážíte.

Pár dobrých rad na závěr:
1. Pozor na tzv. Poslední slovo. Občas mu ho prostě radši přenechejte. A to hlavně při hádkách! I když vás dovede vytočit, vždy si opakujte, že dokud mu budete stále oponovat, tak vás bude jen zbytečně bolet hlava.
2. Dejte mu najevo, jak se vám to s ním líbí v posteli. Ale opravdově! Nepřehánějte a netvrďte mu, že je největší, jakého jste kdy viděla, pokud je zřejmé, že na něm „visí“ i průměrně velký kondom. Pochvalte jeho něžné ruce, výdrž, horké rty… A tak dále a tak dále.
3. Věnujte mu čas od času obdivný pohled. Ano, opravdu ho to potěší! Obdivný pohled aplikujte při opravě defektu, předávání bouraného vozu, nainstalování antiviru…
4. Téměř 80 procent mužů údajně touží po křehké partnerce, která se občas dokáže změnit v ženu vampa. Co k tomu dodat – potřebují mít, pokud možno co nejčastěji, pocit vůdcovství a nadvlády a tu a tam si zahrát na krotitele dravých šelem. Zkrátka opět ta ohraná póza pána všeho tvorstva, že?

17.12.2010 2:00| autor: Elen
Více o tématu: orgasmuspenis

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist