Nedaří se ti najít partnera? Nauč se cizí řeč a nápadníci se o tebe poperou, tvrdí vědci

Jsi dlouho single a už tě to nebaví? Všechny pokusy o seznámení zkrachovaly dřív, než pořádně začaly? V tom případě bys měla zvážit vzdělávací kurz. A nejlépe takový, ve kterém se vyučuje francouzština a italština!

jazyky-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Jedno známé úsloví praví, že kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Nic proti tomu, ovšem ono oduševnělé moudro zřejmě potřebuje změnu. Do moderní a mnohem trefnější podoby by se dalo poupravit asi takto – kolik řečí ovládáš, tím větší máš šance na navázání nového vztahu. No fakt! Závěry nedávné studie totiž naznačují, že kdo umí hovořit „světově“, ten se seznamuje bezproblémově a navíc rychlostí blesku. Podrobnosti o novodobém filtrovacím zlepšováku máš přímo tady a je to černé na bílém!

Znalosti jsou sexy. A to pořádně!

Hodně rozsáhlá studie jedné vyhlášené on-line seznamky, do níž bylo zahrnuto celkem 10 tisíc dobrovolníků z 11 různých světových zemí, konečně našla zaručený způsob, jak vypadat zatraceně přitažlivě i bez drahých šatů, upraveného účesu a stylového make-upu. Zázračným tajemstvím sexappealu, který sklidí u opačného pohlaví úspěch, jsou nečekaně vědomosti! To zjistili autoři průzkumu, kteří prostřednictvím internetového dotazníku pátrali po tom, co uživatelé seznamky nejvíce preferují. Krásně se tak ukázalo, že na vzhled už se zdaleka neklade takový důraz, jako tomu bylo doposud. Co se změnilo? Možná doba, možná lidi, možná populační potřeby.

Sexy tělo už nikoho neláká?

Při závěrečné analýze totiž vyšlo najevo, že pro celých 93 % respondentů je znalost cizího jazyka přitažlivější, než ukázkové tělesné křivky. 40 % z nich upřímně přiznalo, že se jim líbí, jak cizokrajné nářečí z úst někoho jiného zní. Pro 20 % jsou nejvíce sexy fráze o lásce. Co na tom sejde, že jim nepovolaní nerozumí? Pointa se dá asi pochopit vždycky – a o to jde.

V průzkumu se dokonce našli i tací, kteří jazykovou vybavenost považovali za důkaz vysoké inteligence a úrovně. Zrovna přemýšlíš nad tím, že by ses přihlásila do nějakého vzdělávacího kurzu, abys účinnost téhle flirtovací techniky zkusila na vlastní kůži? Pak bys měla vědět, jaké jazyky táhnou úplně nejvíc. Pokud hádáš, že je to „otřepaná“ angličtina, jsi vedle. Jak ta pomyslná jedle!

Není řeč, jako řeč

Jasným vítězem výzkumu byla sexy francouzština, kterou vychvalovala převážná většina aktérů studie. Na druhém místě se umístila libozvučná italština, třetí příčka patřila horkokrevné španělštině. Bramborovou medaili získala naprosto překvapivě keltská irština. Tohle jsou jazyky, se kterými zaboduješ, protože na ně „slyší“ kde kdo. A pro svobodné, lačnící po vztahu jsou nejsladším lákadlem!

„Komunikace je základní schopností lidské interakce. Není žádným překvapením, že v roce 2018, a v globální společnosti, ve které žijeme, je požadavek na jazykové schopnosti partnera hodně častý, ba přímo zcela standardní,“ vysvětluje spoluautorka studie a zároveň psycholožka Julie Hansen.

No vida, už vyrážíš kupovat slovníky a naučné publikace? Dobře děláš – a nejen kvůli seznamování. Jen pomysli na to, že léto se pomalu blíží a dovolená klepe na dveře. O tom, že umění cizí řeči je na pláži naprosto zásadní, se přesvědčíš ve videu. Vtipnou scénku z tohohle filmu jistě znáš…

Co říkáš na tenhle nově objevený jazykový fígl? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

29.3.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist