Nejsem zlatokopka, ale ve vztahu chci peníze.

„Nemyslím si, že jsem zlatokopka. Nikdy jsem si muže nevybírala podle toho, kolik mají na kontě“ vysvětluje Pavla. Jedním dechem ale dodává, že přesto ji finanční otázky v jejím jinak spokojeném vztahu trápí a neví, co s tím. Čím dál častěji se jí vkrádá do hlavy myšlenka, že by chtěla být finančně zajištěná.

„Se Štěpánem si dobře rozumíme, ale má to jeden háček. Jedeme pořád od výplaty k výplatě, nejsme schopní ušetřit ani korunu. Jakýkoli větší výdaj pro nás znamená problém. Snažím se, sama nevydělávám nejhůř a šetřím, ale stejně to není nic platné. Uvítala bych větší snahu i u něj,“ říká zklamaně. Dodává, že ji čím dál častěji přepadají záchvaty beznaděje. Nezbývá na koníčky, vyjít si společně do divadla, do kina nebo na koncert je vzhledem k výdajům s tím spojeným nepředstavitelné. Tráví většinu času společně doma, takže se začíná ozývat ponorková nemoc, i když se jinak mají rádi.

Za své myšlenky se stydí
„Ráda bych založila rodinu, je mi už dvaatřicet, ale když si uvědomím, kolik výdajů navíc by to znamenalo, přejde mne veškerá chuť,“ líčí otráveně. Nedokáže si představit, že by žili z jednoho platu. „Možná to bude znít ošklivě a vůči Štěpánovi nefér, ale už si občas kladu otázku, jestli bych se raději neměla ohlédnout po muži, který by mne finančně zajistil, a mohla bych si dovolit s ním rodinu založit. Třeba nebude takový charakter jako je Štěpán, ale já nebudu měsíc co měsíc zažívat ten stres, jestli zvládneme zaplatit všechno, co máme. Věřím, že si zasloužím také trochu klidu,“ přiznává se k myšlenkám, které se jí poslední dobou honí hlavou. Stydí se za ně, ale občas ji prostě přepadnou. „Samozřejmě, že by to bylo až to poslední řešení. Je mi jasné, že peníze se přece jenom dají vydělat snáz, než měnit špatný charakter člověka, ale někdy mi to zkrátka nedá. Cítím se už bezradná,“ vysvětluje.

Co na to odborník?

Specialista na lidské vztahy Bc. Petr Musílek tvrdí: „Především by neměla Pavla problém dusit v sobě, ale otevřeně a v klidu si o něm se Štěpánem promluvit. Nepředhazovat mu, že má podle jejího názoru jako muž vydělat víc, ale prostě projevit lítost, že by ráda vytvořila rodinu, ale za současné situace neví, jak do toho. Třeba v otevřené diskusi zjistí, že Štěpán se trápí úplně stejným problémem jako ona.

[[related]]

Odpovědět by si měla také na otázku: Chce opravdu se Štěpánem žít? Opravdu ho považuje za toho pravého? Pokud ano, měla by si uvědomit, že život se pohybuje v určitých periodách. Jednou dole, jednou nahoře, tedy jednou bez peněz, podruhé s nimi. A tak je potřeba pohlížet i na svoje současné problémy. Pokud se jí budou častěji vkrádat do hlavy myšlenky, o nichž se zmínila, svědčí to o tom, že její prioritou není Štěpán, ačkoli si uvědomuje jeho dobré vlastnosti, ale vlastní hmotné zajištění. A pak ovšem není o čem diskutovat. Nejde o to, zda to bude Štěpán nebo třeba Jiří, protože vždycky zvítězí peníze.“ doplňuje Petr.

A teď babo raď. Parťáka do nepohody nebo finanční jistoty? Co byste si zvolili vy?

Foto zdroj: profimedia.cz

2.4.2013 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist