Načerpejte energii v tajemném Panenském Týnci

Slunné podzimní dny lákají k procházkám v přírodě nebo výletům. A co tahle spojit všechno dohromady, udělat si výlet, tam se projít a navíc vyzkoušet, zda jste citlivý člověk, který dokáže vnímat pozitivní energii? Máme pro vás skvělý tip na výlet. Podívejte se do Panenského Týnce.

panensky-tynec-1100x618.jpg Zdroj: www.profimedia.cz

Panenský Týnec je malá vesnička nedaleko Loun, o níž je první zmínka již z roku 1115. Původně ležela na tzv. Královské cestě, která vedla z Prahy do Lipska. V městečku byl v roce 1280 pány z mocného rodu Žirotínů založen a uveden do provozu klášter klarisek. Byl vystavěn na počest Svaté Anežky a podle panen klarisek bylo také městečko pojmenováno. Roku 1382 klášter vyhořel a znovu vystavěný přežil až do husitských bouří.  V klášteře se vyráběly „kapky Sv. Anežky“, tehdy oblíbený lék. Během třicetileté války bylo městečko zpustošeno, klášter chátral a dohromady jej dal až nový majitel, kupec Jan Tuscany. Ten dovedl také městečko k prosperitě. Klarisky chtěly založit školu pro chudé dívky, ale rozhodnutím císaře Josefa II. byl tento ryze český klášter v roce 1782 zrušen. Dnes sídlí v klášteře obecní úřad a místní knihovna.

Slavný rod Žirotínů postavil v Týnci také své sídlo a započal výstavbu trojlodního gotického kostela, který však nebyl dokončen a historie stavby je opředena mnoha záhadami. Neví se, kdy byla stavba započata, ale psychotronici potvrdili, že stojí na pozitivní zóně, která má schopnost pomáhat lidem trpícím depresemi, s nedostatečným sebevědomím, se sklony k sebevraždám. Účinně napomáhá dodávat optimismus, dobrou náladu a elán do života. Podle odborníků je místo vhodné i pro pacienty po mozkové obrně, mrtvici či po úrazech hlavy.

Tajemné místo k sobě vábí citlivé lidi i milence. Prostor nedostavěného chrámu je proto také místem, kde se konají svatební obřady. My jsme toto krásné místo navštívili a snažili se na sobě pocítit pozitivní účinky, což se nám nepodařilo. Jen nalevo u stěny chrámu, kde nás starousedlíci upozornili na místo s negativní energií jsme pocítili zachvění. I když možná to bylo způsobeno obavami, strachem a podvědomím, kdo ví. Pravdou je, že náš malý synek celý chrám sledoval z povzdálí a stále se dožadoval odchodu.

Pokud budete mít cestu kolem, pak se rozhodně nezapomeňte na tomto tajemném místě zastavit a vyzkoušet, jak jste na tom s vnímáním energie…

Foto zdroj: profimedia.cz
27.9.2012 6:00| autor: Dorotka G.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist