Když na vztahu zahlodá zub času

Ze stavu „já“ se stal stav „my“, ačkoliv navzdory rodičům, prarodičům a nahluchlé tetičce z Tábora spolu žijete třeba jen „na psí knížku“. Byť už dávno nevěříte na pohádky, tak o tom, že to mezi vámi bude pořád tak úžasné jako na začátku, nepochybujete. Spousta doteků, hodiny povídání, zaujetí jednoho druhým a – sex.

SEX! Natolik úžasný, že se ho nemůžete nasytit. Vám se přece nemůže stát to, co vidíte kolem sebe: zevšednění, které leckdy přináší  nudu. Váš vztah nezevšední nikdy!

Valná většina těch, kteří si myslí, že vztah naplněný porozuměním a harmonií je cosi automatického, co lze získat správným výběrem partnera, se kterým k sobě pasují jako puzzle, je časem nemile zaskočena. Dlouho trvající soužití je totiž převlečený zub času, a ač se tomu bráníte ze všech sil, jednoho krásného dne vás vrátí zpátky na zem a přinese postupné zevšednění. A někdy dokáže ještě víc: řada z věcí, jenž vám na partnerovi dříve připadala roztomilá, vám způsobuje kopřivku, vyvolává migrénu a dokonce vás naučí používat taková sprostá slova, o jejichž existenci jste dříve neměly ani tušení. A pozor – to vše je třeba násobit dvěma. Stejně tak totiž můžete lézt na nervy svému protějšku i vy.

Připočtěte k tomu děti, které jste si spolu pořídili a jenž mají úplně jinou představu o tom, co se má dělat v noci (tatínku, co to děláš mamince?), hubnoucí stav rodinných financí, neboť provoz vícečlenné rodiny něco stojí (tenhle měsíc jsi už prokouřil tisícovku, která nám chybí na zaplacení splátky za ledničku!), méně či více časté návštěvy rodičů z jedné i druhé strany (tvoje máma mi už zase vyčítala, že kvůli mně hubneš!) a váš původně ideální vztah dostává na frak. Vy toužíte po lásce, popovídání a pochopení, partner po vypínači na děti, na tchýni a po vepřovém se šesti. Vášeň skomírá, slova se omezují na výměnu informací o složenkách a prohřešcích ratolestí a ocitáte se přesně tam, kde jste nechtěly být.

[[related]]

Vyhlaste boj!

  • Pokuste se v rámci možností podílet se na chodu domácnosti oba dva a je-li to možné, zapojte i děti. Ušetřený čas a energii věnujte společným zálibám.
  • O rodinných financích a plánovaných výdajích rozhodujte společně. Nestane se tak, že namísto vysněné rodinné dovolené u moře nepojedete nikam, avšak budete v garáži oprašovat auto, na jehož koupi padly veškeré úspory, přičemž na benzín už nezbývá.
  • Dejte si navzájem prostor na své záliby a zapomeňte na výčitky typu: „Alespoň mi nelži! Že se nestydíš!“, když neudržíte žárlivost na uzdě a podezíráte muže, že namísto pinčesu s kamarády řádil v hampejzu jako utržený ze řetězu.
  • Řiďte se heslem: Nečiň druhým to, co nechceš, aby činili tobě!
  • Komunikujte spolu. Pokud jste to zapomněli, opět se to naučte. To je totiž jedna z možností, jak předejít mnoha zbytečným problémům.

V žádném vztahu nesvítí slunce stále a nevyhnou se mu nějaké ty karamboly. Aby však zůstal přístavem, kam se budete rádi vracet, je zapotřebí pořádný kus tolerance, důvěra, vzájemná úcta, pochopení, humor, nadhled a uvědomění si, že zkrátka nic není zadarmo a je třeba na něm stále pracovat. Ale když my stále tak moc toužíme po těch motýlích křídlech a dokonalé lásce…

Foto zdroj: profimedia.cz

23.1.2013 8:00| autor: Eva Brabcová
Více o tématu: sex

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist