Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Po českých cestách se prohání čím dál více cyklistů – to je celkem potěšující fakt.
I ve velkých městech se stávají součástí provozu lidé v kraťasech, tričkách a sukních, pro něž není cyklistika vrcholový sport, ale způsob dopravy. Přesto jsou podmínky pro jízdu na kole stále nedostatečné. A to je škoda!

Pravidelná jízda na kole totiž prospívá nejen životnímu prostředí, nýbrž samozřejmě i cyklistovi samému. A na mysli nemáme zdaleka jen zlepšenou fyzičku, kterou nám jízda v sedle pomáhá utužit. Je totiž prokázáno, že většina lidí (konkrétně 82%), kteří pravidelně jezdí na kole do práce, poté pociťuje daleko méně stresu a řešení náročných úkolů je pro ně snazší, jsou produktivnější a lépe naložení, což nepochybně přispěje k pracovní pohodě. Třetina lidí přísahá na to, že jim jízda na kole pomáhá zvyšovat kreativitu, zatímco patnáct procent cyklistů se dokonce domnívá, že je jejich kariérní postup rychlejší než u línějších kolegů.

A kolo dělá opravdu divy i s milostným vztahem. Lidé, kterým nedělá problémy šlápnout do pedálu, svorně uvádějí, že pokud jedou z práce na kole, jsou mnohem uvolněnější a více se těší na svůj protějšek, rodiče či kamarády. Více než polovina (66%) uvedla, že se jejich vztah zlepšil poté, co začali jezdit na kole. A více než třetině (39%) dokonce pravidelný pohyb pomáhá načerpat energii navíc, která se jim večer opravdu hodí.

„Jsem vrcholový manažer, a protože trávím dost času prací, na pravidelný pohyb nebyl čas. A tak mě napadlo řešení jezdit do práce na kole. Je to rozhodně rychlejší než jízda autem, vzpomeňme na pražskou dopravní špičku, a navíc pohyb zvyšuje hladinu endorfinů, takže mám po ránu lepší náladu. Manželka je taky spokojená, milujeme se častěji a mám lepší výdrž,“ vypočítává výhody cyklistiky pětatřicetiletý Roman.

článek

Škoda jen, že například v Praze není více cyklostezek, které by na sebe navazovaly. Jízda na kole je tak někdy trochu více adrenalinovou záležitostí, než by bylo záhodné. I tak se ale vyplatí na bicyklu vyrazit, nemyslíte?

Zpátky do sedla aneb 5 tipů jak na to:

  • Dejte tomu volný průběh. Pokud jste delší dobu na kole neseděla, nic si z toho nedělejte. Základy jste se naučila už v šesti a víc nepotřebujete.
  • Investujte do helmy, bude se vám s ní jezdit bezpečněji. A pak je také dobré pořídit si kvalitní bundu do deště.
  • Před jízdou se protáhněte, abyste omezila riziko svalových křečí.
  • Zkontrolujte kolo. Sedlo musí být akorát pro vaši výšku, gumy musí být dostatečně tvrdé, brzdy musí fungovat. Zkrátka musíte se na něm cítit dobře.
  • Začněte zlehka. Nemusíte hned lámat rekordy, zkuste se projet po nejbližší cyklostezce. Později kilometry přidávejte, bude to pro vás bezva výzva.

Foto zdroj: profimedia.cz

10.9.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist