Deset vět, které ženy od mužů prostě nesnáší

Něco se ti nedaří, nelíbí, nebo jsi prostě trochu nervózní a ten tvůj to hned komentuje, že máš své dny? Kamarád ti s něčím pomůže a podle manžela se chce hned s tebou vyspat? Jsou prostě věty, které nerady slyšíme, a přesto je muži stále opakují. Daly jsme dohromady deset těch, které nás vytáčí k nepříčetnosti. Máš to taky tak?

vety-co-zeny-nesnasi1.jpg Zdroj: Shutterstock.com

I když je tvůj miláček k sežrání, občas ze svých sladkých úst vypustí věty, za které bys ho nejraději uškrtila nebo alespoň poslala do tmy. Ať už jde o komentáře týkající se tvých dnů nebo kuchařského umění, jsou vlastně všude stejné. Které nás v redakci štvou nejvíc?

Zase jsi to dostala?

Tak tahle věta dokáže nadzvednout ze židle každou ženu, a je jedno, jestli má zrovna menstruaci nebo ne. Navíc většina chlapů tím prostě uzavře debatu. No tak řekni sama, že když se o něčem dohadujete a ty trochu zvýšíš hlas, tak tě naštve, když chlap odchází s větou, že máš prostě zase své dny a nebude se s tebou dohadovat. Jasně, že jsme v době měsíčků více citlivé, ale právě proto tuhle větu fakt nechceme slyšet.

Nevíš, co chceš

My ženy prostě měníme názory častěji než muži, jsme od přírody rozmanitější, a i když nechceme bagatelizovat, tak si troufáme říct, že mužům více vyhovují zajeté koleje. Proto, když my nějakou věc přehodnotíme, a změníme náš postoj, chlap to komentuje tím, že prostě nevíme, co chceme. Ale my to víme. Věděly jsme před měsícem, že chceme tohle a nyní chceme zase tamto. Prostě se vyvíjíme a na základě zkušeností nebo rad od jiných měníme názory. Co na tom, že jsme ještě před létem tvrdily, že chceme bydlet ve městě, poté, co jsme strávily prázdniny u kámošky na venkově, už víme, že by nám příroda chyběla. Tohle asi chlap nepochopí.

Opravdu sníš celou pizzu?

Nejvíce háklivé jsme na to, když nám někdo dává najevo, že bychom měly ubrat v jídle. Je sice možné, že jsme si ještě ráno stěžovaly, jak jsme přibraly a že od teď jen saláty, ale po náročném dni prostě potřebujeme dobít baterky. Víme, že sníst celou pizzu na posezení je dietní přešlap, ale nemusíme to slyšet, a už vůbec ne od našich drahých poloviček. My si to zkrátka obhájíme a už si plánujeme, jak si druhý den uděláme zeleninové rizoto a vezmeme útokem posilovnu. Ale právě teď si chceme dát do nosu a pochybovačná otázka, jestli jsme si jisté, že tohle všechno sníme, nás jen rozčílí. Obzvlášť, když šilháme hlady.

Bude lepší, když poprosím maminku

A chvíli u jídla ještě zůstaneme. Muži mají rádi to své jisté, a nejsou moc rádi, když se něco mění. A to platí hlavně u jídla. Od malička jsou zvyklí na maminčino knedlo zelo vepřo a štědrovečerní večeře má prostě jasné mantinely. Proto, když najednou uvaříš jeho nejoblíbenější jídlo, které mu jeho máma připravovala pomalu každý týden, pouštíš se na tenký led. I kdybys byla nejlepší kuchařka na světě, prostě jako od maminky to nikdy nebude. Ale tohle by si měl nechat raději pro sebe. Nejhorší, co může udělat, je ti říct, že bys mohla jeho maminku poprosit, ať ti s večeří pomůže a že by bylo úplně nejlepší sednout do auta a vrátit se od jeho maminky s naplněnými krabičkami. Za tuhle větu bys mu nejraději tu večeři vysypala na hlavu, že?

Ten se chce s tebou jen vyspat

Vyprávíš mu o novém kolegovi nebo o starém dobrém známém, se kterým si občas zajdeš na víno, a se kterým si rozumíš tak dobře, že bys těžko hledala spřízněnější duši. A co na to tvůj manžel? Automaticky ho odsoudí, že mu jde jen o jedno. Zkrátka, když máš co do činění s jiným chlapem, než je on sám, a nejde o člena rodiny, tak podle něj se chce s tebou jen vyspat. Těžko mu pak budeš říkat, že ti někdo pomohl v nouzi a nic za to nechtěl.  „Tak tím jsi buď jista, že za to něco chtít bude,“ reaguje tvůj muž s tím, že je snad více než jasné, že tě chce dostat do postele.

Nejsi náhodou těhotná?

Tak tohle je prostě faux pas. Protože to znamená, že jsme to poslední dny přeháněly s jídlem a naše bříško nám roste a roste. A s tímhle bojují i ženy, které nejsou nijak výrazně tlusté, ale stačí sníst něco nadýmavého nebo mít před měsíčky a domněnky ohledně těhotenství musíme vyvracet alespoň třikrát denně. Není nic horšího, než muset přiznat: „Ne, nejsem těhotná, ale pouze tlustá.“ Fakt nepříjemné.

Ty přeci víš, že tě miluji, tak proč ti na Valentýna nosit kytky?

Dokážeme pochopit, že náš chlap prostě nechce přijmout americký svátek zamilovaných, i když si myslíme, že za tím je prostě lenost vymýšlet nějaký dárek. Ale co nesnášíme je výmluva na to, že se přeci milujete každý den, tak co si najednou dokazovat lásku na svatého Valentýna.

Já bych to udělal!

Tak tohle je typická hláška chlapů, co doma nepomáhají, ale vlastně nemají žádné výčitky. Poté, co domů přitáhneš tři plné tašky jídla nebo vyluxuješ celý byt, tak se teprve ozve s tím, že by to udělal. Do té doby ale mlčí jako ryba. Copak necítí tu absurditu, když odneseš těžký kufr do auta, a on prohlásí, že co se s tím taháš, že to je práce pro něj?

Bot máš dost

Lítáš po městě jako zběsilá, protože sháníš nové lodičky nebo nutně musíš koupit šaty na večerní ples, a ten tvůj to komentuje slovy, že další už přeci nepotřebuješ. Tohle muži asi nikdy nepochopí. Samozřejmě, že máš plný botník bot, ale jedině ty sama víš, že k těm novým šatům, co sis koupila, se nehodí ani jedny.

Kdybych mohl, klidně rodím

Věčné debaty o tom, kdo to má v životě těžší, většinou sklouznou k těhotenství a porodu. Ale muži neuznávají argument, že nás zhruba od třinácti let sužují měsíc co měsíc menstruační bolesti a vrcholem jsou ranní nevolnosti při těhotenství a následný porod. Dokonce prohlásí, že oni by do toho klidně šli, ale co naplat, prostě nemohou. Příště tomu svému řekni, že už je dost řečí, ať si vyzkouší simulátor porodních bolestí. Tahle šikovná věcička byla vynalezena pro všechny chlapy, co si myslí, že porod nic není.

A jaké věty nemůžeš z úst drahé polovičky slyšet ty? A jak se bráníš proti tomu, když ti řekne něco, co je podle tebe opravdu na hlavu? Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

16.8.2018 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist