Cizinci ve vztazích

Léto s sebou přináší také celou řadu nových setkání. Často s muži jiných národností nejen přicházíme do styku, ale často také navazujeme vztahy. Jací jsou muži, se kterými se v době dovolených budeme nejčastěji setkávat? Podívejme se z blízka na Francouze!


Jak na francouzské milování

Francouzi mají mnoho specifických zvyklostí, které je od Čechů velmi odlišují. Francouzi mají téměř obřadné rituály spojené s jídlem a pitím, v Čechách nejsme zvyklí běžně pít před jídlem aperitiv a pozve-li vás Francouz na večeři, bude to jistě dlouhá pozdní večeře. Dobu, kterou Francouzi považují za ideální k večeři, bychom my již ani neoznačili jako večer, spíše jako noční hodiny. Proto je dobré zapomenout na české zvyklosti, jinak byste si dlouhé francouzské stolování příliš neužila.

Francouzi jsou pyšní na svou kulturu

Francouzští muži bývají často velmi vzdělaní, není výjimkou, že vás muž bude chtít získat na dobrou literaturu, víno a příjemné vyprávění. Budete-li chtít pozvání francouzského nápadníka přijmout, zkuste se ale naučit alespoň pár francouzských slovíček. Přestože jinak Francouzi cizincům neznalost svého krásného jazyka příliš neodpouštějí, k vám bude milenec shovívavý. Snaha ovládnout náročnou Francouzštinu, stejně jako zájem o francouzskou kulturu a historii jako takovou se vždy cení.

Do ouška vám bude šeptat Je t´aime

Nejvíce se ale těšíte na ono pověstné „francouzské milování“? V málokterém jazyce se láska vyznává tak melodicky jako ve francouzštině. Je t´aime, je t´embrasse, ma chèrie… Jen pro ženský klín vymysleli Francouzi 223 výrazů, mezi nimi l´abricot fendu (náštíplá broskev), le café de deux colonne (kavárna u dvou sloupů), Les Pays-Bas (Nizozemí), la fontaine (studánka). Muži svou okrasu zase nazývají jako Cyclope (Kyklop), Charles-le Chauve – plešoun Čárlí, l´allumette (zápalka). Pro pohlaví muže francouzština obsahuje 292 výrazů, tak ať nejste překvapená.

Pozvání na gurmánské hody vás jistě nemine

Máte-li ráda dobré jídlo a jste v pravém slova smyslu gurmánkou, přijdete si na svých milostných toulkách Francií jistě na své. Francouzi rádi večeří v dobrých restauracích. Kultura stolování a jídlo jako společenská událost je pro Francouze natolik důležité, že neváhají nechat v restauraci pěknou sumu i za večeři ve dvou. Bývá zvykem ke každému chodu pít jinou značku vína. A o víně ví každý všechno, Francouzi se tak dovedou vášnivě přít o to, zda právě tato značka vína se hodí k tomuto sýru.

Francouzská večeře zdaleka není jen o jídle

Jestli ovšem máte dojem, že půjde na večeři ve dvou jen o výborné jídlo, jste na omylu. Francouzští milovníci vsázejí na dlouhé svádění a výborně padnoucí oblečení u dlouhé večeře je pro ně samozřejmostí. Stejně tak jako si můžete být jistá, že váš Francouz bude mít i skvěle padnoucí spodní prádlo podtrhujícím přednosti pod kalhotami (momentálně jsou v kurzu těsné skvěle padnoucí boxerky), bude se od vás očekávat, že budete za dámu..

31.7.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist