5 věcí, kterými odradíte muže: Pozor na alkohol, líčidla a soukromí

Příjemný večer ve dvou, který spěje ke svému vrcholu, když tu jakoby mávnutím proutku romantické chvilky vezmou za své. Na vině je ovšem žena, která udělala něco, co její muž nemá rád. Jaké věci muži na ženách nesnášejí? Zeptali jsme se přímo jich.

Pravdou je, že dlouhodobější vztahy hodně odhalí naše nitro. Když se dvakrát třikrát do týdne sejdeme na příjemné rande, dokážeme lecjaké svoje nectnosti utajit. Pokud se ale vídáme denně i v těch choulostivějších situacích, většinou se o sobě se svým partnerem dozvíte i to, co bychom raději vědět ani nechtěli. Ale i na první schůzce můžeme udělat nějakou botu, po které partner raději vezme zpátečku. Jaké chování či zlozvyky muže spolehlivě odradí?

Opilé nechtějí

Jakmile si žena dá víc než dvě skleničky vína, odcházím,“ říká pětatřicetiletý Pavel po svých zkušenostech. „Není nic horšího než opilá žena. Říká a dělá věci, které by ji za jiných okolností ani nenapadly a působí to trapně. Nevím, jak se k ní mám potom chovat a když si na její chování později vzpomenu, přestávám si jí vážit,“ vysvětluje. Takže dámy, pokud míříte na mejdan, nepřežeňte to s pitím a hlavně si hlídejte si, jak se potom chováte.

Opatrně s líčidly

Nemám rád, když má partnerka výrazný make-up. Když takhle přijde na schůzku, působí to na mne, jako kdyby si nasadila masku, a má-li navíc i výrazně nalíčenou pusu a oči, připadám si, že mám před sebou nějakou lacinou štětku,“ vysvětluje čtyřicetiletý Jan a poznamenává, že ho to odradí od líbání a vlastně i dalších kontaktů. „Slečnám, které věnují tolik času na svoji vnější úpravu, už na tu vnitřní většinou moc nezbývá. Fajn je, když je namalovaná tak, že to vlastně vůbec nepoznám,“ míní Honza. Tedy s líčidly buďte také opatrné.

článek

Nepředstírejte, ale ani se nenabízejte

Specifický tématem je žena a sex. „Tohle by byla docela dlouhá kapitola,“ míní Petr na otázku, co ho odradí u ženy při sexu. „Mám rád otevřenost, takže jednoznačně mě naštve, když předstírá orgasmus. Ať klidně řekne, že to nebylo ono a naznačí, jak jí to vyhovuje nejvíc. Ale pozor, jenom naznačit, ne komandovat, nejsme přece nesvéprávní hlupáci. Zrovna tak, když se mi nabídne hned na první schůzce, má rovnou smůlu. O laciné zboží nestojím, nejspíš nebude moc kvalitní,“ končí svůj výčet docela ostře. Proto ženy odhoďte stud a opatrně svého partnera naveďte, která místečka vašeho těla vyžadují jeho péči. Předtím se ale nechte dobývat.

Buďte samostatné

Nemám rád nesamostné ženy. Jakmile začne s tím: Já nevím, co bych si bez tebe počala, já to bez tebe neumím, ježí se mi všechny chlupy na těle,“ odpovídá padesátník Karel. „Naopak, když si umí poradit a neptá se mně na každou hloupost, dovedu to ocenit. Pochopitelně, že jí s lecčíms pomůžu, ale chci mít vedle sebe sebevědomou a fajn ženskou, ne nesvéprávnou loutku, která se zhroutí při sebemenším náznaku problému,“ objasňuje svůj jednoznačný postoj. Naučte se proto poradit si v různých situacích a neotravujte své partnery s malichernostmi.

Respektujte osobní zónu

Problém pětadvacetiletého Marka je hlavně respektování soukromí. „Vadí mi, když žena zasahuje muži do věcí, do kterých jí nic není. Třeba se mu začne hrabat ve skříni s odůvodněním, že chce dát prát jeho oblečení. Snad má pusu, aby se mne nejdřív zeptala, jestli nechci něco vyprat. Já ji také v její skříni nehrabu,“ líčí nepříjemnosti vztahu. Respektujte tedy partnerovu osobní zónu a vstupujte do ní jenom s jeho dovolením. Marek také nemá rád, když se jeho přítelkyně všude roztahuje se svými věcmi, ať v koupelně nebo kdekoli jinde. „Každý má mít svůj vymezený prostor na věci a ten by měl respektovat i ten druhý. Zkrátka co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim,“ uzavírá svoje povídání.

A co vy? Víte, co vašemu partnerovi nejvíc vadí?

Foto: profimedia.cz

25.11.2013 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist