Make-up, ano či ne? Jak to vidí muži!

Hodně žen by bez make-upu ani nevyšlo na ulici. Pro mnohé představuje také jistou psychickou berličku. Ač si to odmítají přiznat, make-up je pro ně určitou ochrannou vrstvou před okolním světem.

Podle jednoho britského průzkumu dokonce dvě ze tří žen považují skutečnost, že by měly vyjít mezi lidi bez make-upu, za více stresující než vystoupení na veřejnosti, první rande nebo pracovní pohovor.
Jsou ale vrstvy líčidel skutečně tolik nezbytné? A nedělají nás někdy zbytečně staršími a ošklivějšími. Zeptaly jsme se na názory několika mužů.

„V baru jsem se seznámil s krásnou slečnou. Měla vyzývavý pohled, svůdné rty, nádhernou pleť, vypadala prostě úžasně. Jenže pak jsme vyšli na ulici a já nestačil žasnout. Z mé krásky se v kruté záři ostrého pouličního osvětlení vyklubal úplně někdo jiný. Její krása byla prostě ta tam,“ líčí Roman (38).

Až padesát procent žen se denně líčí a bez make-upu nejdou ani vynést odpadky. Většinou se snaží zakrýt nedostatky pleti: pupínky, kruhy pod očima, červené skvrnky. Jenže pro muže představuje viditelný make-up leckdy těžkou bariéru. Třeba taková rtěnka nebo lepkavý lesk na rty můžou způsobit, že je na líbání úplně přejde chuť.

[[related]]

Nejhorším strašákem je ale obličej připomínající dům s několikanásobnou vrstvou fasády. „Asi nejvíc mi vadí takové ty roury pod očima, co nosila třeba Amy Winehouse. A pak taky tváře ve stylu Marfuši z Mrazíka,“ vyjmenovává Jan (26).

A co muže odpuzuje nejvíce? Podle výsledků ankety jednoho amerického serveru bezpečně vede rtěnka rozmazaná na zubech. Následuje příliš mnoho zdravíčka na tváři. Nelíbí se ani příliš silná vrstva řasenky či rovnou umělé řasy. „Já bych své přítelkyni nejraději líčení úplně zakázal. Podle mě vypadá naprosto nejúžasněji po ránu, když se ještě nestačí nalíčit. V přirozenosti je přece krása, no ne?“ říká Petr (41).

Není žádným objevem, že méně bývá zkrátka více a u líčení to platí dvojnásob. Pandí oči či výrazné oční stíny lépe ponechat hvězdám typu Lady Gaga, Justin Bieber či Alice Cooper a jejich extravagantním show.

9.8.2012 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist