5 tipů jak si okořenit sex

Ve většině případů mají lidé, kteří jsou v rámci vztahu s partnerem spokojení se svým sexuálním životem, také velmi dobrý partnerský vztah. Bez péče o svůj sexuální život, strádá i partnerský vztah dvojice. Jak tedy oživit a zpestřit sex ve vaší ložnici? Inspirace není nikdy dost…

1. Sex z mnoha úhlů

Jestliže se rádi milujete a sex je pro vás potěšením, může být pro vás velmi vzrušující vidět se při sexu ze stran a úhlů, odkud byste se jinak neviděli. Některé páry využívají zrcadel ve vestavěných skříních, jiné se rozhodnou nainstalovat další zrcadla, ať již trvale nebo přechodně. Vždy vyzkoušejte předem umístění, zda vám bude vyhovovat. Časová i finanční investice vám přinese zajímavý sex s možností vychutnat si sebe i druhého mnohem intenzivněji.
 
2. Intimní kamera
Partneři, kteří mají důvěrný a intimní vztah, si mohou vztah upevnit také společným zážitkem při filmování svého mazlení. Stačí videokamera a volný večer, zda si záznam ponecháte, nebo jej smažete, záleží samozřejmě na vaší domluvě a chuti vracet se k podobnému „domácímu videu“. Již samotné filmování pro vás totiž bude vzrušujícím zážitkem.
 
3. Nazývejte se něžnými jmény
Rádi s partnerem komunikujete a živě diskutujete? A proč při sexu se náhle vaše slovní zásoba omezí na pár slov? Komunikace v sexu je při vzrušování důležitá, nebojme se proto nazývat svá intimní místa a nevyhýbejme se intimním tématům. Ne každému například vyhovuje používání vulgárních slov pro pohlavní orgány, jako je tomu u některých dvojic v určité fázi milostného opojení, kterým přináší vyšší míru vzrušení. Ovšem milé, něžné a mazlivé výrazy pro pohlavní orgány svého partnera, si můžeme vytvořit sami a zvýšit tak intimitu a vzrušení v sexuálním životě.
 
4. Umývejte se společně
Jak vypadá váš každodenní hygienický rituál? Jeden z vás je ve sprše, zatímco ten druhý na něj čeká? Zkuste spojit příjemné s užitečným a využijte společného sprchování k mazlení ve sprše nebo ve vaně. Už během umývání se můžete příjemně naladit na milování a začít s milostnou předehrou.
5. Milování za denního světla
Nejčastěji se páry milují večer v pozdních hodinách, kdy se unavení po celodenní námaze konečně věnují sexu. Mnohdy ale bývají oba partneři natolik unavení, že sexuální akt zkrátí na minimum, nebo si jej ani nevychutnají a milování není tak kvalitní. Partnerům, kteří se rádi věnují dlouhému a intenzivnímu sexu, lze doporučit, aby si na sebe udělali čas také během dne, například o víkendu nebo během volna. Pro ty, kteří se milují většinou večer po tmě nebo jen při světle lampičky, může milování uprostřed dne příjemným zpestřením.
Bude vás také zajímat:
Dubberleyová, E.: Sex je hra
Kratochvíl, S.: Sex- starosti a radosti
Zvěřina, J., Budinský,V.: Vše o sexu
3.4.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist