4 věci, které ti chlap prostě neodpustí

Že každý zdravý vztah je plný oboustranného porozumění, víry v lepší zítřky a schopnosti odpustit tomu druhému sem tam nějakou chybičku? Ale no tak! Tohle jsou 4 věci, přes které v mužském světě vlak nejede a nepojede!

Prostě to nechápeme, přiznáváme. Ale možná to je tím, že nám, něžným bytostem, doteď nikdo dostatečně nevysvětlil, proč na určité záležitosti ve vztahu platí dvojí metr. O čem že je řeč? Následující čtyři prohřešky dělají ti, co jsou z Marsu, naprosto přirozeně a bez výčitek, jenže když je udělá obyvatelka Venuše, rázem je oheň na střeše. Co oheň, požár jako blázen!

1. Péče o zevnějšek? Kráska a zvíře!

Jasně, kdo by doma nechtěl mít bohyni, za kterou se každý otáčí? Všichni. Takže děláme, co je v našich silách. Utrácíme hříšné peníze za kadeřníky, solária, omlazující krémy, nehtová studia, a kdyby to bylo jen trochu možné, podepíšeme smlouvu s ďáblem, aby nám bylo pořád pětadvacet.

Jestli na nás něco muži nesnáší, tak nedostatečnou péči o vzhled, to ví přece každý! Tepláky s vytahanými koleny, nevytrhané obočí, odrostlá barva na vlasech, na nohách strniště? To je podepsaný trest smrti. Jenže jaká je realita na opačné straně barikády, respektive pohlaví? Zanedbaná!

K holiči se chodí až tehdy, kdy už se podoba s Krakonošem nedá ani při nejlepší vůli zapřít, kosmetika je cizí slovo a na pedikúru si fešák dojde až potom, co ho začnou tlačit boty. Tady někdo káže vodu, ale pije víno… Znáš to taky? A co teprve, když dojde na lámání chleba v podobě rodinné návštěvy. To je teprve hukot!

2. Boj o kvalitách tchýně

Jak to probíhá, když v dobrém rozmaru nenápadně nadhodíš, že jste pozváni o víkendu ke tvým rodičům na oběd? Veselí a nadšení? Nech si zdát! Místo toho ukřivděný výraz a poznámky. On, chudák, bude muset zase poslouchat ty řeči o vnoučatech. Taky rady, jak vést domácnost a výčitky, že je pořád v práci a tebe nechává samotnou. Někdy je lepší mít jen kamarády, co? Mimochodem, chápeš princip přátelství? Jestli ne, mrkni na video!

A teď si nalijme čistého vína. Už to je svým způsobem na facku, že partner věci vnímá tímto způsobem, ale protože může být hůř, nezapomene ještě podotknout, že jeho matka je daleko lepší kuchařka než tvoje. Proto vyjmenuje dalších sto superlativů na její osobu a nebude šetřit kritikou na tvoje příbuzenstvo. No a jsme u toho. Ty musíš jeho matku milovat, ale na něj tohle pravidlo nějak neplatí. A to další zrovna tak! Jde totiž o čas, který netiká oběma stejně!

3. Komu zvoní hrana. Nebo budík?

Zamysli se nad tím, kolikrát ti ten tvůj vyčetl, že ses někde v baru zasekla s kamarádkou a přišla domů až za svítání. Jde to vůbec spočítat? Nejvtipnější jsou ale vždycky jeho argumenty…

Pohádky o tom, jak se bál, že se ti něco stalo, už chtěl volat na policii a do všech nemocnic v kraji a bla, bla… My víme svoje, takže si přiznejme bez mučení, že žárlil jako pes a honilo se mu hlavou, v čí náruči se právě nacházíš.

Je to roztomilé, když takhle vyvádí a dává tím najevo, že mu na tobě zatraceně záleží, viď? Co už tak sladké není, je fakt, že on sám může vymetat kluby s přáteli jak je libo, vracet se bůh ví kdy a na tvoje výtky reagovat mávnutím rukou. Pak ti ještě dotčeně poradí, abys nehysterčila, když není důvod. Klasika. A počkej, bude hůř! Teď půjde do tuhého. Jedná se o hříšné myšlenky a věrnost!

4. Kamarád taky rád. Ale čí?

To by nás zajímalo, kdo silnějšímu pohlaví namluvil, že oni mohou všechno a my skoro nic. To je podle nich nějaký zavedený model, který se nemá měnit? Buď jak buď, pro ně to není nic neobvyklého, myslet na tvé kamarádky, představovat si s nimi trojku a orgie všeho druhu.

Někteří o tom jen s ní, jiní to možná dotáhnou ke zrealizování (s tebou nebo bez tebe). A zdá se jim to snad divné? Vůbec. Ty jejich vtípky o tom, kdo je tady samec, nám všem už lezou krkem.

Ale když se my zapovídáme víc než je záhodno, třeba s nějakým kamarádem svého partnera, co přišel na návštěvu (tak je to kus, no a co?), to by se atmosféra dala krájet. Kolikrát to končí pořádnou hádkou. Taky ti partner nakládá úplně stejně jako tenhle mluvící kocour ve videu? Jestli ano, není co závidět…

Co ty na to? Jak tuhle partnerskou „spravedlnost“ vnímáš právě ty? Dohaduješ se s partnerem o těchto věcech ze seznamu? 

Foto: Thinkstockphotos.com

13.7.2015 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist