Femina.cz » Magazín » Wellness » Tohle by nikdo nečekal. Manželky se opíjejí!?

Tohle by nikdo nečekal. Manželky se opíjejí!?

Tohle by nikdo nečekal. Manželky se opíjejí!?

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 23. 07. 2013

Manželství nemusí být ve všech směrech prospěšné. Výzkumníci tvrdí, že jakmile se vdáte, začnete se přátelit s alkoholem! Proč? Kvůli svému vysněnému muži!

„Řada studií prokazuje fyzické a emocionální výhody manželství. Sezdaní partneři méně podléhají rakovině, nejsou tak náchylní k infarktům. Soužitím v páru se výrazně snižuje riziko vzniku demence v pozdějším věku. Manželé dokonce méně trpí depresemi,“ uvádí známá sexuoložka Laura Berman z Chicaga na svých stránkách. Jak krásně to zní! Ale pozor, nic není jen černé nebo bílé. 

Jedna ze studií Ohio State University představená na letošním zasedání Americké sociologické asociace (ASA) ukazuje, že manželství jako takové může mít na jedince negativní vedlejší účinky. Vědci tvrdí, že konkrétně vdané ženy pijí více alkoholu než kterákoli jiná skupina žen, a to včetně rozvedených, vdov a svobodných dam. To muži prý v manželství pijí méně. Co může tento fakt vysvětlit? A máte to taky tak?

10 znaků, jak poznáte, že už to v posteli není, co bývalo

10 znaků, jak poznáte, že už to v posteli není, co bývalo

Možná byl předtím váš vztah ve znamení spalující vášně, která postupem času vybledla. Nebo ne? Ja...

Ženy se chtějí mužům podobat

Existuje několik teorií a závěrů, proč ženy tíhnou k alkoholu, jakmile se jejich rodinný status změní ze svobodné slečny na vdanou paní, ale autoři studie se přiklánějí k tomu, že vliv manželů na ženy je větší, než se zdá. Dle výpovědí několika desítek respondentek svobodné, ovdovělé a rozvedené ženy pijí alkohol méně, pokud jsou bez partnera. Ten je prý většinou k popíjení pobízí, nebo je hlavní příčinou jejich alkoholových dýchánků. (Jestli se alkohol stává spojencem žen kvůli mužským vousům v umyvadle, potřísněnému záchodovému prkénku či pohozeným špinavým ponožkám v rohu obývacího pokoje studie neuvádí.)

„Je možné to přirovnat k jídlu. Některé ženy cítí pokušení jíst stejně jako lidé v jejich okolí. Proto když žijí ve vztahu a vidí, jak do sebe partner láduje pizzu nebo kuřecí křídla, je přirozené, že ho chtějí následovat,“ říká Berman a dodává, že to vysvětluje i fakt, proč ženy mají tendenci přibírat na váze, jakmile vstoupí do vztahu. A aby toho nebylo málo, zmíněná studie potvrzuje, že muži přibírají na váze až po rozvodu. V manželství se jich radikální změna postavy ani výraznější záliba v alkoholu obvykle netýká!   

Buďte krásná i pod peřinou

Buďte krásná i pod peřinou

Nevěřte těm lidem, kteří tvrdí, že spát se může v čemkoli. I výběru pyžama byste měli věnovat nál...

Stůjte si za svým

Znamená to, že muži nemají dobrý vliv na ženy, pokud jde o životní návyky? „Samozřejmě, že ne. Manželství má stále pozitivní přínos pro ženy i muže, ale je důležité si uvědomit, co je dobré pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému,“ nechává se slyšet odbornice a dodává: „Bohužel, pokud jde o alkohol a jídlo, ženy se nemohou mužům rovnat. Jejich kalorické požadavky jsou odlišné od silnějšího pohlaví, takže až příště půjdete na večeři a váš partner bude chtít objednat něco sladkého, kalorického či výrazně alkoholického, předběhněte ho a navrhněte nějakou lehčí variantu,“ radí Berman a poukazuje na to, že ve všem se partnerovi opravdu podobat nemusíte. 

Nakonec, je to ve vašich rukou, stejně jako manželství. Pokud se s partnerem budete navzájem inspirovat a motivovat, snáze si udržíte postavu, zdravý rozum i střízlivou mysl. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
24. 07. 2013 jankac ... (reakcí: 0)
24. 07. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 07. 2013 lidka2 - (reakcí: 0)
23. 07. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
23. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

20. 02. 2017 Horoskop Rak

Ve vztahu se dnes obrň trpělivostí, rozhodně to budeš potřebovat. Může tě také překvapit neplánované těhotenství. Nep... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist