Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Změnil se váš partner k nepoznání? Víme proč!

Změnil se váš partner k nepoznání? Víme proč!

Změnil se váš partner k nepoznání? Víme proč!

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lenka Šimková | vydáno 26. 06. 2013

Seznámila jste se s princem a do dvou let se z něj stal žabák – proměna, kterou většina mužů v partnerském svazku projde, trápí mnoho žen. Je možné pochopit, co se s vaším mužem stalo? Ukážeme vám, že ano. A navíc poradíme, jak se s tím vyrovnat!

Kdo se tady vlastně změnil?

Seznamování a navazování vztahů je hra, která má svá pravidla od pradávna. Je vcelku logické, že na potenciálního partnera chceme zapůsobit co nejlépe, abychom ho získali. Platí to u mužů i žen. Je důležité si to přiznat, než se začneme zabývat tím, proč se doma potkáváme u jednoho stolu s někým, koho najednou ani nepoznáváme. První otázka tedy zní: „Je opravdu jiný partner, nebo jsme se změnily my samy?“ Odpověď bude pravděpodobně někde uprostřed… Přesto je zajímavé, že muži „otočí“ takovým způsobem, který u žen není až tak častý. Jak je to možné?

Návrat k přirozenosti

Je to daleko jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Váš protějšek se ze dne na den nestal novou bytostí, ale pouze se vrátil k tomu, co je mu vlastní a přirozené. Někomu se to daří „schovávat“ déle, jiný se projeví dříve. To je celkem individuální záležitost, ale platí, že postupně s odezníváním prvotní fáze zamilovanosti odhalují muži své pravé já. Nemusí to vést ihned k rozchodu, když zjistíme, že jsme se vlastně zakoukaly do někoho úplně jiného, než kým náš partner vlastně je. Je ale dobré si ujasnit, co je pro nás osobně akceptovatelné, a co už nikoli. Ptáte se, zda nešlo odhalit některé vlastnosti dříve? Někdy je to možné, ale ve většině případů si ženy různé náznaky nechtějí připustit. O to více mohou být zklamány, než kdyby si přiznaly určité skutečnosti, které jim třeba našeptává intuice.

Jak se dorozumět s muži? Máme pro vás super návod.

Jak se dorozumět s muži? Máme pro vás super návod.

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, zní známé tvrzení, na němž je postavena série populárních knih ...

Nejčastější proměny mužů

Z elegána hastroš – z muže, který v počátcích vztahu vždy dbal na sladěné oblečení, se stal člověk, který si klidně vezme pruhovanou košili a kostičkovanou kravatu? Nedá se nic dělat, jen se projevilo to, že pánové upřednostňují zejména pohodlí a praktičnost a po čase se přestanou hlídat, jak na vás působí. Smiřte se s tím, jestli na něj ve společnosti pak divně pokukují, je to jeho problém, ne váš.

Z gentlemana buran – nepříjemné zjištění je, když se z pozorného společníka stane člověk, který nerespektuje ani hlavní zásady společného soužití, jako je právo na soukromí, ohleduplnost a podobně.  Stanovte si, jaké hranice jsou pro vás nepřekročitelné, promluvte si a podle toho dále jednejte.

Ze štědrého muže šetřílek – tahle proměna je velmi nepříjemná, a jestli nemáte na peníze stejný názor, velmi přemýšlejte o tom, zda budete ve vztahu pokračovat. Pravděpodobně to bude stále skřípat.

Z upovídaného partnera nemluva – dříve jste si povídali dlouhé hodiny a nyní váš partner sotva promluví? Neděste se, to se jen projevil jeden se zásadních rozdílů mezi mužem a ženou, kterým je odlišná potřeba množství a intenzity komunikace. Naučte se s tím žít, není to nic neobvyklého.

Šok: Chce po mně trojku se svojí bývalkou!

Šok: Chce po mně trojku se svojí bývalkou!

Katka se nebrání různým experimentům, a to ani v sexu. Přesto jí její přítel Martin svým přáním n...

Co s „novým“ partnerem?

Je zřejmé, že čím jistější se muž ve vztahu cítí, tím více odhaluje své méně příjemné charakterové vlastnosti. Je jen na nás, jak se s tím vyrovnáme. Nejdůležitější rada zní: „Nechtějte muže měnit.“ To se ještě opravdu žádné ženě nepovedlo a je to zbytečné plýtvání energií. Spíše se zaměřte na sebe. Zkuste se sama sebe zeptat: „Co mě přitáhlo právě k tomuto muži, jaké podvědomé síly zafungovaly, co to říká o mně samé?“ Možná budete překvapena, co vyplyne na povrch. Mnoho partnerů potkáváme v životě proto, aby nám nastavili zrcadlo, nebylo tomu tak i v tomto případě? Možná ano, možná ne… Dokážete-li si poradit s těmito otázkami, zvládnete zajisté i vztah s „novým“ mužem.

Foto: profimedia.cz

A co váš partner, milé čtenářky?

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
27. 06. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
26. 06. 2013 grizlinka an (reakcí: 0)
26. 06. 2013 soffka Partner (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

20. 02. 2017 Horoskop Rak

Ve vztahu se dnes obrň trpělivostí, rozhodně to budeš potřebovat. Může tě také překvapit neplánované těhotenství. Nep... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist