Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Láska přes internet? TOP 10 slov, která musíš mít na svém profilu

Láska přes internet? TOP 10 slov, která musíš mít na svém profilu

Láska přes internet? TOP 10 slov, která musíš mít na svém profilu

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 22. 06. 2016

Zdá se, že seznámit se dnes bez sociálních sítí, je takřka nemožné a kdo nemá profil na facebooku jako by nebyl. A nejen sociální sítě, ale také internetové seznamky zažívají obrovský boom. Prokliknout se ke své životní lásce? Hmm... to zní velmi lákavě. Pravda, konkurence je veliká, ale my víme, jak to udělat, aby dal přednost právě tobě.

Láska jako věda 

Není to žádná věda. Tedy vlastně věda to trochu je. Na začátku byl totiž vědecký průzkum, díky němuž se podařilo vysondovat, která slůvka drahou polovičku nejlépe přivábí na udičku. Vznikl jakýsi novodobý lexikon slov lásky. A budeš se možná trochu divit, která slůvka jsou vysoce žádaná a která naopak zapovězená. Tak třeba většina single mužů k sobě hledá ženu, která je "ambiciózní". Naproti tomu nezadané ženy chtějí poznat partnera "inteligentního". A kupodivu vůbec už se neboduje slovem "zábavný". Pokud se opravdu chceš seznámit, experti radí použít ve svém profilu slůvka: "ambiciózní", "vnímavá", "milá", "pracovitá" a "ohleduplná". Těmi totiž získáš zaručeně nejvíce pozornosti online.

Situace se mění

Vědci také vyzkoumali, že slova, která jsou klíčem k dokonalému partnerovi či partnerce, se za poslední dva roky lehce obměnila. Tak například dříve u mužů nejvíce bodovala žena, která ve svém profilu uváděla na první místě, že je "milá". Nyní ovšem převzaly vládu ženy "ambiciózní" a „milá“ spadla až na třetí místo. Lépe si vede přívlastek "pracovitá" či "tvrdě pracující", který poskočil z deváté pozice na čtvrtou.

Zdá se, že romantika poněkud ustupuje ze scény. Některá slova zase naopak z první desítky vypadla. Tak například ženám už tolik neimponuje muž „ohleduplný, pozorný“, muži zase tolik nechtějí ženy „vnímavé“ či „pečující“.

Co funguje?

A jak je to tedy s tou romantikou? Možná tě napadla otázka, proč už muži nechtějí ženy „milé“, ale spíše „ambiciózní“? Podle psycholožky Lindy Papadopoulosové je náš požadavek ovlivněn nejenom tím, čeho si my ceníme nejvíce, ale také tím, čeho si podle našeho názoru cení nejvíce ostatní. A jelikož jsou dnes ženy prostě ambicióznější než byly dříve, zohledňuje to ve svých požadavcích také většina pánů.

Pokud si myslíš, že podobné hrátky se slovy nemohou mít na seznamování takový vliv, jsi na omylu. To potvrzuje i fakt, že muži, kteří si do svého profilu dali na první místo „sportovní“ či „fyzicky fit“, měli na svém kontě dvakrát tolik vzkazů.

Co nefunguje?

A jaká jsou slova, kterými rozhodně bodovat nebudeš? Ženy by si do svého profilu neměly psát: „spirituální“, „tichá“, „spolehlivá“, „výřečná“ či „dokáže naslouchat“. Zatímco muži by měli zapomenout na: „tichý“, „spirituální“, „zdvořilý“, „dobře naslouchající“ a „pečující“. Přesně v tomto pořadí.

A abys to měla při internetovém seznamování co nejjednodušší, tady máš 10 nejvhodnějích slov, která by na tvém profilu neměla chybět. 

 Top 10 nejvhodnějších slov pro ženy

 1. Ambiciózní
 2. Vnímavá
 3. Milá
 4. Pracovitá
 5. Ohleduplná
 6. Sportovně založená
 7. Kreativní
 8. Racionální
 9. Spontánní
 10. Energická

Top 10 nejvhodnějších slov pro muže

 1. Sportovní typ, ve formě
 2. Vnímavý
 3. Spontánní
 4. Společenský
 5. Optimistický
 6. Inteligentní
 7. Vášnivý
 8. Milý
 9. Výřečný
 10. Ambiciózní

Jaké mají zkušenosti čtenářky?

"Seznamky mě vždycky fascinovaly už jen tím, co jsou tam lidé schopni o sobě napsat. Jako vážně někdo o sobě dokáže napsat, že je milý a zábavný? Z vlastní zkušenosti vím, že to tak v devadesáti procentech případů vůbec není. Zkusila jsem rande přes seznamku celkem třikrát a vždycky to byla katastrofa. Ani jeden z nich rozhodně nebyl milý. Už nikdy více," svěřila se nám Jitka (35 let). 

"Já na osobní popis na seznamce moc nedám. Raději se s mužem sejdu a udělám si obrázek sama. A musím se přiznat, že mně randění přes seznamku vyšlo. Našla jsem si tam skvělého chlapa, se kterým jsme už pět let manželé a máme roční dcerku," přiznává Klára (37 let). 

"Musím říct, že na to, co o sobě napíše ten druhý dám hodně. Už jen to mi o něm dost vypoví. Sama o sobě ale píšu nerada a neumím si představit, že bych se měla vychvalovat. Vím, že je to nutnost, ale nějak mi to nejde, možná proto jsem si ještě nikoho nenašla," krčí rameny Daniela (32 let).

Co si o tom myslíš? Jaká slova bys použila na seznamce ty? A nezapomínej ani na pořádnou fotku, ne jako ti nešťastníci v naší fotogalerii, kterým se na fotku vloudili vetřelci. 

Foto: shutterstock.com 

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
27. 06. 2016 goldie ... (reakcí: 0)
25. 06. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
24. 06. 2016 R Kdepak, tam musí být jiná slova (reakcí: 0)
23. 06. 2016 pepina . (reakcí: 0)
23. 06. 2016 haha haha (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist