Sedmero pravidel pro online randění

Seznámení po internetu je rychlé, pohodlné a odpadají během něho zábrany typické pro osobní kontakt. Snad proto se stalo hitovkou nové doby. I virtuální svět má však své hranice – aby si udržel pověst příjemného a bezpečného místa pro flirt, musejí se v něm dodržovat určitá pravidla.

1. Pište o sobě pravdu
Možná si chcete jen nezávazně pokecat a nemáte v plánu mládence na druhé straně sítě nikdy poznat osobně. Naplácáte o sobě mraky nesmyslů, abyste pak zjistila, že ve vás dotyčný probudil sympatie a toužíte ho poznat osobně. To pak bude ostuda, že?

2. Pošlete mu aktuální fotografii
Ze stejného důvodu se snažte vybrat takovou fotku, na které jste si nejvíce podobná. Měla by být z nedávné doby, neretušovaná.

3. Nevěřte mu všechno
Své portréty na internetu zkreslují jak ženy, tak muži. Svému online nápadníkovi byste měla ubrat pár centimetrů z výšky a přidat pár kilogramů na váze, abyste si o něm udělala reálnou představu. Některé otřepané inzerátní fráze mají při troše důvtipu jasný podtext:
„Jsem prý pohledný“ (Řekla mi to maminka)
„Miluji pohled na západ slunce“ (Odhaduji, že tohle chtějí holky slyšet)
„Pracuji jako sales manager“ (Zoufale se snažím něco prodat)
„Nerad se seznamuji touto cestou“ (Nejsem tak ošklivý a neschopný jako všichni ostatní na téhle seznamce)

4. Nesdělujte osobní data
Osobní údaje jako příjmení, adresu a číslo na pevnou linku domů zásadně nevyvěšujte do svých internetových profilů. Nic z toho nemusejí vaši nápadníci znát a nebudou to potřebovat ani pro případné rande. Nikdy nevíte, z koho se vyloupne psychopatický stalker

5. Vyzkoušejte ho mobilem
Někdo umí psát natolik romantické dopisy, že se zamilujete už jen do jeho vzletných frází. Jakmile ale přijde na mluvené slovo, ocitne se v úzkých. Zkuste si proto vyměnit čísla mobilních telefonů, ať poznáte, do jaké míry je vám příjemný jeho hlas a jak vám půjde mluvená konverzace.

6. Neradujte se předčasně
prvního rande jste se vrátila zcela okouzlená? Zůstaňte při smyslech. Zatím ještě nedozrál čas na to, abyste si změnila status na Facebooku a prohlásila svůj objev za nového partnera. Zjistěte nejprve, jak se k vašemu vztahu staví on a jestli takových internetových známostí nemá povícero.

7. Když nechce, nechte ho být
Přestal psát? Dělá mrtvého brouka? Buď byl nečekaně povolán na služební cestu do Tichomoří, nebo ztratil zájem. Druhá možnost je pravděpodobnější, ostatně i v Tichomoří nakonec existuje přístup k internetu. Nebombardujte ho zprávami, nežádejte vysvětlení. Nikoho nemůžete nutit, aby si s vámi dopisoval. Ukončit rázně internetový flirt není proti bontonu, tak to neberte tak vážně. Po síti přeci flirtujeme nezávazně…

14.6.2012 12:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist