Moderní námluvy: Jaké jsou nejnovější trendy v namlouvání?

Dvě kamarádky, Jana a Jitka, probíraly při kafíčku své zkušenosti z milostných námluv a schůzek. Obě si vzájemně postěžovaly, že jim při milostném randění chybí starosvětská romantika. Skutečně už dnes neplatí, že by žena měla čekat v koutě, až co muž udělá. Sama může a dokonce musí být aktivní součástí budování vztahu. Jaké jsou dnešní trendy v namlouvání?

Obě pohlaví sama hledají

Především je to aktivní přístup, a to ze strany obou pohlaví. Muži i ženy se v běžném životě pohybují ve stále stejném kolotoči. Ráno do práce, z práce domů. Zřídkakdy mají příležitost potkat někoho nového, s kým by se mohly seznámit a postupně sblížit. Někoho, kdo by se mohl stát jejich životním partnerem. Přitom v okruhu lidí kolem nich jsou už většinou karty rozdané, všichni mají své partnery, nebo jsou třeba plánovaně nezadaní. Je proto třeba aktivně vyhledávat příležitost. Protějšek můžete potkat třeba v zájmovém klubu, můžete vyzkoušet různé internetové seznamky, vydat se na pobyty pro singles. I když třeba napoprvé nezadaří, nezávaznou schůzkou získáváte zkušenosti.

Je důležité na sobě pracovat

Důležité je naučit se mít rád sama sebe, takovou jaká jsem. Nemít přehnaná očekávání od sebe, ale zároveň se ani zbytečně nepodceňovat. Potom si budete podvědomě vyhledávat situace, ve kterých můžete narazit na podobně vyladěného partnera. Když budete věnovat čas a péči sama sobě, pozitivně se to promítne i do vašeho okolí. Málokdo má náladu a trpělivost na zakomplexovaného partnera, který se neustále utápí ve svých vlastních bolístkách. Snažte se na sobě pracovat. Možná trochu překvapivě zjistíte, že vy sama jste pozoruhodná osobnost se spoustou zájmů a namlouvání vám půjde s vyšším sebevědomím mnohem snáz.

článek

Neberte příliš vážně informace z internetu

Moderní technika dnes pronikla do všeho i do námluv a seznamování. Pokud vás protějšek zaujal na internetové seznamce nebo sociální síti, většinou následuje online prověření, ať se nám to líbí nebo ne. I když vám to připadá hloupé a nevhodné, chcete prostě zjistit, kdo je dotyčný vlastně zač, co dělá. Pak ale vězte, že spousta informací, na které třeba narazíte, může být zavádějící a nevypovídá vůbec o ničem. Pokud vám vyjede dotyčný na nějaké fotografii z večírku před deseti lety, kde už je notně pod parou, rozhodně to neznamená, že musí být alkoholik. Berte proto vše s rezervou, nejdůležitější je přece osobní dojem a pocit.

Využívejte moderních forem komunikace

Nové způsoby komunikace jako sociální sítě vám na druhou stranu mohou pomoci vyhledat vhodný protějšek v okruhu lidí s podobnými zájmy a životním stylem. SMSky, maily či skype vám zase mohou usnadnit kontakt se svým milým. Ty tam jsou doby, kdy bylo jedinou možností, jak se na dálku spojit, telefonování. V mailech a SMSkách můžete být ve spojení kdekoli a kdykoli. Navíc eliminujete případ, že protějšek zrovna zastihnete ve špatné náladě. Muž si může rozmyslet odpověď a svůj návrh, nenutíte ho hned reagovat. Proto je dnes SMSkování při namlouvání a randění oblíbenější než telefonování. Telefonování přichází na řadu až třeba v případech, kdy oba mají jistotu, že protějšek má chuť a čas partnera slyšet. Skype je výborný při delším odloučení, kdy se partneři chtějí vidět. Pokud budete umět využít výhod moderní komunikace, váš vztah to obohatí. Pracujte na sobě ve všech sférách, i v oblasti komunikace.

Zaujal vás nějaký zajímavý trend při namlouvání a randění?

Foto zdroj: profimedia.cz

24.11.2014 12:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist